Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 04.07.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Среднощни-интимно-абстрактни объркани размислинови  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано01.09.06 04:53



Бях алтруистка до наивност, до глупост. Раздавах се, раздавах всичко. Най-странното е, че затова пък винаги имах това, от което имам нужда. Сякаш имах сключено споразумение - аз давам, а то ми се връща....Вярвах, че е така, без сянка от съмнение и то действително беше така. Някой някак си се погрижваше за мен.

Бог сякаш ме закриляше и дори в миговете, в които се считах за загубена, и незнаейки какво да правя просто се оставях на събитията, изоставях контрола... И нещата просто се нареждаха :) Оказваше се, че всъщност е станала някаква грешка, запознавах се с бъдещ благодетел, забогатяваха най-близки хора - които и досега ми помагат. Или пък внезапно изникваше подходяща възожност. А понякога пък се оказваше, че това което съм считала за пълен провал и за краят на света се е превръщало за минути в победа и най-доброто, което би могло да ми се случи. Та така.

Наркотиците превръщат човек в завършен егоист. Особено хероина. Може и за това да е било необходимо да започна с него - за да внеса баланс. И сега съм полу....полу-егоист и полу-алтруист :) Което ще рече - в някои ситуации постъпвам като едното, а в други - като другото....

Всъщност каквото и да си избера да си мисля че е, на каквато и истина да повярвам - тя ще се сбъдне, ще бъде вярно. Въпросът е - това ли е, което искам да бъде? Това ли е, което ми харесва да мисля? Това ли е обяснението, което ще ме задоволи? И доколко силна е моята вяра?
Какво общо има тук вярата ли? - Ами има, има много общо, надявам се, в последствие да стане ясно как.

Всеки получава според своята вяра. Границите на вярата са всъщност хоризонтите на нашия свят. До колкото можем да повярваме, доколкото можем да си въобразим - дотолкова и получаваме..... Не че някой седи някъде и с един кантар я мери...и дава чувалчета с различна големина според теглото....не е това...няма умилено или сърдито същество, което ни наказва или прощава – сами се наказваме, сами си и прощаваме, сами осъзнаваме и колкото повече осъзнаваме тлкова по светло е пред погледа ни и можем да видим невидими пътечки, които в мрака иначе не бихме забелязали... И въпреки това съществува един по-висш разум на който му е ясно и който е начертал пътеките и е определил маршрутите. Целта ни е да намерим нашата си пътечка в лабиринта. Ще я познаем по това, че на нея се чувстваме адски добре и комфортно...път със сърце...нашият път...

Трябва да пиша, просто да пиша...всичко което ми роди главата, всичко, което избълва въображението ми.... само този е начинът да се науча да правя нещо....като започна да го правя.... Ама нямам идеи....ама съм пълен блокаж....няма значение...пиши, дори и да считаш написаното за пълни глупости и булшитс...все едно всичко е такова....дай своят дан на купата с лайна и боклуци....

Това беше нареждане свише

ха-ха... почвам да полудявам явно и да си говоря сама...или е от джойнта....или просто повръщам върху белият файл... мога да го направя и жълт, уърда позволява...тамън няма да личи...ще се слива някак си с околната обстановка и няма да изпъква. Като камофлаж.

Като заговорихме за камофлаж – ако дадено поведение ми е противно, обаче за да продължа да вървя по пътя си, трябва да преодолея разни пречки и за това ми е необходимо да вляза в роля, да се държа с такова, противно поведение.

Ако осъзнавам, че това е театър, необходима стъпка, начин да си изиграя хода, да спечеля битка – то тогава това би било контролирано безумие!!! Нали така?

Ако обратното, се взема много на сериозно и си помисля, че аз съм истинска и че тия проблеми са истински и за да ги разреша ще трябва да се пречупя, да направя компромис със себе си, един вид да си продам възгледите.... то не само че ще вляза в роля, но и ще си помисля, че това е истинският живот, който е жесток, суров и ме мачка, смазва ме с тежестта си и ме принуждава да върша неща, които хич не ми харесват. Тогава всеки успех ще ми носи страхлива радост, понеже няма да мога да повярвам, че ми се случва...на мен.... ще чакам всеки миг да свърши.....ще ме дави чувство за вина при неуспех и то ще ме въвлича във все нови и нови унизителни игри и споразумения....докато съвсем се оплета в собствената си роля... което е и настоящият факт на моето ежедневие.

Трябва да пиша за нещо, а няма за какво...всъщност има, ама пък аз съм сляпа и не го виждам. Пак прости факти....или просто факти...все едно...

Глупостта, наречена „Моят живот”

...съветвам те да не се изказваш така за животът ти, освен ако не искаш да дадеш знак, че избираш той да бъде Глупост...

Вгледай се в себе си и спри инерцията.... Колко вярно е това, че думите са просто непотребни редици от знаци, докато човек не узрее да ги разбере. Дори и очите му да избодат, не е ли готов – няма да ги види. Това което се опитвам да опиша и за което не ми достига речников фонд съм го виждала, чела, дъвкала, премисляла и тествала толкова много пъти до сега...а едва днес...смея да твърдя тези думи се разтвориха пред мен и придобиха смисъл...като цвят на роза, който се разтваря...от пъпка се превръща в истинска красота.

Иде ми да се ударя с чук по главата...та всичко е толкова просто...казано е в прав текст и е така...а аз цялата се изподрах, в намерението си да им намеря дълбокият скрит сисъл, тяхното тълкование...мигар те не могат да значат точно това, което си значат? Не, твърде елементарно ми се виждаше...ма кой ли ти разбираше и мисълта „Всички истини са прости”... Пак си мислех, че всъщност искат да кажат нещо друго, скрит смисъл....

Значи другият критерий ще да е „простотата”
Да си изясня какво всъщност искам...не какво не ща...какво искам трябва да го знам, еднозначно да го определя...

Ако на някой му хрумнат някакви абстрактности и не се бои да ги сподели ще се радвам да ги прочета...



Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 01.09.06 05:03.



Тема Re: Среднощни-интимно-абстрактни объркани размислинови [re: Amme]  
Авторpatilan42O (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 07:01



аз пък навремето бях абсолютен егоист, и след като по4нах да употребявам ентеогени постепенно се превърнах в нещо като алтруист.
накараха ме да се замисля за истинската си съшност и за истинската си функция.. да рзбера , 4е съм само 4аст от нещо много по-голямо от мен.

съдба 4овешка..
познавам хора, са спрели хероина след излет за гъби в планината с приятели.
познавам 4овек, дето след като опита салвия-екстракт заяви
"пове4е не ща да друсам стаф !"
въпрос на избор, ако става за въпрос.
във всеки един миг правим избор, дори да не го осъзнаваме.



Тема Re: Среднощни-интимно-абстрактни объркани размислинови [re: Amme]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано01.09.06 12:11



Субстанциите (без значение наркотици, алкохол, цигари) балансират дискомфортно състояние и проявленията му. Човек може да е заложено депресивен (примерно). Но при всички положения, дадени фактори някога и някъде ще отключат това състояние, то не може да седи вътре в човека... За да се научи тя/ той да живее В, Чрез, Въпреки, и След него и последиците му. Със субстанции държим тези състояния из кутииките вътре в нас...Само че това задържане може да се окаже бомба със закъснител... Заключваме не само пътища, през които може би е трябвало да преминем....научаваме се да заключваме По принцип. Дали е от страх, че отваряйки една врата, ще се сблъскаме Непосредствено с друга... Не зная.
..........

Един монах попитал Бай Джан:
- Кой е Буда?
- А ти кой си? - отвърнал Бай Джан.
..........

Знанието ни... е рефлекция на представите ни за света. Подборното възприемане, съзнателно или не, илюстрира, подсказва, или доказва кои си мислим че сме или искаме да бъдем... Докато в нас времето може би е различно.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Среднощни-интимно-абстрактни объркани размислинови [re: Amme]  
Автор malkiat_dim (хайде да свиеме)
Публикувано01.09.06 17:37



Аз пък попаднах на новооткритото евангелие на Юда

зачетох се и ми стана някак странно, в него се говори за човешките поколения за рожденната визия и избраното поколение което ще достигне вратите на царството небесно.

"Come, that I may teach you about secrets no person has ever seen. For there exists a great and boundless realm, whose extent no generation of angels has ever seen, in which there is a great invisible Spirit, which no eye of an angel as ever seen, no thought of the heart has ever comprehended, and it was never called by any name.”

Но ако се зачетете внимателно можеби и вие ще забележите, че голяма част от липсващите редове са точно най интересното, напътствията на Исус към поколенията как те да изчистят и достигнат своята рожденна визия за да избраното от тях да достигне портите.

Дали точно тези редове наистина са били унищожени от времето или може би са запазени и преведени, но не се споделят с нас и са били укрити от заинтересованите уплашили се от информацията която те носят.

Забелязва се и странната прилика във визиите и теориите за света вселената и предназначеността на хората и поколенията споделени от доста автори включително и в книгата за 10те пророчества на Маите написани доста преди да е било открито а още по малко преведено евангелието. Дали Христос не е черпил мъдростта и знанията си от древните? Дали той не е бил един от древните?

Може би си мисля в грешна посока но самото евангелие не променя ли и цялото учение на църквата като представя Юда не в светлината на предател а напротив в светлината на най близък саратник на Христа.

Странно

Редактирано от malkiat_dim на 01.09.06 17:41.



Тема Re: Среднощни-интимно-абстрактни объркани размисли [re: sometimes_somewhere]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано02.09.06 22:25



ne e zle,


tui s kutiite mi haresa..

a toz Bai Jan koi e?



"Шофьорът има право да прибере за вкъщи това, което сгази на пътя" закон - Западна Вирджиния

Тема Re: Среднощни-интимно-абстрактни объркани размислинови [re: мyшkaтo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано03.09.06 18:03



Мъдрец из източните притчи.
А, ти какво мислиш за кутийките... Кога започваме да кутийчничим, например.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Среднощни-интимно-абстрактни объркани размислинови [re: Amme]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано03.09.06 19:44



Размишлявайки понататък за алтруизма и егоизма и вземайки под внимание собственият си опит установих разни любопитни неща.

Примерно - смятах, че да си алтруист е добро, а да си егоист - лошо...
Оказа се обаче, че изобщо не е така - и двете неща имат един и същи корен - егото ....

Алтруиста го подтиска, егоиста го освобождава и го пуска да лети на воля....

Става въпрос за едно и също нещо, обаче със противоположен знак

Алтруиста подтиска егото си, считайки го за нещо лошо, но като се раздава - така се себеутвърждава....
.....егоистът пък затвърждава егото си, потъпквай останалите егото - пак с едничката цел себеутвърждението....

За това балансът беше добро - поне от гледна точка на това осъзнаване, независимо по какви пътища е дошло....

Всъщност разбрах, че да съдя кое е добро и кое зло, изобщо не ми е работа и целият процес на осъждане, слагане на етикети и означения няма никакъв смисъл, поне не и за целите, които си поставям - а именно - да се събудя от съня ...да бъда себе си


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 03.09.06 19:59.



Тема Re: Среднощни-интимно-абстрактни объркани размислинови [re: Amme]  
Автор MelanXolia (минаващ)
Публикувано03.09.06 20:49



А замисляла ли си се какво означава да "бъдеш себе си" ? ? Винаги съм мразила този израз и съм го считала за безкрайно глупав и безмислен. Просто няма вероятност в която да не си себе си. Дори и позирайки отново си ТИ.

Industrial music from industrial people


Тема Re: Среднощни-интимно-абстрактни объркани размислинови [re: MelanXolia]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано03.09.06 20:53



По-късно ще ти отговоря



Има и такова клише...поизтъркано от употреба и поради това загубило първоначалния си смисъл....аз имам в пред вид нещо друго...

А иначе човек много рядко Е себе си, поне в смисъла, в който аз го разбирам...


Daughter of the Night

Тема Re: Среднощни-интимно-абстрактни объркани размислинови [re: Amme]  
Автор MelanXolia (минаващ)
Публикувано03.09.06 21:05



Добре, интересно ще ми е да разбера какво мислиш по въпроса. Но според мен човек е по-трудно да избяга от себе си, отколкото да бъде самия себе си. Просто е невъзможно да притъпи егото си. То е всичко, единственото сигурно нещо което притежаваш на тоя свят и няма начин да го метнеш в канавката.

Пиша, пиша
дълго пиша
но машината
не диша.
Чукам с пръсти
побелели
настроения,
недели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.