Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 04.07.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Информация  
Автор Tedyboy (Вогон Джелтц)
Публикувано09.06.06 12:39



Здравейте всички.
Днес попаднах случайно в този клуб и се ужасих от пълната ви неинформираност по някои теми


За ваша информация съм фармацевт с 15 годишен стаж зад гърба си и това което чета за разните друсалки с бензодиазепини и т.н. ме ужаси.
Ако имате някакви въпроси можете да ми ги зададете и аз ще се помъча да ви отговоря напълно безпристрастно.
Предварително уточнявам, че няма да ви уча как да се друсате с легални медикаменти.



Пангалактически гаргаробластер.

Тема Re: Информациянови [re: Tedyboy]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 16:31



Здрасти, първия въпрос - кажи какво мислиш за Серопрам. Не е за друсане така че се надявам да ми отговориш.

Колко време се пие и добро лекарство ли е? На какъв принцип действа?



Тема Re: Информациянови [re: Mapия]  
АвторJjJ (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 19:42



Kaji sega kato farmaceft davash li ti diazepam4e za 5leva nad cenata i ima li tvoi kolegi koito go pravqt. a moje i po nqkvi drugi puti6ta da se nabavqt . ima li takova ne6to za6toto mn se dikutira.



Тема Re: Информациянови [re: Tedyboy]  
АвторJjJ (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 13:22



imam i o6te vaprosi sega mi e padnal farmaceft ;) i taka .. 1) ima edin spor dali ima razlika m/u depresant i antidepresant 2) koe e nai silnoto uspokoitelno ili antidepresant koito mojesh da si kupish bez zelena recepta. 10x predvaritelno



Тема Re: Информациянови [re: JjJ]  
АвторPharma_amatior (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 01:45



Хехехееееее. Вие взехте човека за енциклопедия.

Мога да ти отговоря компетентно на единия въпрос:

Има разлика между депресант и антидепресант разбира се. "АНТИ" е представка за противоположност. Проблемът идва оттам, че в двете думи се влага различно значение - депресант означава нещо, което потиска мозъчната дейност, точно обратното на стимулант. То не води до депресия и названието му не е свързано с депресията като настроение. При антидепресант се има предвид точно депресията и това вещество се стреми да я премахне. То увеличава нивото на серотонина в мозъка, който е основен хормон на щастието. Ако можеше да си купиш "Прозак", една яка доза щеше да те надруса като екстази, обаче съвременните антидепресанти са измислени специално да не могат да се използват за друсане, защото влияят само на хора с депресия.



Тема Re: Информациянови [re: Pharma_amatior]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано12.06.06 11:39



доколкото знам, има голяма разлика в начина на действие на т.нар. селективни инхибитори на обратното поемане на серотонина (SSRI) и т.нар. трициклични антидепресанти.

"весел" ефект може да се получи само от първите (между които е и флуоксетинът, т.е. Прозак).

но във всеки случай да си играеш със серотонина на своя мозък е доооста опасно.



Над пропастью весны собрались сны и ранние глотки большой тоски

Тема Re: Информациянови [re: the_bomb]  
АвторOut_Of_Order (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 17:35



Опасна игра си е да. А и обикновено безсмислена, понеже след прекратяване на терапията отново пада концентрацията - принципа на обратната връзка. А не е ли обратното - селективните инхибитори на серотонина са точно съвременните антидепресанти, които не оказват ефект на хора без депресия?



Тема Re: Информациянови [re: Out_Of_Order]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано12.06.06 18:53



ами не съм много наясно. но знам, че флуоксетинът (Прозак) е SSRI. а той влияе на настроението, и още как...

Над пропастью весны собрались сны и ранние глотки большой тоски


Тема Re: Информациянови [re: Out_Of_Order]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 11:38



Е добре де, то по вашата логика няма смисъл от лечението на депресията с антидепресанти защото като ги спреш изпадаш в още по-голяма депресия. Ами явно във форум не може човек да получи свестни съвети, защото целта на всички е просто да си говорят.

Няма значение.



Тема Re: Информациянови [re: Mapия]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано13.06.06 12:23



айде сега пак сърдити и обидени, че никой не им дава 100 % рецепта за благополучие!



мисля, достатъчно ясно стана, че Tedyboy е единственият истински експерт тук, а ние сме любители. но той не се обажда нещо. в крайна сметка ако толкова искаш консултация, иди на лекар.

освен това, ако си забелязала, ние си говорехме кои препарати имат психотропен ефект върху не-депресирани, а не кои са най-ефективните лекарства за лечение. тоест, простичко казано, с кое можеш да се надрусаш (и струва ли си).

за другото не съм психофармаколог, че да мога да ти го кажа. да не говорим, че не си дала подробности за своя случай - какво ти е, от колко време, с каква симптоматика и т.н. то не може да си заплюеш едно лекарство и да се самолекуваш с него по усмотрение.

на последно място (но не и по важност): да, чел съм, че химическите препарати са възможно най-опасният метод за лекуване на депресии. това ей така да глътнеш едно хапченце и да си щастлив си има цена, и тя е в опасностите, които крие бъзикането на биохимията на мозъка. хубаво е човек да пробва разни терапии преди в краен случай да стигне до антидепресантите.

Над пропастью весны собрались сны и ранние глотки большой тоски


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.