Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:14 22.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема retoнови  
Авторlittle girl (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 19:11



zdraveite vsi4ki...iskam da vi pomolq za kakvato i da e info svurzana s reto!!! blagodarq vi predvaritelno!



Тема Re: retoнови [re: little girl]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано04.06.06 19:51



Братовчед ми беше в Испания преди около 4 год. за около година.Миналата година отиде във Войняговци но искара 5 дни просто, защото имаше материал само за толкова.Питай конкретно какво те интресува .Как да отидеш?Каква е обстановката ? За България или за чужбина?Какво по точно? Цялата история около неговото заминаване и престоя му там е дълга така че питай ако искаш.



Тема Re: retoнови [re: ariel79]  
Авторlittle girl (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 15:30



:) hmm..znai bratov4ed ti e sedql tam cqla godina ..i posle pak,taka li? uff tova mnogo me ot4aiva..a ina4e me interesuva info za 4ujbina (ispania) toi kude e bil?
iskam da znam pove4ko ne6ta za samite ku6ti .. i za obstanovkata tam..i kak sedqt ne6tata s bolestite (toes ako imam hepatit ( a az imam ) moje li da si vzimam lekARSTVATA,za6toto dokolkoto znam tamnemoje da se piqt nikakvi lekarstva...
i ako ne te murzi moje6 da mi razkaje6 istoriqta za bratov4et ti,mnogo 6te mi bude interesno!az ot 6 god.sum zaka4ena..i sega tova mi e edinstvenata nadejda ..naistina mnogo iskam da se opravq :)
thanks ... i pi6i ako ti se zanimava
doskoroo :))



Тема Re: retoнови [re: little girl]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано08.06.06 20:58



Братовчед ми беше във Валядолид/Испания/.Когато преди 4 год.взе решение да се лекува в комуна тук все още нямаше достатъчно информация за това как?къде ?кога?.Трудно беше имам предвид той ходи на среши всяка седмица по два пъти за да потвърждава желанието си.Предложиха му в Хърватска но той отказа .Каза че иска в Испания и не след дълго може би два месеца дойде и неговия ред.Когато тръгваше не беше минал детокс и се друсаше поне по два пъти,беше на доста гопяма доза.Изпратихме го на автобуса беше си взел материал за да не е в кризи по пътя .Доста трудно е пътувал но все пак е пристигнал ок.Там по време на кризите не са му давали абсолютно никакви лекарства.Той е бил в къща с още 15 човека между който не е имало българи .Било е забранено да се говори за дрога и жени.Имаш право на тел .разговор 20 дни след пристигането ти ,а след това на две седмици могат да те търсят.От него знам че има къщи за момичета ,и за семейни двойки даже ми е разказвал за семейство което стои в Рето /Валядолид / повече от 7 год .и че детето им е родено там.Братовчед ми е готин когато не е друсан и бързо се сприятелява с хората работлив е и това доста му е помогнало в престоя му .Иначе казва че си има охрана която дебне за конфликти и не позволяват побоища изнасилвания и други подобни гадости.Братовчед ми също има хепатит С почти е сигурно че 80 % от хората в Рето са с това заболаване има всякакви болни и от СПИН.Има затворници които доизлежават присъдите си там.Храната е била на особено високо ниво имало е всичко в неограничени количества на него най -много му е харесло това.В общи линии той беше много зле и това за него беше единствения вариант.Върна се една година по късно беше съвсем друг замина 55 кг а се върна 80 кг промяната беше чудесна но за съжаление два месеца след това отново.Ако си решила да заминаваш за чужбина най -добре да е Испания но забрави за лекарства каквито и да са .Няма да ти дадат и аналгин ако те заболи зъб или корем.Там не ги интересува от какво си болен те си мисят че можеш да го издржиш.Работи се не по много но все пак се изморяваш и времето минава по бързо.Доста се молят на Господ всеки ден по два часа а неделя цял ден.Естествено имаш и почивни дни в които се грижиш за домакинството в къщата.Има един интересен ритуал които се спазва задъжително след като отидеш в някоя къща ако ти харесаш някоя вещ дреха обувки или каквото и да е било на някои друг дойде ли момент той да си тръгне той го оставя на шкафа ти ноща преди да си е тръгнал така правиш и ти ако някои поиска нещо от теб.Той каза че е имало много готини хора с които не му е било скучно никога но говоренето за господ направо го е разбивало.Преди извсно време ходих във Войняговци накарах го да се запише и две три седмици след това отиде остана само пет дни не издържа .Моето мнение че комуните на Рето са добри .Ако можеш да издържиш повече от година и след това да останеш в Испания да търсиш работа .Вече ми е трудно да определя кое е най доброто за наркоманите, но както казват други всеки намира своя начин за откачане.Братовчед ми е горе долу добре имам предвид ,че друса рядко един ,два пъти в седмицата но знам че е въпрос на малко време за да започне отново по два пъти на ден. Нашия случай е почни безнадежден не си вади грешни мнения просто знай истината трудно е ,но Рето е вариант който не е за подценяване ако имаш желание действаи сега нещата стават по лесно всички болни от хепатит и такива които са наркомани от по дълго са с предимство .Успех не се предавай.



Тема Re: retoнови [re: little girl]  
Авторsot (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 16:39



Здравей,миличка.В къщи имаме проблем с брат ми.И той използва наркотици.Наскоро чухме за организацията Рето.Ако научиш нещо повече,моля те пиши.



Тема Re: retoнови [re: ariel79]  
Авторlittel girl (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 16:14



mnogo ti blagodarq za podrobniq razkaz..mnogo mi be6e interesno! vsu6nost az ve4e zadvijih ne6tata i skoro zaminavam ( drugata sedmica) :) mnogo se radvam 4e stana tolkova burzo:) za6toto 4esno kazano nqmam turpenie da se mahna ot tuk..ne me pritesnqva tova 4e 6te trqbva da si izbiq krizite na4isto...no naistina li tolkova se govori za bog..uf az ne sum mnogo po tazi 4ast :0 nadqvam se da svikna..kakto se kazva tova da mi e problema :) a ina4e i az mnogo puti sum spirala i po4vala ..i ve4e prosto ne izdurjam na tozi cikul..edinstvenoto koeto me zadurja tuk e priqtelqt mi,koito naistina mnogo obi4am,no lo6oto e 4e i toi e narkoman ..i prosto nqma na4in da sme zaedno i da se opravime :((
e , blagodarq ti o6te vednug...i iskreno pojelavam uspeh na teb i na bratov4ed ti!


pozdravi!!



Тема Re: retoнови [re: sot]  
Авторlittle girl (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 16:22



hi..ami az ve4e dobih dots podrobna info..i blagodarenie na ariel_79 ..imam predstava i za obstanovkata tam :)) ako te interesuva ne6to konkretno pitai..a az 6te ti dam edin tel. na koito ako zvunne6 6te ti kajat absolutno vsi4ko,koeto te interesuva
tel:02/9802143
uspeh!





Тема Re: reto [re: little girl]  
Авторsot (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 16:58



Благодаря за телефонният номер.Довечера ще го дам на нашите да се обадят и да разберат как стоят нещата.А според теб и според това,което знаеш ходенето в тази организация дали ще има ефект?



Тема Re: retoнови [re: sot]  
Авторlittle girl (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 18:05



ami neznam..spored men vsi4ko si zavisi ot 4oveka..ako ima naistina jelanie da spre..vsi4ko koeto pravi ima efekt..no ako prosto go deklarira za pred horata...to kudeto i da otide6..kakvoto i da pravi6..rezultatut(ako izob6to ima takuv )6te e vremenen..a za reto..,da kaji na va6ite,neka zvunnat,no ako brat ti naistina iska da zamine,trqbva toi li4no da se obadi i da govori ..te 6te mu kajat druga data ,na koqto pak da zvunne ..i taka,dokato edin prekrasen den (pri men stana mnogo burzo) 6te mu kajat 4e trugva.aaa na vsi4koto otrgore toi e i mom4e,i moje bi nqma da zaminava za ispaniq,a 6te go pratqt vuv voinqgovci,toest v bg:) uspeh!
p.s. a brat ti ot kolko vreme se zanimava s narcotici? zaka4en li e?



Тема Re: retoнови [re: little girl]  
Авторsot (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 18:32



От доста време се занимава.Даже е много напред.Дано всичко се оправи.Той е на 16 години.Има голямо желание да се откаже от това.А ти как си?Кога заминаваш?Дано всичко да се оправи и при теб.Много силно ти го пожелавам.Знам как е.Пиши ми пак.А аз ще ти пиша ние докъде сме стигнали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.