Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 28.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема до Ланфеар  
Автор ariel79 (непознат )
Публикувано05.04.06 19:27



Здравей,често влизам тук и чета по темата .Ти си наркоманка от 7 -8 години .С най добри чуства искам да те питам не ти ли се е искало да спреш или това което прави хероина е толкова хубаво че направо не искаш да свършва .Доста си мисля за наркозависимите понеже имам близък роднина наркоман.Толкова ли е трудно да се спе желанието за дрога . От какво се боят всички който употребяват . Защо толкова трудно почти невъзможно е да се откаже дрогата. Понеже не съм употребявала не ми е ясен отговора на моите въпроси.Какво можже да те накара да спреш . С най добри пожелания се обръщам към теб.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано06.04.06 01:38



Благодаря за добрите пожелания - от мен - също
Да, вече по-скоро отиват на 8-9, е...с някои прекъсвания...

Да искало ми се е да спра и ми се иска всеки ден, след като съм взела от веществото и съм добре. Просто секунди след това си мисля, че това е най-простото нещо на света - казвам и спирам, какво може да ми попречи? И наистина почвам да спирам...За съжаление това настроение и тази яснота по въпроса траят не повече от 12 часа. Още в началото на абстинентните симптоми, това нещо започва да ми се вижда адски трудно, дори изобщо невъзможно и почвам много да се чудя как изобщо съм могла да си го помисля. Светът се сменя, посивява, погрознява, реалността боли...всичко боли. Появява се и се затвърждава едно усещане, че това ще си остане така, един страх, че трябва да остана да живея в този повяхнал свят.
Появява се идруго много много съблазнително усещане - светът може пак да оживее и да се оцвети и от това ме дели извършването на едно просто действие и .... той се сменя на секундата.

След преживяването на този парадокс, започвам да се замислям и да се опитвам да си припомням - добре де, казвам си - има нещо не така, светът принципно не е такъв грозен, все пак доколкото си спомням, преди да започна с веществото си беше хубав, цветен също - значи не е веществото, което го прави по-хубав. Трябва да е нещо, което ще отмине, тази грозота ще свърши.... И следващият парадокс е, че знам че е така, ама изобщо не го вярвам. Знам, че трябва да изкарам някакви си 5 дни до две седмици, за да престане да ме боли на физическо ниво и още месеци за да престане да ме боли на емоционално ниво и години - за да спра да търся усещането на психическо ниво....и после всичко ще се оправи...дори още по средата на пътя ще почне да минава от поносимо, към хубаво и страхотно(от успеха на отказа ... ) Да, знам го, ама в тези моменти изобщо не го вярвам - ужасно ми е тук и сега - от ужасно по-ужасно и мога да го променя за секунди и това до сега винаги надделява. Опитвала съм на няколко пъти и съм стигала различно далеч. Всеки път откривам по нещо и се уча на нещо.

Мислила съм си и други неща - чувала съм да казват, че най-ефективният начин за измъкване и може би единствено успешен е човек да си намери цел, извън хероина и да впрегне усилията си в осъществяването й, да мисли в дългосрочен план. Примерно: по-практични - да завърши образование, да гради кариера, да печели пари, да има кола, апартамент;
може и по-абстрактнни - да усети вкуса на истинската свобода, да опознае себе си, истинското си "АЗ", да се одухотвори, да се усъвършенства.

За себе си знам, че практичната категория цели не ме впечатлява, не ме трогва, не докосва нищо вътре в мен, не могат да ми бъдат цели, защото не ги поставям по-горе от усещанията си с хероина.
А вторите...те ме карат да изпитвам вината и тежестта на зависимостта...понеже ме влече към тях, а някакси ми се изплъзват, понеже виждам, че няма как да ги съвместя и за момента не съм в състояние да ги избера. А чувството на вина много бързо връща към веществото, което предлага забрава, спокойствие, успокоение, възможност да кажеш съвсем искрено..."е ..не ми пука...утре всичко ще се оправи, утре ще започна да се променям...". Е ...утре може и никога да не настъпи...

Има и още една страна - мислила съм си също, дали пък преминавайки именно през тези изпитания не научавам някои нещата, които ме интересуват - примерно за смирението научих наскоро, изпитах го на гърба си и се смирих. Незнам, намирам го за ценно.

И после неизменно си задавам въпросите - защо хероинът и потребителите му сме поставени в такова положение? И такива ли щяхме да бъдем, ако беше легален например и ако обществото не осъждаше така приемът му и приемащите го? Защо трябва цената му да е такава, че някому да се налага да краде за да се почувства добре, защото така е решил, че се чувства добре? И щеше ли някой да тръгне да го прави, ако всичко беше по-нормално и достъпно. Защо някои, който пуши джойнт например не тръгва да го прави? Защо, някой на амфети, не го прави? Не че си заслужава да го направиш за амфети де...

Казват: "веществото е такова - води до агресия и престъпления" - а не е така - не е агресивно и не прави хората агресивни, просто е несъвместимо дори с агресията - това го прави алкохола, например;
"Води до свръхдоза и смърт" - не и тук до това води нелегалната му употреба и примесите, които тя позволява да се слагат, самото вещество е вредно, колкото кое и да е лекарство в чистата си форма. Като такова е и измислено.

Ясно е че всичко е така, понеже някой се възползва от ефектите му да предизвика зависимост и изкарва много пари - тва си един вид абонамент, от който няма измъване...почти...

Уф...чакай че стана много дълго ...та да завърша - Мисля, че що се касае до възрастен човек, който е способен да взема решения и да поема отговорност за живота си дали ще употребява каквото и да е трябва да бъде израз на собствената му свободна воля. Това е лекарство и трябва да може да си го купи от аптеката, този, който има нужда от него.
Що се касае до малки, подрастващи личности трябва да бъде ограничен достъпът им до каквото и да е включително алкохол и цигари. И както в по-стари теми си говорихме - така ще изчезне и ореола на тайнствеността и любопитството - та кой тинейджър ще иска да се реди в аптеката за лекарството си? Едва ли би било престижно...виж да се забърква с дилъри, мафия, забрани, тръпка е къде къде по-интересно и се закачат и хора, които иначе не биха го избрали като подходящо за себе си, ей така, по погрешка, от любопитство. А в момента и веществото и потребителите му се демонизират съвсем излишно...незнам...

Дано с обърканите си писаници съм успяла да ти отговоря на поне част от въпросите.

В една друга тема изказваш възхищението си от тези, които са успели да го спрат, аз свалям шапка също - това е едно от най-трудните неща за правене на този свят и който може да го направи е със стократно по-силна воля от всеки друг човек! Ако си чела нещо на Ричард Бах или Редфийлд - там се промъква идеята, че всеки сам избира животът си , още преди да се е родил - избира къде да се роди, какви изпитания да изживее, с какво да се справи, за да израства в себе-усъвършенстването и себе-познанието си. Може би това сме си избрали, а дали ще се справим и колко ще могат....не е ясно...не е ясно и дали има поправителна сесия обаче също....

П.С Относно хубавото - четох едно мнение на потребител, което съм запомнила и до днес "Умножи един оргазъм по 100 и пак няма да е същото"... така казва човекът...незнам дали и аз го мисля по този начин, по-скоро ми е неуместно сравнението, но...

"това което прави хероина е толкова хубаво че направо не искаш да свършва":

не знам какво да ти кажа за това - в един единствен ден можеш да минеш през усещания от:"толкова хубаво че направо не искаш да свършва", през "съвсем обикновенно", до "отвратително и ужасно". Много е противоречиво, дано е станало ясно нещо...а...и това си е чисто моето усещане и виждане...най-вероятно има и много по-различни от него...надявам се някой да сподели и различно....
Поздрави!


Daughter of the Night

Редактирано от Лaнфeap на 06.04.06 01:47.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
АвторLimon (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 04:37



Нали казват, че амфетите закачали повече от хероина? Ако е така значи ли, че това което прави амфетамина е по-хубаво от хероина?



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Limon]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано06.04.06 05:28



Ми не съм чувала, че закачат повече, даже май не закачат, освен при много упорита употреба ...а...и освен метаамфетамините...те май "закачат".... За едни едното е по-хубаво, а за други - другото. В крайна сметка просто са различни вещества, от съвсем различни групи - едното се води опиат, пък другото май беше стимулант. Едни предпочитат мекото спокойно уединение в забрава, което премахва всяка болка, а други се кефят на енергията, да танцуват цяла нощ, да говорят повече и т.н Съответно едните харесват едното повече, а другите - другото. Пък някои употребяват и двете - зависи какъв ефект искат да постигнат.

Ако въпросът ти е конкретно към мен, кое аз харесвам повече - не харесвам амфети. Употребявам, ама рядко и не ми харесват по принцип.

Между другото опиатите и халюциногените имат хилядолетна традиция на употреба, използват се в някои духовни практики дори и като средство за разрушаване на илюзорната представа за света, докато амфетките са си няква скорошна синтетика.

оффтопик (любопитно):
Примерно Патанджали в , "Йогасутра", IV-та пада ги споменава като един от начините за придобиване на сидхи (онези чудодейни, свръхестествени възможности на йогите:. Ето какво казва:

"Джанма_ушадхи_мантра_тапах_самадхиджах_сиддхаях", а това ще рече:

" Сидхи-те (свръхестествените способности) са родени (Джах) (или придобити в следствие) от: Джанма (по рождение), Аушадхи (от наркотични вещества, различни видове опиати), Мантра (от звук, дума, или словосъчетание), Тапас (аскеза, въздържание, себеконтрол) и Самадхи."

Ето и тълкувание, за който му е интересно:
"Сидхите – тоест „свръхестествените способности” някой от които са изброени в трета пада (ІІІ-37) винаги са предизвиквали интерес и учудване в хората. Всякакъв вид психични феномени, които са описани от съвремената медицина, са се смятали за Сидхи. Чувството човек да се отделя от тялото, чувството да се хвърчи, чувството да се гледа в бъдещето или миналото, получаването на различни халюцинации и видения и т.н. са били схващани като нещо свръхестествено. Патанджали излишно посочва в ІV-37, че това са пречки за постигаеното на крайната цел на Йога. Буда ги нарича „весели състояния на ума”, във Веданта те са определени като „двойна илюзия”.
Те като че ли се „раждат” тоест възникват спонтанно в ума когато се извършват изброените от Патанджали фактори:

- Джанма – тоест по рождение. Действително някой хора си ги имат по рождение, или има някакви вродени тенденции в тях да халюцинират.
- Аушадхи – наркотичните вещества са едно от най бързото средство да се предизвикат подобни халюцинации. Това е особено разпространено сред някой крайни тантристки течения. Например тези на така наречените „Лявата ръка на бога” които са опиянени почти непрекъснато. Те използват някой живачни съединения с които предизвикват постоянно увреждане на мозъка си. Много често подобни „йоги” не могат да достигнат дори възраст от 30 години.
- Мантра – постоянното ритмично напяване на някой звукове, думи, и т.н. може да доведе ума до състояние на транс, и халюцинации, подобни на това на вземането на наркотици. Например установено е че силният звук при рок концертите може да предизвика отделяне на някой вещества в мозъка, така че човек се чувства „много добре” без да има видима причина. Затова често пъти на хората им харесва да слушат музиката когато е много силна. И същата тази музика звучи съвсем посредствено когато се слуша тихо.
- Тапас – това са специални крайно аскетични практики, при което тялото умишлено се подлага на мъчения, болка, страдания. Това също може да предизвика състояние на транс. Подобни практики са били широко използвани в по примитивните народи. Често пъти тялото се пронизва с помощта на игли, куки, халки и т.н. Подобни практики се забелязват и в някой мюсюлмански секти, където хората се самобичуват и изпадат в транс, без да чувстват болка, а напротив чувстват облекчение и освобождение. Установено е от учените че някой от жлезите с вътрешна секреция, могат да отпускат в кръвта химикали, които спират чувството за болка в екстремни ситуации.
- Самадхи – постигането на състояние на транс е нещо което почти винаги се съпровожда в по низшите стадии на Самадхи. Всички тези „видения” и „чудесии” трябва да бъдат отхвърляни от йогинът ако той иска да напредва и сериозно да се занимава с йога."

Е....по принцип сидхите се смятат обаче по-скоро за пречка при постигане на освобождение, защото могат и да му помогнат, но ако прояви слабост лесно могат да го отклонят от пътя, защото овладяването им е трудно и после придобити е трудно да не бъдат използвани безпристрастно, а това ще пречи на понататъшния му напредък т.е може да си остане само до там, с това.

Естествено...става въпрос за коренно различна употреба, със цел и без зависимост.

Уф...съжалявам....нещо ми стана навик да говоря много, трябва да се спра малко май...


Daughter of the Night

Редактирано от Лaнфeap на 06.04.06 05:38.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Limon]  
Авторariel79 (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 19:37



Здравей,прчетох всичко внимателно багодаря за отговора.Чесно казано кофти ми е от това че надеждата за всички наркомани е доста минимална .Искам само да ти кажа че вярвам в това че е супер изживяването но всяко нещо се запаща .Не е ли прекалено скъпа цената която плащаш за такова краткотрайно удоволствие.Колко време можеш да я караш така.На колко години си. От извесно време мисля само по този въпрос и нямам мира . Сигурно наистина е трудно спирането но все пак трябва да се опитва постоянно .Аз чесно казано не мога да спра цигарите така че ако бях и аз така сигурно нямаше да мога. Случвало ти се е предполагам да искаш да постигнеш нещо което знаеш че е трудно .Знаеш и колко е хубав живота без да си зависим.Опитвай постоянно да спреш и стискам палци за всички искащи да успеят. Ще мисля за всички вас с надежда .Човешката сила е безкрайна можеш да почустваш цялата болка и психическа и физическа и да издържиш само трябва да го пожелаеш.Живота е прекрасен дом семейство мъж който те обича дете което те радва прекрасни родители истински приятели работа която ти доктавя удоволствие пари който харчиш с кеф.Всички вие можете да имате много повече.Аз ще чета редовно и бих се радвала ако някой ден прочета за теб и едно друго момиче мисля че беше toxic че сте успяли . Сигурно ти доскучах с размишленията но това мисля и исках да го споделя именно с теб.От кой град си ако не е тайна . как се закачи . родитеите как издържат всичко това.Не те ли е яд понякога когато разбираш че искаш нещо а не можеш да го постигнеш.не те ли прави загубата по силна и по амбицирана .не искаш ли да можеш това което други по добри от теб не са успяли да направят .Не ти ли е кофти когато те гледат съмнително и си казват наум наркоманка и други подобни и гадни неща.АЗ МИСЛЯ ЧЕ САМО ТОВА ЧЕ ВСИЧКИ НОРМАЛНИ ХОРА СМЯТАТ НАРКОМАНИТЕ ЗА ДРУГА КАТЕГОРИЯ Е ДОСТАТ ЧНО ЗА ДА ВИ СТИМУЛИРА.ВИЕ ВСИЧКИ МОЖЕТЕ ДОКАЖЕТЕ ЧЕ СТЕ ЖЕЛЕЗНИ И УСПЕХ НА ВСИЧКИ . С НАИ ДОБРИ ПОЖЕАНИЯ. ЩЕ ЧАКАМ ДА МИ ПИШЕШ



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторariel79 (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 22:24



a... забравих нещо.не съм съгласна че всичко е предопределено.мисля че човек сам си подрежда преоритетите в живота . правиш това което желаеш а не защото така е било писано.това за друг клуб .не се навивай че си такава защото така е било писано.ВСИЧКО МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ ЧОВЕКА МОЖЕ ДА ИЗДЪРЖИ МНОГО СТИГА ДА ИСКА.ВСЕКИ ИМА ТРУДНИ МОМЕНТИ И СИ МИСЛИ ЧЕ НА НЕГО МУ Е НАЙ ЗЛЕ НО НЕ Е ТАКА .БЪДИ СИЛНА И ЩЕ УСПЕЕШ СТИГА ПОНЕ МАЛКО ДА ГО ИСКАШ .МОЖЕШ ДОКАЖИ ГО НА СЕБЕ СИ . ЧАО ЧАКАМ ТВОЯ ОТГОВОР ЩЕ МИ БЪДЕ ИНТЕРЕСНО ХАРСВА МИ СТИЛА ТИ .МАЛКО АГРЕСИВЕН



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано06.04.06 23:05



А, няма защо да ми благодариш, аз също научавам доста неща, поглеждайки се отстрани. Всъщност липсата на "изживяването" е убийствена - набавянето му е общо взето нормализиране. След известен период на употреба само това го прави "супер". Да цената е много висока, а аз за момента явно съм се навила и я плащам. Не го мисли толкова, ще се оправим някак си... ако искаме ...ако успеем да поискаме
Благодаря ти за подкрепата

Така като чета, това, което пишеш за нещата, които можем да имаме и от които се лишаваме, се замислям, че всъщност нямам желание за тях, някак си не ги искам. Не че не ги намирам ценни по принцип - напротив. Само някак си мен не ме привличат. Не знам защо е така - може би е подмяна на ценности, може и това да се е случило и да се случва, обаче пък не са ме привличали много и преди да познавам хероина. Някак си "да бъдеш" ми се струва по-привлекателно от "да имаш". Ха...имаше една много готина книга по въпроса на Ерих Фром - "Да имаш или да бъдеш". Говоря за по принцип, хероина няма нищо общо с това - не искам да кажа, че с хероин живееш повече на принципа "да бъдеш". Просто такава е моята нагласа.
Ако успея да се откажа ще се зарадвам на силата и волята които ще ми донесе такъв успех, а не нещата, които ще мога да си позволя и от които сега се лишавам.

toxic е добре, оправила се е от месеци е чиста и това много ме радва, тя е невероятен човек и съм сигурна, че след такъв успех е още по-силна
Това е добра новина

Баща ми не знае, а майка ми...си отиде преди повече от 3 години Колкото до другото и сега се опитвам да живея така, понякога успявам да ги съвместявам двата свята, но все повече ми се вижда невъзможно съвместното им съжителство.

"Не ти ли е кофти когато те гледат съмнително и си казват наум наркоманка и други подобни и гадни неща."

Не, не ми се е случвало до сега да ме гледат съмнително, просто защото няма как да узнаят, а тези, които знаят ме познават достатаъчно добре, за да не ме гледат съмнително... искам да кажа - приемат ме каквато съм, дори и да не им се нрави ...дори и на моменти да ги плаши....
А дори и да ми се случи, нямам проблем с това - всеки е свободен да си мисли каквото си поиска, ако е вярно - няма защо да се обиждам от истината, ако пък не е - пак няма защо да се обиждам от нещо, което не е истина Знам каква съм - приемам се с доброто и с лошото, тъй че няма защо да чакам някой друг да ми го каже или покаже, а пък да ми вмени вина - напоследък гледам въобще да не го допускам. Сега разучавам точно този аспект на живота - вината и до къде може да те докара, ако си повярваш, че си виновен. Мен - до това положение, което съм в момента - в основата му е пак седи вина, само че друг вид.

Тъй че не ме интересува какво някой би си помислил, негова си работа.
Между другото наркоманите пък си имат свои забележки към т. нар "нормални", ако в тази категория включим неупотребяващите в случая защото ако говорим за по принцип - нормални и ненормални има и в двете категории хора. Но аз лично предпочитам да не разделям хората на такива и инакви, а да обърна внимание на общото - че сме хора - просто имаме различни интереси.

"АЗ МИСЛЯ ЧЕ САМО ТОВА ЧЕ ВСИЧКИ НОРМАЛНИ ХОРА СМЯТАТ НАРКОМАНИТЕ ЗА ДРУГА КАТЕГОРИЯ Е ДОСТАТ ЧНО ЗА ДА ВИ СТИМУЛИРА"

Всъщност мога да ти кажа, че това го има и от другата страна - повечето наркоманите не изпитват някакъв срам от състоянието си, както би се очаквало да бъде - напротив - има такива, които се мислят за специални, различни, някои се кефят да им съчувстват, някои са горди от лудостите на които са способни, някои просто са се отчаяли, някои смятат "нормалните" пък за друга категория...изобщо.......има най-различни случаи - и съвсем честно - това не би могло да бъде стимул.

А при теб откъде идва този интерес към темата - заради близкия за когото търсиш помощ ли? Мога да те посъветвам само да не се обезсърчаваш и ако искаш да направиш нещо за него - го направи, но без да се интересуваш от резултата и без да чакаш усилията ти да дадат плод, може и да не се случи. А ако е в посока неговото отказване - нека бъде след като той го реши, преди това няма да можеш, но понякога дори един откровен разговор, едно спечелено доверие би могло да е достатъчна помощ за някого и стимул да вземе сам решение...понякога и това не помага разбира се...всичко си е строго специфично и според човека.

Е...пак се поувлякох в писането....


Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано06.04.06 23:25



Не, не изобщо не го мисля по този начин - като предопределено и писано. Смятам че хем е писано, хем човек сам си кове съдбата и макар двете твърдения да са видимо противоречиви, всъщност няма противоречие.
Напоследък се интересувам много от транссърфинг и принципите му ги намирам много близки до своите, а всъщност и до твоите, ако се ръководиш от това, което си написала.
Възгледът ми по този въпрос прекрасно се обяснява със следното:

"А ако смятате, че сами градите съдбата си, съзнателно поемате отговорността за всичко, което се случва във вашия живот: изборът ви винаги се реализира. Каквото избирате, това и получавате. Какъвто и светоглед да изберете, истината ще е на ваша страна. А другите ще спорят с вас именно защото и те са прави"

А ето и малко повече за транссърфинга, много интересна материя:
"Във всяка точка на пространството има отделен вариант на едно или друго събитие. За по-лесно разбиране ще смятаме, че вариантът се състои от сценарий и декори.
Декорите са външният вид или формата на проява, а сценарият - пътят, по който се движи материята.
За по-удобно можем да разделим пространството на варианти на сектори. Всеки си има свои сценарий и декори. Колкото по-голямо е разстоянието между секторите, толкова по-големи са разликите в сценариите и декорите. Човешката съдба също е представена с множество варианти.
Теоретично няма никакви ограничения за сценариите и декорите на човешкото съществуване, тъй като пространството на варианти е безкрайно. Всяко незначително събитие влияе върху поврата на съдбата. Човешкият живот, както и всяко друго движение, е низ от причини и следствия. В пространството на варианти следствието винаги е разположено до своята причина. Едното следва след другото, ето защо секторите на съдбата се подреждат в линия на живота.
Сценариите и декорите на секторите върху една линия са горе-долу еднакви. Човешкият живот тече равномерно в една насока, докато не се случи събитие, което променя сценария и декорите. Тогава съдбата прави поврат и преминава в друга линия на живота.
Представете си, че сте гледали някакво представление. На следващия ден отново отивате в театъра на същия спектакъл, но той вече е с други декори. Това са близко разположени линии на живота. А през следващия театрален сезон гледате спектакъла със същите актьори, но със значителни промени в сценария. Тази линия на живота вече е по-далеч.
И най-сетне, когато отивате на същата постановка в друг театър, вие гледате съвсем друга интерпретация на пиесата. Тази линия на живота е много далеч от първата.
Реалността се проявява в цялото си многообразие именно защото броят на вариантите е безкраен. Всяка отправна точка се превръща в низ от причинно-следствени връзки. Избирайки началната точка, вие получавате една или друга форма на проява на реалността. Може да се каже, че реалността се разгръща по линията на живота в зависимост от избраната начална точка. Всеки получава това, което си е избрал. Вие имате правото да избирате именно защото безкрайността на вариантите вече съществува. Никой не ви забранява да си изберете съдбата, която ви харесва. Така че управлението на съдбата се свежда до едно просто нещо - да направиш избор. "
Вадим Зеланд


Daughter of the Night

Редактирано от Лaнфeap на 06.04.06 23:41.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
АвторNEupotrebqva6t (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 14:46



Какво значи "илюзорна представа за света"? Човек възприема света ограничено, защото информацията, която възприемаме и обработваме чрез сетивата е само енергия под формата на електронни импулси. Никой не може да каже дали това е всичко около нас, което съществува. Под действие на разни вещества според мен светът не се възприема "илюзорно", а просто по-различно. За да съществуват тези вещества, и още повече в природата, значи употребата им е "позволена". Няма ли нещо вярно в това мое мнение?



Тема Re: до Ланфеарнови [re: NEupotrebqva6t]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано08.04.06 07:07



"За да съществуват тези вещества, и още повече в природата, значи употребата им е "позволена""

Това е и моето мнение, до колко е вярно? Незнам, но така би трябвало да бъде

"Илюзорна представа за света" - в смисъла на разбирането на древните индийци - Светъте Майа, илюзия. Или според разбирането на Дон Хуан от книгите на Кастанеда - това, което възприемаме като "светът" е само "описание на света", на което са ни научили от много малки.

Илюзорна е представата със или без вещества точно за това - защото човек не го възприема пряко, а в следствие на тълкуване на сетивни данни. А те са - първо ограничени, и после не до там точни, пречупени са през субективизма. Тъй че, да, и аз мисля, че под действие на разни вещества светът се възприема различно и че никой не може да каже, коя е правилната представа, защото няма критерии за правилност - а без тях картинката не е пълна и е неточна, което прави и възприятието илюзорно. И изобщо не мисля, че официално възприетата представа е точна, само поради това, че така мислят повечето хора.

Та това е което имах в предвид - светът си е илюзия по принцип и без веществата, сега интерсното за мен е обаче употребата на веществата снема ли илюзията, помага ли да се види светът такъв какъвто е в действителност или просто създава двойна илюзия
Примерно, ако видиш света на гъби или LSD това изобщо не е същия свят. В традициите, в които се използват халюциногени целта е тази - да се разчупят представите, човек да се убеди от личен опит, че това, което вижда е твърде възможно да не е това, което е. Просто да допусне в себе си идеята, че съществува и друго описание на света.


Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
Авторariel79 (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 07:48



Здрасти,радвам се че ми отговори .Интереса към темата ми е заради първия ми братовчед които е наркоман от 10 год.Често си мисля че не правя достатъчно за да му помогна и се обвинявам доста.Най -гадното в цялата ситуация е че ние живеем в една къща и аз го виждам всеки ден . Имам пресен спомен от това как изглеждаше преди 10 години и какво имаше.Яд ме хваща когато виждам че той няма нищо нито материално нито морално.Преди да започне имаше гадже, работа,здрави родители изглеждаше добре и имаше цели които преследваше.Понеже аз нямам брат или сестра той е играл тази роля винаги. Цялото ни семейство разбра 2-3 години след като беше започнал.Аз точно тогава се омъжих след това забременях .Замина за Испания беше в комуна около година след което се върна и само два месеца сед това отново.Много пъти сме говорили но сякаш нщо не му стига.В един от последните ни разговори той ясно ми каза че не желае комуни и лекари психолози.Тогава ми саза за ем-ес-ти след което аз му го купих. дадох му 20 хапчета за да ги пие когато има нужда . Вчера когато говорихме каза че от 7-8 дни не се е друсал и кара на хапчета по две на ден .Всичко добре но факта че той излиза всеки ден около 15-16 часа ме притеснява защото според мен тогава си набавя.Не скам да се карам с него и да го вбесявам както прави майка му но дали му помагам или не незнам.Много искам да се оправи и ако се сучи нещо с него не бих се го простила никога.Какъв е начина да бъдеш честнен приятел с него или не.Може би това че му купувам цигари и му давам пари е грешка.Казала съм му ,че ще му помогна и финансово и психически само да каже но все още нищо само лекорството което мисля че е безрезултатно.Надявам се и чакам той да каже искам лечение и аз тогава ще направя всичко по силите си за да му помогна.Не му се сърдя нито за кражбите нито за лъжите ще го защитавам и подкрепям но знам че за него е почти невъзможно.Всичките ни близки само му се карат вдигат му скандали и това може би го изнервя още повече.Той е вече на 30 год докога може да издържи незнам .Естествено болен е от хепатит С.Разбирам че на всички им е трудно да спрат но живота е прекрасен без наркотици.В гавата вече ми е доста объркано от това че не мога да помогна достатъно търся варианти но за съжаление без помощ от него и от лекари всичко е загубено ЯД МЕ Е И НЕ МОГА ДА ПРЕСТАНА ДА СЕ ОБВИНЯВАМ ЧЕ НЕ ПРАВЯ ДОСТАТЪЧНО



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано08.04.06 08:33



Извиняваю, че се намесвам в разговора ви, но това, за което говорите, сериозно ме интересува.

"представа за света", "илюзорна представа за света", "вещества" - отдавна размишлявам много по топика, очертан от тези понятия, и моята представа е леко различаваща се от вашите.

Всяка наша представа е илюзорна. Те., по този критерий не бихме могли да (дис)квалифицираме представата, която имаме на база вещества. Което според мен е неосъзната установка на противниците на употребата на всякакви вещества (вкл.трева и психеделика), сиреч - това, което мислиш за света под въздействието им, не съответстства на реалността (обаче те не казват, че реалността е просто предствата, която имат без вещества), от което следва, че не е вярно. Но ако бъдат атакувани в основанието си - защо мислите, че представата, базирана на възприятията ви без вещества, е адекватна, сиреч "вярна" - отиват на кино. Мисля за илюзорността на всяка представа казах достатъчно.

Сега опираме до въпроса за оценката, т.е. до (дис)квалификаяцията. Апропо, думата произлиза от "quality" - "качество". (Засега) ще си спестя аргументацията, само ще декларирам, че високо ценя (т.е., давам висока оценка на) тревата и психеделиката, за разлика от херца. Защото първите разширяват психическия ми потенциал, а вторите го свиват и унищожават.

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторariel79 (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 17:15



Направо се загуби .Започна да ми липсва твоето мнение.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано10.04.06 03:49



Ами да, бях малко извън София. Мислих, мислих....май нищо не измислих


Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: Джeйн]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано10.04.06 04:36



Сподели още от размишленията си, за да добия по-пълна представа.
Няма начин, няма критерий, няма инструмент за измерване на релността. Това, което се случва с веществата си е там - те просто ни дават достъп да го видим, за което съответно си плащаме с различни неща за да добием този поглед, който за да се изгради и да виждаме от само себе си, са нужни дълги години търсене, практики и т.н Но точно толкова трае и знанието ни, колкото и въздействието на веществото. Поглеждаме, но нямаме контрол да отидем там и сами по което време си искаме. Може би сме едни воайори, които поглеждат тайно, защото ги е страх или ги мързи да отидат там наистина Дават ни част от любовта на цялото, нещо божествено, което ни влече, но нямаме достатъчно енергия, сила за да го постигнем и затова си плащаме поне само да надникнем. Просто сме едни страхливци и мързеливци, но това не бива да ни дава повод да се самообвиняваме, а да намерим начин да го променим. Като начало, трябва да го осъзнаем, ама наистина...а може и само това да е достатъчно. Сигурна съм, че всичко е ей тук под носа ми а аз съм прекалено тъпа за да го видя. Или просто нямам енергия, къде я пилея? Хм...ще видим..


Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
Автор И. ()
Публикувано10.04.06 21:34



Ей, харесвам те, пишеш удививително доре за наркоман, изненадващо...
И понеже спомена Р. Бах, какво от него си успяла да асимилираш..?
Не се насилавай нищо да променяш в живота си, поне не насилствено. Мисля че си стигнала до един пределен момент, осъзнавайки се. Малко ти остава... Дано успееш да прехвърлиш границата! Искрено ти го желая!!!
Наистина е прекрасно да усещаш кръвта да тече нормално във вените ти, без да се налага да добавяш каквото и да било. Не забравяй, че има хора, които и без наркотици са точно толкова объркани и апатични, светът им изглежда като нещо непреодолимо и трудно смилаемо. Място, където не могат да съществуват нормално...
Това не е повод да обърнеш гръб на света, нито пък той на теб. За съжаление живеем в едно не до там толерантно общество...
Има място за такива като вас.., Светът не е загубен!
Стига да го повярваш! И да го поискаш!!!





Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано11.04.06 06:20



Недей да обвиняваш себе си - повече и да искаш, не можеш да направиш за него. Важното е, че имаш желание да му помогнеш, когато той бъде готов за това.

За MST - твърде е възможно и да се оправя от 2 хапчета на ден, доколкото ми е известно е морфин със забавено действие и би трябвало едно хапче да действа за 24 часа (в началото се вземат по повече за да се натрупа в организма, май...не знам на 100% дали е така, защото не съм го пробвала). Мисля да го пробвам това - или някой друг от заместителите - субститол или ДХК. От къде си му го намерила? Как си прескочила лекаря и рецептата?

Хубаво е да бъдеш честен приятел с него, доколкото е възможно. Трябва нещо да му вдхне кураж, че има смисъл да опитва да се оправи, от това, което пишеш оставам с впечатление, че той не вижда смисъл тепърва да се справя с това, може да си мисли, че няма смисъл да си губи времето в отказване. Аз например съм си го мислила и това - че може би е излишно да правя каквото и да е, защото съм чувала, че наркоманите на хероин не живеят дълго и ако имам още 5 години живот, защо трябва да ги пропилявам в едно дълго и мъчително отказване, вместо да си се наслаждавам на оставащото време.

Това естествено е пораженческо мислене, и си мисля, че трябва да си избера да е кратко и бързо и въобще да не мисля, че ще е дълго и мъчително, но го има и това - говори му, че има смисъл и да не се предава. Близките му явно не му помагат особено с тези скандали, само му затвърждават чувството на вина. Ако моите близки се държат така с мен, ще изтърпя скандала, но първата ми мисъл след това би била да си взема, за да забравя и за тях и за вината, която са ми внушили и за безсилито ми, което ми се е показало ясно, защото бих искала да не ги разстройвам, а не мога ей така да взема и да спра, само защото ми го казват. Може в това да намира спасителен остров на спокойствие от караници, скандали, невъзможни за оправдаване надежди и очаквания, внушено чувство за личен провал. Хепатита е допълнителна тежест, защот има да се оправя с още едно нещо и може просто да не му се занимава и да иска покой сега, а не в някакво необозримо бъдеще.

Не знам какво да те посъветвам, но в никакъв случай не обвинявай себе си, защото така виновните ставате двама, а това няма да е от помощ нито за него, нито за теб. Напротив - правиш достатъчно, повече и да искаш не би могла. Но това, че имаш готовност, че той би могъл да разчита, че може да се опре на някого, когато е готов никак не е малко. Това е опора без осъждане. Дано се оправи, това че се е решил на заместител също е една стъпка напред, поне според мен и ако могат хаповете да му свършат работа поне ще се е отървал от един навик, от едно мислене - да станеш и да почнеш да мислиш от къде да си намериш пари за да си вземеш, може полека лека и да почне да се измъква, лошото е че и те не бива да се ползват много време, за да не се закачи пък на тях, но дори и така да стане според мен е по-добрия вариант - поне е чисто вещество. Може да обсъдите по какъв начин да ги ползва - с намаляване.

Това, че не ще да чуе за лекари и за психолози не е добре, но навярно му е останал лош спомен от комуната, явно не това е бил неговият начин. Имам приятелка, която ми е моята опора, че ако много на зле отидат нещата мога да разчитам на помощ, която изобщо не пипа такива работи и води много здравословен начин на живот - храни, планини, природа - тя ми разправяше за момче, което е видяла да се връща от комуна в Испания, според нея е бил с промит мозък и празни очи и дори тя самата ми каза, че не би искала да ме види в подобно състояние, дори и това да значи да съм спряла. Просто няма смисъл. Незнам, за някои пък е вариант. Обаче пък хората са започнали да се обръщат към психолози, когато са загубили живата връзка с друг човек - според мен един добър приятел, на който имаш доверие, които може да те изслуша, без да те осъди, и на когото можеш да кажеш всичко - може и да замести успешно един психолог.
Успех!


Daughter of the Night

Редактирано от Лaнфeap на 11.04.06 06:25.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: И.]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано11.04.06 06:45



Мерси
Ричард Бах ми харесва много - чела съм почти всичко, което е написал - "Илюзии", "Едно", "Джоната Ливингстън Чайката", "Мост през вечността", "Бягство от сигурността", "Небето винаги е там", сега мисля да прочета "Отвъд разума".
За насилието над живота съм на същото мнение и гледам да не го прилагам, а че съм близо до някакъв предел, също забелязах, но не знам дали ще успея да прескоча, ще видим. Обещания не искам да давам вече дори пред себе си пак заради вината, която ще повлекат ако не успея. А от неуспех, никой не е застрахован.
Относно хората, които са объркани и апатични и без наркотици - знам, че ги има и ме е страх, да не попадна в тази категория след това - поне при абстиненция се чувствам точно така - светът ми се вижда трудно смилаем и уродлив.
Да сещам се че отговорът е прост - да повярвам и да го поискам, само още не знам как - все повече си мисля, че трябва да го оставя да се случи, защото да си го наложа - няма да стане.
Благодаря за подкрепата!


Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано11.04.06 12:04



Във връзка с горното - една история от Ошо:
"Чух за един мисионер, който говорел на децата в неделното училище, че трябва да помагат на хората.
Едно дете попитало: "Как? Какво да правим?"
И той просто да им даде пример, им казал: "Ако някоя старица иска да пресече улицата, помогнете й."
След една семица на следващата неделя, той попитал: "Помогнахте ли на някого?"
Три ръце се вдигнали. "Какво направихте?", попитал той първото дете.
То отвърнало:" Помогнах на една старица да пресече улицата."
Свещенникът бил много, много доволен, и казал: "Бог да те благослови. Това е много хуубаво." След това попитал второто: "А ти какво направи?"
"Аз също помогнах на една старица да пресече улицата."
В ума му се прокраднало малко съмнение дали и двамата са помогнали на старици. Но наоколо има възрастни жени, човек може да намери - не е толкова трудно. Той попитал третото момче, и то също отговорило:" Помогнах на една старица да пресече улицата."
Това вече било прекалено. Той попитал: "Нима и тримата намерихте три възрастни жени?"
"Че кой казва, че са били три? - казали те. - Беше само една жена."
Свещенникът бил още по-объркан: "Тогава...? Нима имаше нужда от три момчета да помагат на жената да пресече?"
Те отговорили: "Дори и на тримани беше трудно, защото тя не искаше да пресича. Толкова трудно беше господине, но някак си се справихме! Пренесохме я на другата страна."

С тази приказка исках да ти кажа, че докато не поиска той ти няма как да му помогнеш и за това не се самообвинявай. Просто бъди насреща, ако узрее за такова решение.


Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
АвторARlEL79 (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 20:40



Здрасти,дълго време беше извън ефир,но сигурно си прекарала добре.Новините около моя братовчед са лоши.Преди няколко дни дойде до нас ими поиска още хапчета защото 20 те който му бях дала свършили.Дадох му още 20 бр. и естествено като добрата братовчедка му вярвах че ги пие без да се друса.Същия ден понеже правя ремонт в банята слезнах на долния етаж да се къпя и слек като се качих в къщи видях касичката на детето на масата а аз не я бях оставила там .Решх да я преместя и установих че е много лека.Когато погледнах вътре през дупката видях че няма монети от по 1 лв.а само по 10-20ст.Разбих касичката и видях че ги няма стотинките от по 1 лв.Много се ядосах отидох и му чкам на вратата а той не отговаря.Вече два дни се крие от мен .Защо не ми каза че не е готов ,а само ме излъга да си търся аз лекарства като лудите и той да се друса едновременно с това.Много се разочаровах чесно напаво побеснях заради това че само аз му помагам а той накрая за благодарност да откродне парите от касичката на детето.Кофти ми е че се крие вместо да почуства срам и да дойде да се извини .Как да го защитавам вече от другите близки който го нападат.Винаги съм го смятала за приятел който не би откраднал от мен оставяла съм си парите на масата и не е пипал от тях е разбира се преди 3-4 години ми открадна епилатор и златна гривна но мислех че това е забравено от него и от мен никога не съм му го натяквала нито съм го обвинявала.Много искам да си поговоря с теб или по телефон или да те видя искам да те питам още много неща може ли това да се случи кажи ти.Аз ще чакам отговора ти по моите въпроси.Аз съм от София така че срещата би могла да бъде възможна.Аз съм зе с компютрите така че ако измислиш нещо за контакт трябва да ме светнеш как къде и какво трябва да направя за да осъществим контакт без да се разбира от всички четящи.Чао за сега .Дори и без да те познавам чуствам че си с готин характер и добро сърце надявам се да е така.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ARlEL79]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано18.04.06 02:20



Здравей Ариел,
Не е хубаво, това, което ми разказваш, братовчед ти трябва доста да го е закъсал... То мина време, надявам, се че сте си изяснили нещата помежду си...
Винаги си имай едно на ум - отчаяният човек е способен да извърши и неща, от които после би се срамувал много. Аз го разбирам, но не бих аплодирала подобна постъпка. Със сигурност чувства срам и вина, за това което е направил, именно за това се и крие, защото не смее да се види с теб очи в очи, защото не мисли, че би го разбрала (никак не е лесно да бъде разбрано подобно поведение) и че каквото и да каже в свое оправдание няма да има тежест. Няма проблеми да се видим, ако мислиш, че бих могла да ти помогна с нещо, но не вярвам да мога, може би само с малко повече яснота по тия въпроси, но с друго едва ли бих могла. Прекалено е сложно и строго индивидуално.

За да осъществим контакт, на първо време е необходимо да се регистрираш и да ми пратиш белжка на "Лични", или аз да ти пратя (ако имаш регистриран ник и ти да ми отговориш. На страницата горе трябва да виждаш едно меню - "Клубове", "Остави бележка", "Бележки", "Кой е тук" , "Въпроси" и "Списък".)
От "Остави бележка можеш да оставиш бележка, а като влезеш в "Бележки", можеш съответно да си четеш личните бележки, които някой е оставил. Трябва регистрация, нерегистрираните никове не се ползват от тия работи. Ако получиш бележка от някого горе, точно преди "Клубове", започва да мига едно писъмце, ако щракнеш там - влизаш директно в "Бележки" :)

Ако прецениш, че мога да ти помогна с нещо, кажи и ще измислим нещо.
Надявам се да сте изяснили поне това, което вече се е случило...


Daughter of the Night

Редактирано от Лaнфeap на 18.04.06 02:24.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
Авторariel79 (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 20:48



Все още не сме се видяли продължава да се крие.Мисля че успях да ти оставя бележка



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано18.04.06 21:06



Да, и аз отговорих вече. За да си прочетеш бележката трябва да влезеш с регистрирания си ник.


Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 15:09



Landfear-ti me izumi.Xeroina moje da te kontrolira,no vse oshte ne te e stapkal,ne e promil mozaka ti,ti 4uvstvash,ti mislish,ti si izklu4itelen 4ovek,predstaviam si ako beshe-ok,ta ti................mojesh da badesh silna-znam go,4uvstvam go,no niakade neshto ti pre4i.Pri4inata e niakade vatre v teb,i ti tuk ne ia spodeliash,i tova e normalno,no triabva da ia stignesh ,da ia preodoleesh nanovo,i da ia izxvarlish.zaradi sebe si,zaradi me4tite si,a ti imash takiva-nali?ne mi kazvai,4e niamash-molia te.Pazi se,i se bori.s teb sam



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 15:47



pisax ti na 19,a to otide po4ti v na4aloto,vij kakvo sam ti pisala



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано27.04.06 19:49



Днес е втори ден.Силно се надявам това да е поне нещо.Два дни много или малко са .Чуствам че може да успее.Лекарствата направо га трупясват .Казват че 3-4 ден кризите са най страшни дали е така времето ще покаже.Масажи ,разтривки,силна храна,с скакво друго да облекчим кризите му.Досега издържа на болките може ли да стане по зле.Имам надежда ще му помогна с цената на всичко.Да вярвам ли в него дали ще успее.Във вторник сме на лекар.Колко дни след началото на детокса може да се направи тест.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 22:17



vsiaka sedmica po vednaj e xubavo da se pravi testa i to s godina.Viarvai,no znai ,4e e vazmojno da se nadrusa vednaj ,dva pati.Niama narkoman,koito e kazal-lekuvam se,i da ne e sgreshil,i lekariat shte ti go kaje.Pazete go,izvejdai te go na razxodka,ako ima vila niakade v provinciata napravo otivaite.Sled 3-4 dena ve4e shte s ee iz4istil-spokoino.Sega idva nai tejkoto-psixikata,da ne se vijda sas stari priateli-na tiax niamaite viara.Vse moje da e pokril niakoi poznat-uj dobre,a da ne e./I taka.Pishi .Uspex



Тема Re: до Ланфеарнови [re: momi4eto]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано27.04.06 22:27



дано успеем .Благадаря за отговора отивам да го видя ,купила съм му хубави неща за ядене дано не спи .Купих му DVD ЗА ДА СИ ГЛЕДА ФИЛМЧЕТА ДОКАТО Е ЗЛЕ А АКО ТОЙ РЕШИ И ДОКАЖЕ НА СЕБЕ СИ АЗ ЩЕ ОТКАЖА ЦИГАРИТЕ.Може да ви е смешно отстани но аз много се радвам и направо не мога да си намеря място от кеф.Дано успее.С него съм каквото и да ми коства това.А защо всички други наши близки ме упрекват че му помагам незнам. Това ме прави тъжна но и амбицирана още повече да му помагам .Чао, прибирам се успех на всички .



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано28.04.06 01:31



Определено е нещо Два дена в подобно състояние са си адски много. Аз при всичките си опити съм го докарвала до 3-4 най-много. Дано само тази схема на лечение е подходящата за него. Но щом се е решил и е тръгнал по този път, дори и да не се получи ще опита друго и ще успее Щом го е решил за себе си - ще стане.
Масажите и разтривките са много важно нещо и много помагат също. Като прехвърли още ден два - ще отива само на подобрение вече, а до 2 седмици - всичко физическо трябва да отшуми. Ще останат само психоатаките, с които да се справя, но ако го иска и тях ще преодолее.
Желая му успех! А и на теб също


Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано28.04.06 21:47



Понеже си много готина аз искам още веднъж да ти кажа нещо.Тогава когато ще ти бъде трудно тежко и мъчно знай че аз не се отричам от думите си че ще мисля за теб и ще вярвам в успеха ти защото ти ще се спавиш.Може да ти звучи наивно и тъпо но е така.Ще мисля за теб ,и искам да видя твоята тема "АЗ МОГА " Нека всички зависими се отърват от ада на хероина.Пожелавам на всички късмет в борбата и знайте че хероина не е по силен от Вас.Ще се видим .До утре.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 01:05



vijdam,4e mnogo si prevazbudena,da ne kaja shtastliva,ne prekaliavai.Da-neka toi vidi svetlinata i nadejdata v o4ite ti,dano tova mu pomogne sashto za negovoto podobriavane,no da ne ti navredi na teb,ako se slu4i neshto.Pomni,4e izdanki shte ima-neizbejno e,no viarata e sviato neshto,a proshkata-oshte po.Umnata-pazi go



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано29.04.06 22:41



Лесно е психологически да си воъдушевена, когаято той успява. Но не забравяй, че дрогатая е коварен и силен противник (защото твоят противник е тя, а не твоят близък, който е нейна жертва) и е почти неизбежно да не получиш неочаквана злобна контрааката. Имам предвид това, за което говори и momiche - рецидив на медицински език, издънка на уличен. И тогава е по-важно да си вдъхнтовена, че ще си с него и ще го подкрепяш. Защото е лесно да подкрепяш някого, който успява - трудно е да педкрепяш този, който не печели. Или поне не печели ве4днага и на 100%. А хората, кои4то нямат личен опит с драгите, имат свръхизисквания от типа на "или употребяваш, или не". Затова им е изключително трудно да разберат множеството междинни етапи, включващи издънките, непълните реицидиви и т.н. Опасявяам се - имайки предвид това, което съм чела от теб тнук - че си податлива на такъв черно-бял абсолютизъм. А подобна нагласа в крайна сметка не е полезна за близкия ти.

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: до Ланфеарнови [re: momi4eto]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано02.05.06 21:59



Теста днес е отрицателен.ВЪРВИМ ЛИ В ПРАВИЛНА ПОСОКА?



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 14:38



razbira se ,4e varvite-samo shte te pomolia da stoi do nego niakoi ,do kato pishka,4e az kakvi li ne ne sam gi varshila-to ne beshe iabalkov sok,to ne beshe 4ai,i to stoplen,urinata e topla-nali znaesh,taka,4e go naglejdai i tomnogo vnimatelno.Niakoi si lepiat i 5 kubikovi sprincovki za da se vijda kak vse edno naistina se pishaka-taka,4e go sledi.Uspex



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано07.05.06 06:43



РАДВАМ СЕ ЧЕ ОТНОВО СИ В ТУК.ЛИПСАТА ТИ СЕ УСЕТИ.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 12:05



dosta namaliaxa xorata i az po4nax da vlizam tuk prez den -dva,ina4e pc imam v nas i ne e problem.kak e ,pisax ti na dr.tema



Тема Re: до Ланфеарнови [re: momi4eto]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано09.05.06 17:37



:фге од е пкдуи

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Джeйн]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано16.05.06 20:23



В ефир ли си?



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 14:04



kak ste macki?



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 17:35



naposledak vi niama?Zashto taka?Az ot utre zapo4vam rabota:)dnes biax na intervu,i me xaresaxa:)



Тема Re: до Ланфеарнови [re: momi4eto]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано25.05.06 21:19



Как си ?



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 23:52



Mnogo dobre,biax niakolko dni na vilata,ve4e iam ten i sam mnogo gotinaa:)haha Na 9 po45vam rabota,radvam se ,4e shte imam novi priateli.shte bade ludnica,ne e neshto koi znae kakvo ,ama vse pak niama da sma v tozi gaden Mladost:)i taka.Na 20 uni pravia 25 da si pojelaia mnogo zdrave i lubov,dvete nai vajni neshta,i ne samo na sebe si,na teb ,i na vsi4ki xora po sveta:)



Тема Re: до Ланфеарнови [re: momi4eto]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано05.06.06 20:30



Как си?Тук ли си вече ?Чукни?





Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторeднa нeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 16:58



Здравей мила Ланфеар ти си момиче защо не се замислиш да си имаш детенце това е наи голямия смисал да спреш.
Това ти го казвам с ни добри чуства.
П.П когато ми остане малко свободно време ще ти ракажа някои неща за мен.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: eднa нeпoзнaтa]  
АвторHui (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 20:58



"наи голямия смисал" ti zavurshila li si izob6to. pishe se "Най-големият смисъл"



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Hui]  
Авторeднa нeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 21:18



Извинявам се за правуписните грешки имам малко дете което не ме оставя за секунда на мира.
Това проблем ли е тук кой как пише?
Ако е така няма да пиша извинявам се за неудобството.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: eднa нeпoзнaтa]  
Автор MelanXolia (минаващ)
Публикувано10.06.06 21:54



За правУписните грешки си извинена



Industrial music from industrial people

Тема Re: до Ланфеарнови [re: MelanXolia]  
АвторHui (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 23:12



xaxa vinagi e qko da nerejdash nqkoi :P



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Hui]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 20:09



eo kak ste momi4eta,kak varviat neshtta,az ba4kam iako,niamam mnogo vreme,v4era stanax na 25,imashe iak kupon,sabrax me se ,i se veselixme mnogo dobre.Po4uvstvax se izklu4itelno obi4ana ot priatelite si,i mnogo im blagodaria za tova:)



Тема Re: до Ланфеарнови [re: eднa нeпoзнaтa]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано24.06.06 06:07



Я, това съм го пропуснала, добре че вече работи търсачката, та изпробвайки я го видях

Може и да е смисъл, ама все пак е следствие т.е и да искам ще трябва да е след като спра - нямам намерение да навреждам по какъвто и да е начин на друго същество.
Благодаря, би ми било интересно да ми разкажеш за себе си, като ти остане време


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 24.06.06 06:53.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Amme]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано01.07.06 08:21



Как я караш ?При нас филма започва отначало .



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 13:15



filma-zashto,kaji kakvo stana



Тема Re: до Ланфеарнови [re: momi4eto]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано07.07.06 22:24



Отново се подкара с хероина сега сме във фазата на лъжите и криенето на истината опитва се да ни заблуди че не се друса .Тестове никакви ,лекари също изобщо лентата се завърта отново това имах предвид.Не съм писала от много време защото въпреки усилилията които положих резултата е нищожен.Как си ти ? Как я караш?Аз не виждам вариант как да му помогна ?след като той не иска да каже и да говори.Успех на теб.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано08.07.06 14:15



Здрасти Ариел,
Бих се радвала, новините да бяха добри, но...няма какво да направиш за съжаление.
Остави го да прави каквото иска, няма вариант докато той не реши че иска.
Обнадеждаващото, което мога да ти кажа е само едно...веднъж вече е поискал и е видял до къде може да стигне. Този спомен със сигурност ще си седи някъде вътре в него, като една надежда, като една сигурност, че когато реши вече знае, че е имал успех и вече няма да му е толкова страшно да го повтори...един ден...за сега далечен.

Просто за сега се страхува от това, че може да се наложи да го преживее пак, но съм сигурна, че един ден ще си смени гледната точка и тогава ще му е от полза и ще види, колко по-лесно се получават нещата.

Първият път, когато аз спрях беше толкова отвратително, че просто не желаех и да мисля изобщо да опитвам пак, страхувах се от това, че може да се наложи да спирам, абе ужас. Задържах си такава мисъл в главата, но колкото е възможно по-далече във времето, толкова, че да не се налага дори да го мисля от сега.
Вторият път подходих с много повече предпазливост и очаквах да бъде пак така, а се оказа, че не беше. Беше с една октава по-малко гадно.


При всеки следващ съзнателен опит беше по-леко и по-леко и като физически усещания и като емоционални сривове. Докато един ден се събудих и очаквах пак да ми е зле и се оказа, че не ми е....поне на ниво физика.

Просто до тук му стигат силите за сега. Така си мисля.
Другото, за което си мисля е, че не съжалявам за годините си с хероина. Вярно е, че всичко с мен би могло да се случи съвсем по различен начин, може би в пъти по-добър, но пък съм научила толкова много неща, които не мога да науча, поне аз по-друг начин, че определено си заслужава, поне в моя случай. Знам, че съм направила съзнателен избор в тази посока и дали ще приема последствяията като удар или като плодове е избор, които е изцяло в мои ръце. Естествено има и хора, които не знаят какво точно правят с тази играчка в ръцете си, но има и още хилядократно повече хора, които също толкова безсъзнателно държат в ръцете си други играчки, ненаркотични, и точно толкова знаят какво да правят с тях, някои от тези играчки са дори и доста по-опасни....

Та това е. Остави го сам да си дойде до идеята.


Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: Amme]  
Автор Meckaлитo (духче)
Публикувано24.07.06 13:02



Здравей Ланфеар!
Аз също съм наркоман. Вчера го разбрах. Не, не се майтапя. Едва вчера осъзнах че се друсам! Как така ли? Ето как:
По принцип "вися" в един друг клуб, където и ти пишеш отвреме навреме. Пишеш готино, не пропускам твой пост. В този клуб попаднах случайно и се изненадах когато те намерих тук. Цял ден те четох. Даже вицовете ти за наркомани прегледах набързо. Колкото повече четях, толкова по-тъжно ми ставаше. Горката щерка на ноща ... наркоманка ... не и остава много ... и т.н.!
Но нали се правя на воин, поел по воинската пътечка (посипана с пепел от изсъхнали листа), по едно време си викам - Чшшш, алооу, я се стегни бе!! Кво се лигавиш, ти за безупречност и безжалостност чувал ли си?! Къде ти е воинското настроение и блясъка в окото, ква е тая жалост към ближния!? Стегнах се и ми мина, къде-къде по-тежки случаи съм имал.
Да обаче два дена нещо не ми излизаш от главата. Хм, странно. Сещам се кво пише в буквара, че съжалението към другите фактически е прикрито съжаление към самите нас. И изведнъж ми просветна!
АЗ СЪЩО СЪМ НАРКОМАН! Истински наркоман, само дето се друсам с други неща, не като вас! Друсам се с илюзии, емоции, надежди, очаквания, чувства, добродетели, ценности, страхове, притеснения, ядове, радости и т.н. и т.н.
Видях, че и моите близки също са наркомани като мен, само дето не го знаеха още. Видях, че колегите, приятелите, неприятелите, съседите, онези от трамвая и тези от улицата и те. Мамка му! По пътя си към Икстлан срещам само наркомани! ... като мен!
Аз поне го осъзнах и знам как да се откажа от дрогата.
И ти знаеш.
Пътеката е посипана с прясна пепел, нямаш много време, ноща преваля

Редактирано от Meckaлитo на 24.07.06 15:40.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Meckaлитo]  
Автор пo-тъpпящ ()
Публикувано24.07.06 14:32







Тема Re: до Ланфеарнови [re: пo-тъpпящ]  
Автор cвoбoдeн ()
Публикувано24.07.06 15:34



аааа ше воюваме тука значи ... да почнем с повей на знамената и да свършим с пяна на устата :D
ше ходите ли на 23ти септ бре войни ?

*** мали, войни или воини - моля някой да предугади кое е правилното

Редактирано от cвoбoдeн на 24.07.06 15:35.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: cвoбoдeн]  
Автор Meckaлитo (духче)
Публикувано24.07.06 15:44



Войни е множествено число на война (двете световни войни), а воини е множествено число на воин.

Редактирано от Meckaлитo на 24.07.06 15:46.



Тема Re: до Ланфеар нови [re: Meckaлитo]  
Автор malkiat_dim (хайде да свиеме)
Публикувано24.07.06 16:15



В отговор на:

Друсам се с илюзии, емоции, надежди, очаквания, чувства, добродетели, ценности, страхове, притеснения, ядове, радости и т.н. и т.н.
....................................................................................................................................
Аз поне го осъзнах и знам как да се откажа от дрогата.




Ми не съм много съгласен ?
Замислял ли си се каво ще ти остане и какъв ще бъде животът ти след това ?

Редактирано от malkiat_dim на 24.07.06 16:38.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: malkiat_dim]  
Автор Meckaлитo (духче)
Публикувано24.07.06 16:22



Свободата Санчо, свободата да не си човек.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Meckaлитo]  
Автор malkiat_dim (хайде да свиеме)
Публикувано24.07.06 16:55



Доста радикално



Но ако се има в предви, (базирайки се на мойте много бегли и постни познания) че човека е единственото животно на тази планета което има способността да осъзнава и разбира това което чувства за какво ще ти е тази свобода, ако не осъзнаваш че си свободен

Редактирано от malkiat_dim на 24.07.06 16:57.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: malkiat_dim]  
Автор Meckaлитo (духче)
Публикувано24.07.06 18:27



Точно осъзнаването остава, даже се разширява хилядократно. Необяснимо е. Освен това има къде-къде по осъзнати същества от нас. В сравнение с тях сме направо жалки! Къде са те ли? Ами тук са, но не ги забелязваме поради ограниченото ни осъзнаване.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Meckaлитo]  
АвторAmme (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 03:54



Здравей Мескалито,
Всъщност от къде идва името ти...искам да кажа защо си решил да приемеш него...иначе знам



Интересни прозрения си получил и ако имам някакво макар и косвено участие...е, радвам се

Тази аналогия с "Пътуване към Икстлан" е много яка ...особено, ако действително си го "почувствал", "видял" - защото действително е така - наскоро и аз го забелязах, макар и не точно по този начин.

Препрочитам си книгите в момента и наскоро и аз завърших "Пътуването" и сега се прехвърлих на "Сказания за силата" - преломният момент, според Ксендзюк. Понеже съм забелязала, че осъзнаването ми до момента не може да прескочи "Пътуването" и да премине към "Сказанията", въпреки и да съм чела нататък, някак не съм готова, тоналът ми се плаши зверски.... но сега...мисля, че времето дойде, трябваше да минат години и да се случат много неща междувременно....а това което си ми написал го приемам като знак...не ме питай защо...не бих могла да го обясня.

Хубаво е, че си се спрял със съжалението - то не е необходимо нито на мен нито на теб, нито на никого - просто съм взела такива решения и си понасям отговорността за тях...а обликът на тази отговорност не е непременно отрицателен, дори и така да изглежда на пръв поглед...искам да кажа - изобщо не го приемам като понасяне на наказания и т.н истории ...цялата работа има и положителен аспект....

И накрая искам да завърша с една мисъл на Кришнаурти, незнам...може да намериш нещо в нея и за себе си.
"Не се стремете към освобождаване, за това може да е нужен целият ви живот. Вие вече сте свободни" Кришнамурти

Исках да завърша така, но с риск пак да се олея с писането ще добавя и обяснението на Ксендзюк, понеже иначе малко провисва в пространството

"Сталкерите постъпват по подобен начин: те променят поведението си, без да разсъждават, сякаш вече са се променили. Това е хитра маневра: караме събирателната си точка леко да се придвижи към положението на другия характер или психологически тип, а най-добрият начин да го направим е просто да заявим(на първо ясто на себе си): "Аз вече съм такъв"".

Да ме питаш за кво ти ги разправям тия работи...не знам точно...просто на такива мисли ме наведе и ги споделям а и по принцип другото, което забелязах е, че когато пишем нещо го правим повече за себе си и към себе си, за да си изясним нещо за нас си, нищо че думите са насочени към някого или в отговор на нещо...



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Meckaлитo]  
Автор malkiat_dim (хайде да свиеме)
Публикувано25.07.06 16:08



Има един въпрос, някой го беше задал и на мене много ми хареса


Дали желанията и чувствата ни правят роби карайки ни да вършим едно или друго, или напротив - преследването на желанията и чувствата е израз на свободата ни ?

Не зная но поне според мене няма истинска свобода

Въпреки че едно осъзнато същество може да се заблуждава и понеже осъзнава своето действие да се смята за негов свободен инициатор, не мисля че бидейки осъзнато същество то ще пропусне да осъзнае и причината от която бива водено , а осъзнавайки вече, че зад действията му стои причина, независимо била тя породена от осъзнат мотив или неосъзната подбуда то това автоматично превръща неговата "свободна воля " в необходимост, а от там и самото същество вече не може да бъде истински свободно. (тука стана егати и тафтологията)

Следва цитатче

"Ако едно разумно решение се появява у мен без моя намеса, а със съвсем същата необходимост като глада и жаждата, тогава аз само по неволя мога да го следвам и моята свобода е илюзия."

Та произхождайки от гореизложеното, осъзнавайки че никога няма да бъда истински свободен, докато съм в съзнание и отчайан от тази мисъл, мисля да ида да се отдам на плътски желания и силни чувства за да чрез тях свободно да изразя протеста си срещо липсата на свобода. хихи

----------------------------------------------------------------------------------------------

"- Свободата, Санчо!
... Дон Кихот горещо маха две ръце – две мелнични криле.
- Свободата, Санчо, е велико нещо!
... Санчо го не чува – тъп като теле.
- Санчо, разбери ме!
... Санчо не разбира. Санчо дъвче нещо. Санчо е зает.
... Дон Кихот откача. Дон Кихот умира. Санчо оцелява. И върви напред."

Редактирано от malkiat_dim на 25.07.06 16:36.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Meckaлитo]  
Авторdiamorph (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 18:05



kastanedistkata maloumnshtina se mnoji kato cianobakteria naposleduk..



Тема Re: до Ланфеарнови [re: malkiat_dim]  
Авторdiamorph (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 18:23



a,a,a...chekai malko.

choveka ne e "единственото животно на тази планета което има способността да осъзнава и разбира това което чувства". v nikuv sluchai. ne podceniavai evoliucionnite ni rodnini v organizmovata sistematika. realno ne sme chak tolko napred s materiala. ako pluhovete mojeha da govoriat i da predavat informacia vuv vremeto, sigurno shtiaha da ni polzvat za in vivo opiti v laboratorii.

i drugo da otbeleja.
tva deto stava v ramkite na epidermisa ti bez namesata na vunshni psihoaktivi, taka narechenia metabolizum, ima edna glavna zadacha: adaptacia.
promenite deto idvat sled kato vkarash niakoia druga izkrivena liganda v organizma si, sirech narkOtici, povedencheski imat edna obshta harakteristika: maladaptacia.
taka che to ednoto ne moje da se suizmeri s drugoto...kamionche deto go kupih na deteto za nova godina.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Amme]  
Автор ariel79 (аriel79)
Публикувано25.07.06 20:43



Няколко пъти ти писах ,но ти не отговори .Как си? не се сещаш да напишеш няколко реда.Аз рядко влизам ,пиши нещо предполагам ,че не си се отказала от опитите .Стискам ти палци и мисля за теб често.





Тема Re: до Ланфеарнови [re: ariel79]  
Автор cвoбoдeн ()
Публикувано26.07.06 03:02



а недей, по-добре от теб е - така може да я повлечеш :)))
целувки :* :* :*



Тема Re: до Ланфеарнови [re: malkiat_dim]  
Автор cвoбoдeн ()
Публикувано26.07.06 03:11



/Не зная но поне според мене няма истинска свобода/
абсолютно точно, както и вс. друго

представи си го така - в поста си не описваш различни неща а едно нещо
ъъъъ може би осъзнаването не е единствената възможност на съзнанието както и описаната от елински и римски философи логика не е единствения модел на действие на логичното осъзнаване

нещо като нищо, битка на представи, смешна красота



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Amme]  
Автор Meckaлитo (духче)
Публикувано28.07.06 14:02



Здрасти пак.
С твоите цитати отново ме хвърли в размисъл, знаеш ли? Спомних си как отказвах цигарите навремето.
Както всеки пушач съм ги отказвал стотици пъти, кога за 5-6 часа, кога за 5-6 дена (максимум). Какви ли не техники на отказване не прилагах, не и не. Нещо не се получаваше, просто усещах, че има нещо не както трябва. Последния път, без да знам как, налучках правилния подход и ... готово.
Вече 10-ина години съм "чист"

. Грешката ми беше, че разсъждавах като пушач, който се опитва да спре цигарите. Всъщност, не като, аз бях пушач, който се опитва да спре цигарите.
Е, как ще накараш пушач който иска да пуши да ги спре?! Невъзможно. Номера беше да разсъждавам като непушач който иска да спре цигарите (знам, че звучи малко тъпо).
Ето как стана: Първо си казах, след 1 месец, на 12 август (примерно), ще спра цигарите (оставих си 1 месец да се напуша до насита). Всеки път когато палех цигара си повтарях: на 12 август ги спирам.
Дойде 12 август, изпуших последната си цигара от последната си кутия и си казах, е ... това е, готово, вече съм непушач (когато току-що си изгасил фаса се казва доста лесно). И ... така ги отказах.
Е, допушваше ми се от време на време след това, но нищо общо с адските мъки от предишните опити. Държа да отбележа, че бях (и май все още съм) с много слаба воля и мързелив на всичкото отгоре.
Познатите ми (пушачи) не можаха да повярват, гледаха ме недоверчиво и си мислеха: хе, още ден-два и ще се предаде, познавам го много добре. Да ама не, предава се един пушач, а аз вече бях непушач.
Просто изпълних (без сам да знам) прикриваческото правило което цитира:
"Сталкерите постъпват по подобен начин: те променят поведението си, без да разсъждават, сякаш вече са се променили. Това е хитра маневра: караме събирателната си точка леко да се придвижи към положението на другия характер или психологически тип, а най-добрият начин да го направим е просто да заявим(на първо ясто на себе си): "Аз вече съм такъв"".
Та се чудя, като казваш
" ...просто съм взела такива решения и си понасям отговорността за тях...а обликът на тази отговорност не е непременно отрицателен, дори и така да изглежда на пръв поглед...искам да кажа - изобщо не го приемам като понасяне на наказания и т.н истории ...цялата работа има и положителен аспект.... "
това всъщност чии мисли, думи, твърди решения и отговорности са? На наркоманката Ланфеар ли? Или на воина Ланфеар? Или на ... всъщност роли колкото щеш.
"Живота е сцена" казва Щекспир. Аз избрах ролята на непушач и се получи, мамка му, получи се!
И за да не си помислиш, че нещо те назидавам, ще ти кажа, че и аз като теб пиша, не толкова за другите, а по скоро за себе си, да ми се избистрят мислите. Сега например ми се избистри, че трябва да включа ролята на сънувач, че там нещо изоставам.
Успех!
(ама че дълго стана, пфу)



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Meckaлитo]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано29.07.06 00:14



"Номера беше да разсъждавам като непушач който иска да спре цигарите (знам, че звучи малко тъпо). "

Не звучи тъпо, изобщо.

Точно така е ... и аз съм го забелязала. И то за всяко нещо. Решението не е в текущото ежедневие, а извън него. Вижда се само отстрани, а не когато си вътре. Имал си намерение да ги спреш - това значи, да бъдеш в състояние сякаш вече си ги спрял, сякаш това е нещо обикновенно и най-нормално за теб, а не силно желано състояние. Желанието пречи всъщност.

И аз не знам дали казах нещо разбираемо.
И тук е трудното - по принцип - с наркотиците светът е хубав и като си на тях намираш "нормалният" тъй да се каже свят за безкрайно скучен, досаден, труден, противен, тежък, сив, болезнен... - нещо от тази гама чувства изпитваш към света "без"....

И просто е трудно да се накараш да поискаш да се върнеш в такъв свят и да повярваш, че ще е такъв само за кратко и после ще се оправи. Разбира се не е невъзожно, но маневрата е много сложна Необходимо е от "трябва" да се премине на "искам, имам намерение".... с нагласа "трябва" със сигурност не се получава нищо.... И някои хора просто го знаят, а други трябва да преминат през разни житейски ситуации за да го научат.... ....

А чие е решението - няма значение. Може би изхождаш предполагайки, че съм ги зарязала тия решения, че са се оказали непосилни, погрешни.... но аз не ги считам за такива и продължавам да си ги изпълнявам - по свой си начин. Разглеждам го като процес, а не еднократен акт...процес, който си има етапи и завършека на всеки е като завършване на образование...полага се и изпит и се преминава на следващ етап...или се повтаря неуспешно положеният .... ....това е... аз пък избрах тази роля...лишена е от престижност, лишена е от важност, крие опасности....глупава е...но това е без значение...това което искам да науча се намира тук....

И аз се опитвам със сънуването....


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 29.07.06 05:54.



Тема 2мата и други ...нови [re: Amme]  
Автор cвoбoдeн ()
Публикувано31.07.06 04:29





??

Редактирано от cвoбoдeн на 31.07.06 05:56.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Amme]  
Автор Meckaлитo (духче)
Публикувано31.07.06 12:10



Седнах да ти пиша нещо много дълго, ама го изтрих. Накратко:
В една съседна тема търсиш алтернативни методи. Не мислиш ли, че света на второто внимание е много по-истински и достоен алтернативен метод. Не само на розовите наркомански блянове, но и на "...безкрайно скучен, досаден, труден, противен, тежък, сив, болезнен..." "нормален" свят?



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Meckaлитo]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано04.08.06 20:23



Определено Е...обаче...не ми е достъпен за сега освен краткото поглеждане през "очилата" на определени психоактиви...

Абсолютно Е алтернативен метод....

....но как?...със..без...в съчетание...след...повреме...

...съзнавам, че няма как да ми отговориш и отговорът трябва да си го открия сама...въпросите са по-скоро към мене си....




Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: Лaнфeap]  
Авторxepo sux! (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 03:14



чета чета и ми става лошо..........абе вие тази зависимот я приехте като даденост!Пишете си тука все едно си пиете кафе.....а в също време убивате с този боклук хероин.............Ланфеар момиче направо ме яд за теб...ти се отказала от всякаква възможност да се откажеш да друсаш........приела си го и си се примирила....и си мислиш че като пишеш тук помагаш на хората!?!?!?Ти не си помогнала на теб.....немога да ви разбера....аз съм чист от 5 години.....и знам за какво става на въпрос.....Ланфеар ти има още нещо което криеш....така да говориш за наркотика....криеш нещо в теб което дълбоко скрито и твърде лично!
Мислете Реално.....живота предлага много по-хубави неща от дрогата....и те са много за да ги изброя....махнете дрогата защото не съсипвате само вас но и хората които ви обичат!



Тема Re: до Ланфеарнови [re: xepo sux!]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано20.08.06 02:25



глупости, не си мисля такиви работи - че помагам на някого...за да мога да помагам, трябва самата аз да не се нуждая от помощ, иначе не става....



И как да я махнем?!?? Да я фанем за опашката и да я изфърлим? Или с ...къш...махай се оттука....

Понеже днес цял ден съм на вълна - музиката на един от любимците ми, а това, което искам да кажа той го е казал доста по-добре:

"I'm not using drugs to get high like many people think. I know I made a big mistake when I started using this shit. It's a very difficult thing to explain. My liver is not functioning and I'm throwing up all the time and shitting my pants. The pain is more than you can handle. It's the worst pain in the world. Dope sick hurts the entire body." Layne Staley



Layne Thomas Staley - след два дена би имал рожден ден - 22 авг. 1967 - 19 апр. 2002г

"Down In A Hole And They've Put All
The Stones In Their Place
I've Eaten The Sun So My Tongue
Has Been Burned Of The Taste
I Have Been Guilty
Of Kicking Myself In The Teeth
I Will Speak No More
Of My Feelings Beneath

Oh I Want To Be Inside Of You"
"Down in a Hole"


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 20.08.06 03:24.



Тема супернови [re: xepo sux!]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 16:51



Браво!
Много ми хареса това изказване.
Много точно го каза.


Много оптимистично, лошото е че когато човек затъне в наркотиците забравя тези неща.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Amme]  
Автор Paranoia (the seeker)
Публикувано22.08.06 11:50



ланфеър, изчетох доста от мненията ти тези седмици. рядко се среща зависим, който да приема нещата така, да има и други интереси, освен наркотика, да чете, да мисли за живота и съдбата, за пътя по който върви, да не приема нещата като черни или бели, а да се стреми към златната среда. вижда се, че си образован и начетен човек с отворени за изкуствата очи (бих предположил). доста от собствените си размисли, виждания и колебания видях, написани в твоите редове.

това е. просто исках да го кажа. хубаво е да разбереш, че има и други от твоя вид.

Paranoia will destroy ya!

Редактирано от Paranoia на 22.08.06 17:31.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Amme]  
Автор Meckaлитo (духче)
Публикувано20.09.06 15:46



Здравей пак. Жива ли си?
Извинете ме, че изравям това от архива, но ми хрумна нещо по темата:
В последния си пост към мен казваш:

Определено Е...обаче...не ми е достъпен за сега освен краткото поглеждане през "очилата" на определени психоактиви...

Абсолютно Е алтернативен метод....

....но как?.


Пробвала ли си холотропно дишане?
Това е най-бързия нефармакологичен метод за достъп до второто внимание.
Виж тук:

има доста интересни неща.



Тема Re: до Ланфеарнови [re: Meckaлитo]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано20.09.06 18:10



Пробвала съм - веднъж само обаче...
Наистина беше интересно преживяване, но ми се иска да пробвам пак....


Daughter of the Night

Тема Re: до Ланфеарнови [re: Amme]  
Автор cвoбoдeн ()
Публикувано21.09.06 02:51



освен семинарите, къде (при ситер) ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.