Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 24.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Субститол- или ???  
АвторГaджe нa нapkoмaн (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 10:07



Приятелят ми е на помпа от 3 години.Опитвал се е да спре, но явно не го е искал достатъчно силно за да успее. Вече и родителите го разбраха че е наркоман, и се опитват да му помогнат. Водят го на психиатърка коята го лекува по някакъв "ефикасен" метод .Програмата включва : субститол, золофт, депакин-хроно,невробекс; неуротоп;мст, лепонекс ......... май бяха това хапчетата.Сутрин обед вечер по цяла шепа хапчета. Но моя умник знае че субститола много лесно може да се друса на помпа.И сега вместо да го пие той го друса.Лечението му продължава вече 4-ти месец, дали ще може да спре,или докато го друса оправия няма. Иначе субститола го намаля, сега е на 1/2 от 120-ка. Отчаяна съм. Обяснявам му че тякя няма да станено той ме убеждава че като го намаля постепенно ще може да спре да друса. Моля всички които могат да ми дадат съвет и да споделят личния си опит да ми пишат. Ако искате и на айсикю то 254-115-283



Тема Re: Субститол- или ???нови [re: Гaджe нa нapkoмaн]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 10:15



Ами и аз съм гадже на наркоман. Субститола както ми казаха когато се друса прави по-голяма зависимост от хероиновата, и по-трудно се спира. Ако си го инжектира няма да спре. Питайте лекарката при която ходи най-добре, защото хората тук не са лекари все пак, и дори и да искат да помогнат понякога и те незнаят. Включително и аз.



Тема Re: Субститол- или ???нови [re: Mapия]  
АвторГaджe нa нapkoмaн (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 11:13



Най интересното е че майка му го хвана да друса субститола , и каза на лекарката, тя само му каза че не трябва да го друса, и вместо да му смени лечението или и аз незнам какво, и да го проверява всеки път като ходят за резепта тя сякаш си затваря очите, проверява му ръцете УЖ дали има нови рани, а как не вижда че му са надупчени ,незная............. Или на лекарите не им пука за наркоманите ,и въобще това тяхното не е лечениа а само гледат да си вземат паричките от горките родители?????!!!!!!!!!!!!
всеки ден се чудя кой е измислил шибаните наркотици,това е най гадното нещо което може да се случи на един човек





Тема Re: Субститол- или ???нови [re: Гaджe нa нapkoмaн]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 11:28



Да. Той може да си го инжектира и на други места не само по ръцете. Ако не е сигурен че иска да спре няма да го направи. Ако е сигурен може и да успее да го спре с намаляване, ама няма гаранция. Не точно че на лекарите не им пука, просто той ако не иска каквото и лечение да му изписват няма да стане, може да си взима лекарствата и да се друса, така ще има и двойна зависимост. Вече и аз незнам, май не е хубаво да правя заключения защото при всеки е различно, но аз започвам да се отчайвам и да мисля че няма измъкване. Но някои успяват.



Тема Re: Субститол- или ???нови [re: Mapия]  
АвторГaджe нa нapkoмaн (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 11:33



Ох и аз все си повтарям че моя човек ще се оправи.Все се надявам, а както всеки знае : "Надеждата умира последна".Обичаш ли наркоман, не ти остава нищо друго освен да се надяваш. Но понякога така ми писва от всичко и и сякаш осъзнавам че оправия няма.Мога да се оправят само силните хора. Слабите си остават слаби, зажалос , но факт.





Тема Re: Субститол- или ???нови [re: Mapия]  
АвторГaджe нa нapkoмaн (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 11:34



Твоя приятел от колко време е наркоман, лекува ли се......



Тема Re: Субститол- или ???нови [re: Гaджe нa нapkoмaн]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 11:41




Беше спрял за малко и сега от май месец пак, опитва се да спира всяка седмица ама нещо не става.



Тема Има начин ...нови [re: Mapия]  
АвторGreenEyes (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 12:19



коршум в главата и ще спре завинаги. Няма защо да се заблуждаваме, че някой прекрасен ден безволев наркоман ще спре хероина. И аз съм имал приятелка зависима от опияти. Знам какво е ... NO CURE





Тема Re: Има начин ...нови [re: narko3]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано30.08.06 16:11



Много точно казано


Точно така е...
Те говорят за случая при който някой си е наумил, че хубаво, хубаво, ама нещо му пречи и иска да се спре...но без вътрешна убеденост за този отказ не се получава нищо...мъчи се и човека, мъчат се околните помагачи...и винаги се получава така, когато някой иска да спре заради някой друг, заради нещо друго, защото така трябва и т.н .... а не заради себе си....


Daughter of the Night

Тема Re: Има начин ...нови [re: narko3]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 16:34



Ами знаеш ли ще му кажа да влезе специално в този форум за да ти отговори на тъпите въпроси. Като не знаеш как стоят нещата не се изказвай. Най-малкото причина да спре е, че в много скоро време ще остане без пари, къща и приятели. И тогава какво ще прави според теб, ще краде и ще се друса ли. Кое му е хубавото на това? И защо си мислите че някой кара някой насила да спре хероина.

Не, мен ме моли да помогна да спре хероина, никого не карам. Ти специално друсаш ли се, работиш ли, кой ти дава пари за това удоволствие, защото един истински наркоман трудно може да ходи редовно на работа. При мама и татко ли живееш? Кой си ти че да даваш такива вещи мнения на хора за които нищо не знаеш? Овчица съм била, ясно ми е че не можеш да разбереш, ама не се бъркай тогава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.