Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:04 01.07.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Признаци?нови  
Автор cuddly ()
Публикувано24.06.06 22:43



Бихте ли ми казали по какви признаци в поведението, външния вид, на един човек може да с епознае, че взима наркотици?
Благодаря.



Тема Re: Признаци?нови [re: cuddly]  
АвторCcC (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 23:13



Da kajem v momenta sam pogalnal 5-6 hapa diazeman s edna studena biri4ka i zalitam qko burkam vs 2ra duma i nt.n



Тема Re: Признаци?нови [re: cuddly]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано25.06.06 04:30



Хубаво би било да дадеш малко повеч инфо. Предполагам, че за да питаш имаш някакви съмнения, забелязал/а си нещо, което ти се струва различно в поведението на човека за когото питаш. По-лесно би било да опишеш съмненията си, понеже наркотици (въпреки, че наименованието не ми се нрави и за някои от веществата не е и правилно) има всякакви и съответно признаците за употреба са различни. Мога да ти дам инфо за най-разпространените в момента, въпреки, че лично не смятам някои от тях за наркотици, както и да е

:


Опиати - Хероин, Морфин, Метадон, Кодеин: умерените дози предизвикват отпускане, лека еуфория, понижаване на чувствителността към болка, забавяне на движенията, вялост, инертност. Характерен признак - ТОЧКОВИДНИ ЗЕНИЦИ, много силно свити и без наличието на светлина. Също така явен признак за употребата на наркотици е наличието на игли, спринцовки, следи от убождане (при системна употреба - във вид на “пътечка” по хода на вените на сгъвката на лакетната става, въпреки че наркоманите могат да се бодат не само в ръцете, но практически навсякъде по тялото). Усещане за намален контрол над собственото поведение, постепенно отпадане на интереса към обичайните занимания и съсредоточаване на ежедневните усилия предимно към набавянето на нова доза, отхвърляне от предишната среда и социална изолация( отдръпване/странене от приятелите които не взимат).
При употребата на големи дози се забелязва изразена еуфория, дишането се забавя, чести са т.нар. “задрямвания”. При редовна употреба човек много силно отслабва.
При абстиненция: (т.е. при прекратяване употребата на опиеви препарати) зениците са разширени, дишането и сърдечната дейност се учестяват, човек се поти по-обилно, има хрема, повишава се кръвното налягане, по-често се прозява, появяват се стомашно-чревни колики, болки по цялото тяло и в ставите, разстройство, гадене и повръщане.

Психостимуланти - кокаин, амфетамин, кофеин, ефедрин,никотин:умерени дози стимуланти предизвикват кратък период на силна еуфория, повишаване на кръвното налягане и честотата на пулса, безпокойство и рязко увеличаване на сексуалното желание. След периода на приятно самочувствие настъпва депресия.При големи дози и дълго злоупотребяване с стимуланти се забелязват разширение на зениците, смешно, нелепо и странно поведение, силно учестен пулс, повишаване на температурата, побеляване на кожата, сухост.
За кокаин - Повишена енергия, разговорливост, разширени зеници, загуба на памет и сън, самоувереност, агресивност. Употребата му води до надценяване на възможносттите на човека, който го е употребил.
За амфеатмини - самоувереност, разговорливост, повишена активност, намален апетит, разширени зеници, повишена сърдечна честото и кръвно налягане. Също така раздразнителност, агресивност, липса на самочувствие, депресия, параноя.
За никотин депресия, раздразнение, нарушения в съня, затруднена концентрация, наален апетит и рязко спадане на кръвното налягане и на пулсовата честота.
При предозиране със психостиуланти възникват некоординирани движения, тремор, спазми, силна тревога, понякога преминаваща в делириум и халюцинации, главоболие, повръщане, гърчове, удар, кома и смърт.
При абстиненция: силна сънливост, продължителен но неспокоен сън, повишен апетит, силна възбудимост и депресия.

Анаболни стероиди:поява на акне по лицето / младежки пъпки /, поява на отоци, зачервявания, обриви и напукване по тялото. Може да доведе и до опадане на косата.Продължителната употреба на “стероиди” поставя човека в променливо настроение, съпроводено от раздразнителност и склонност към конфликти. При продължителната им употреба се появява и физическа зависимост, абстиненция. При младите хора може да причини спиране на съзряването и на нормалния растеж, причинено от бързото калциране на костите, тогава р aстежа спира и хората могат да останат ниски. При мъжете могат да се появят следните проблеми: проблеми с ерекцията, появата на женски гърди, атрофия на тестисите, намаляване на количеството сперма и стерилност. При жените рисковете са нежелано окосмяване / по лицето /, удебелен глас, смаляване на бюста, нередовен цикъл, уголемен клитор.

Алкохол:намалена концентрация; понижен самоконтрол; забавени реакции, хаотични и не к oрдинирани движения, изкривена преценка; намалени лични възможности; частично отпадане на задръжките; избухливост, грубо и опасно държание, както за себе си така и за околните; веселост и добро настроение, разговорчивост.
Употребата на голямо количество алкохол може да предизвика загуба на съзнанието, отравяне, увреждане на стомаха, черния дроб и сърцето. Зависимостта която с e развива при системното употребяване на алкохол е психологическа и физическа. Алкохолът е един от най –големите причинители при сбивания, катастрофи, насилие и други антисоциални действия, които могат да бъдат необратими, както и за употребилия, така и за заобикалящите го, а също и за други трети лица.

Транквиланти, барбитурати и други наркотици от аптеките: повишена сънливост, твърде продъл-жителни периоди на сън, нарушена координация (човек се движи като пиян, залитайки при ходене), емоционална затормозеност, раздвоено виждане, неотчетлив говор, свити зеници (при сънотворните - разширени).
При абстиненция: учестено сърцебиене, повишено кръвно налягане, потене, безсъние, тремор, могат да възникнат зрителни, слухови или сетивни халюцинации и епилептични припадъци. Не са редки и признаците на сериозни психически разстройства, дезориентация в пространството, мястото и времето, нарушения в разсъдъка и паметта.

Инхалатори:болки в главата, понижена координация и контрол, мирис на летливи вещества от устата и дрехите. По своето въздействие инхалантите си приличат донякъде с въздействието при алкохола – неориентираност, хаотични движения, неадекватност, завалена реч и т. н. Появяват се зрителни и слухови халюцинации. Ефектът продължава от 15 – 45 мин., след което следва главоболие, гадене, сънливост и виене на свят.
При абстиненциянеспокойствие, раздразнителност, превъзбуда, стомашно неразположение, главоболие, халюцинации, делириум.

Канабис и производни на конопа - Марихуана, хашиш: зачервени плувнали очи, силна жажда, възбуда, истерична радост и смях, сухост в устата, може да се появи повишено чувство за глад, в по късен стадий след употребата се появява желание за сън и притихване. Употребилият може да изпита чувство на развеселяване или да го обхване параноя.
Абстиненция практически няма.

Екстази: Активност, намалена е необходимостта от почивка, сън, храна и течности. Повишава се телесната температура, кръвното налягане, пулса, кръвната захар.
При приемането на по - големи дози се наблюдава главоболие, гадене, замъглено виждане и повръщане. Понякога употребата на екстази може да предизвика липса на сексуално желание. Както и при амфетамините, така и при екстази се наблюдава бавно и продължително възстановяване на организма след употреба, което е съпроводено от депресия, не контактност, умора. Употребата в големи дози може да доведе до сърдечен удар, също така може да се предизвика силно покачване на телесната температура, което може да доведе до блокиране на мускулите, бъбреците и сърдечносъдовата система.
Развива се физическа зависимост, като при отделни индивиди се появява и хроничното приемане, което може да причини бъбречна недостатъчност, заболяване на костния мозък и чернодробно възпаление.


Все пак имай в предвид, че някои от признаците, може да присъстват и без човекът да употребява съответното вещество и да се дължат на редица други физически или психологически фактори.
Ако дадеш допълнителна инфорация може да бъдем и по-конкретни


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 25.06.06 04:33.



Тема offtopic: за Ираклинови [re: cuddly]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано25.06.06 05:33



Имам и един offtopic въпрос - с какво бих могла да помогна за спасяването на Иракли? Знам, че има подписка, поне бих могла да участвам в нея ако не друго...

И до къде са стигнали нещата - четох в сайта, обаче не мога да се ориентирам съвсем, е може докато прочетеш това да съм успяла де, ама за всеки случай...

Поздравления за благородното дело и искам да постна едно откъсче, което намерих на блога на Иракли:

Природата
- По какво ще познаем свършека на света? - питат учениците.
- По това ще познаете, когато природата започне да проституира, значи дошъл е краят - отговори учителят.
- Преди тя е била богата. Завидно богата - продължи той.
- Но от много време насам Природата прогресивно обеднява. Дошло е времето, когато проси. Чука от врата на врата и проси милостиня. Това е сега. Но хората и дават малко. Повечето направо я пъдят. Те толкова са свикнали да я гледат по телевизията и по цветните картички, че когато я видят на собствената си врата, изобщо не и вярват и я нагрубяват. Един път я срещнах на улицата. Доста зле изглеждаше. Облечена в стари дрехи с мазни петна по тях, Тя протягаше ръка. Видях, че повечето хора я отминават. Отминах я и аз. В последствие съжалих. Друг път не съм я виждал. Сега знам, че хората се страхуват от Нея. Тя все повече се отдалечава от тях. Ще дойде време, а това е сигурно, защото съм го чел, но няма да ви кажа къде, когато Природата ще започне да проституира. Това ще е нейният последен опит да стане отново богата и да бъде с хората. Тогава ще настъпи краят на света.
Диитър Воев
"Отвъд Смъртта" 1992г.


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 25.06.06 05:38.



Тема Re: Признаци?нови [re: cuddly]  
АвторПpoфит (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 02:11



Зависи какво взима човек. Примерно ако взима хероин, лесно можеш да го познаеш когато е в абстиненция. Освен това зависи и от човека. Примерно аз съм бил напушен, бил съм насмъркан сред приятели и роднини и познай? Никой никога не е забелязвал външна промяна. Но ако има човек, който е навътре с нещата, той би могъл да познае веднага когато някой е употребил твърдо - за хероин: зениците са стеснени като точици, човекът е отнесен и разсеян, за амфетамин: зениците са разширени и почти изпълват ириса, устните може да са леко посинели, човекът постоянно извършва движения, говори много.

Без конкретна ситуация трудно ще получите отговор.



Тема Re: Признаци?нови [re: Пpoфит]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано26.06.06 02:24



Аха, аз също...може да ме познае само себеподобен




Daughter of the Night

Тема Re: Признаци?нови [re: Amme]  
Автор malkiat_dim (хайде да свиеме)
Публикувано26.06.06 12:16



Краставите магарета от далече се надушват хихи



Просто свикваш да гледаш по различнен начин движенията на дугия.
Но не е много вярно, че човек който никога не е пипал съвсем не забелязва странности у тебе и поведението ти на пример. Аз съм си говорил с доста хора, винаги ми е било интересно какво забелязват в човека от среща кат го видят, и се оказа че ако наблюдаваме един и същи човек и аз и другия улавяме странностите в поведението просто другия не знае как да ги изтълкува и ги приема като отделни странност. Докато примерно ти можеш да влезеш във филма един вид на човека от среща и тогава вече ти е по лесно да събереш тези единични странности в поведението и жестовете на другия и така по лесно разбираш че гледате една и съща програма в момента

П.П. Абе опитах се да кажа нещо умно мама дали ме разбра някой



Тема Re: Признаци?нови [re: Amme]  
Автор cuddly ()
Публикувано26.06.06 12:40



Благодаря много за информацията!



Тема Re: Признаци?нови [re: malkiat_dim]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано26.06.06 13:25



Аха, разбира се

Сам казваш - ако наблюдаваш, но ще наблюдаваш ако имаш някакви съмнения, въпросът е да не се дава повод за съмнения, човек гледа през собственият си филтър, ако не допуска мисълта за такова нещо, няма как да се усъмни и ще си обясни всичко с фрази от собствения си език


Daughter of the Night

Тема Re: Признаци?нови [re: Amme]  
Автор malkiat_dim (хайде да свиеме)
Публикувано26.06.06 16:54



Малко става съвсем офф ама днеска ми се бърбори и за тва ще ме извините



Права си за собственият филтър през който гледаме света, но казваш "но ще наблюдаваш ако имаш някакви съмнения, въпросът е да не се дава повод за съмнения"
Та във връзка с това има нещо което съм забелязал да видим дали и на други им е направило впечатление.
Проявява се след някоя и друга годинка употреба на тревица редовно, а от гъбки, хавайска роза кактусчета и други подобни по действие растения май става и доста по бързо (проблема е че не знам никой който направо да се е отпочнал с тях ако не си е подръпвал и преди това та за това не мога да кажа дали просто не ускорява нещата )
Говоря за пораждането на едно желание да споделиш мислите си с другите хора, да покажеш какъв си, какво преживяваш вътрешно в резултат на това което употребяваш, един вид да се отвориш към света.
В резултат на това обаче , че не можеш да се появиш по новините в 8 и да обясниш на всички, че ако му дръпнат по едно, а после пийнат чайче ще им минат всичките рождени драми в които са се овъртяли и света ще стане много по-добър, това ти вътрешно желание да споделяш остава незадоволено и почваш да търсиш други начини да загатнеш за това, дали чрез музиката която слушаш дали чрез нещо в облеклото или даже и подсъзнателно чрез държането, жестовете и мимиките си (най смешното е и това, че поне според мене и влизането във този и други подобни форуми е някакъв вид изява на това желание да се споделя поне за някой хора де). И в действителност се оказва, че дадения човек не само дава повод за съмнение той направо си вика и иска хората да забележат всички тези сигнали за да се присъединят към него
Друг е въпроса, че повечето от хората недочуват и не могат да ги сгреят тия сигнали де

Примерче в подкрепа на гореизписаното, една случка
Моткаш си се и какво да видиш. Зелено Митсубиши Галант модел 80те, с малка лепенчица изобразяваща Ямайското таке залепено на задният капак, от вътре се чува Bob Marley с Buffalo Soldier и те подминава кат на круз контрол със 20км/ч.
Само кат си видял тези неща без дори да си видял шофьора си мислиш:
а) абе е*ти и идиотите са се навъдили
б)кой им дава на тея книжки
в)е ся го събудих кат седна на клаксона
с) леле тоя как се е напафкал, искам и АААААААЗ
Верният отговор обаче няма да го казвам още ако има затруднили се ще подсказвам хихи

Редактирано от malkiat_dim на 26.06.06 17:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.