Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 04.07.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спииднови  
АвторGigolo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 17:40



Това е въпрос до терминология. Под "спиид" се разбира метамфетамин и амфетамин на хапчета само нали? А "гак" доколкото знам е смъркалката?



Тема Re: Спииднови [re: Gigolo]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 18:30



Хммм, навремето и на "прахчето" му викаха speed. А за метамфетамина не знам дали изобщо се брои за speed... Така де, може в БГ да има различни термини.



Тема Re: Спииднови [re: Gigolo]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано01.02.06 19:05



"Спийд" е всичко, което те "вдига" - в противовес на стафа, който те сваля. По мое време (края на 70-те - началото на 80-те) наличният спийд беше кокаин, амфетамин, каптагон, сиднокарб и апоневрон.

Сега ми се струва, че крекът и екстазито попадат в тази рубрика. Нямам личен опит с тях, но от литературата, която чета, оставам с таковае впечатление.





Тема Re: Спииднови [re: Джeйн]  
Автор -Gligi- (пробуден)
Публикувано03.02.06 12:12



т.е. "екстазито", което всъщност съдържа амфетамин, нали :)



Тема Re: Спииднови [re: Xexo]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 21:18



ni espeed nari4ame -xaroin i kokain-lubimoto na vseki ,koiito niakoga e probval tezi narkotici.Moje i s amfetki-tova e.



Тема Re: Спииднови [re: Gigolo]  
АвторSalviaLover (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 13:04



Не знам тука на кво викат speed - на запад викат на прахообразен стимулиращ материал - най-ниско качество. По принцип е амфетамин, в комбинация с кофеин, ефедрин и разни други стимуланти. Мисля, че е еквивалент на нашенското пико (макар, че напоследък му викат бяло или амфети в моя регион). А на метамфетамина на запад по принцип му викат meth или crystal (когато е на неразбити кристали - гарант, че е чисто). А на комбинацията амфетии херца по принцип се вика speedball. До колкото знам е доста опасна, защото води до сърдечна аритмия.



Тема Re: Спииднови [re: momi4eto]  
Авторyo (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 18:41



spiid e druga hava, ti prikaash za spidbol, mi se struva, i chak na vsichki...mene ne me vlecheshe osobeno, no koi znae - moje kokata da e bila prychka... vij s bedniashkia spid - s amfeti, sym imal neloshi emocii...

mda



Тема Re: Спииднови [re: yo]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано01.04.06 19:42



Кажи ми моля те и при теб ли е такава глупост хероина, дето го продават в момента? Ако си се отказал, извинявай за въпроса, и го пропусни


Daughter of the Night

Тема Re: Спииднови [re: Лaнфeap]  
Авторyo (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 21:35



of emi lekuvam se uj neshto, i kato che li sym se poopravil, obache dneska bash mai izdynka... triabva da sedna da rabotia, a ne uspiah da go storia dosega, glei kolko chasa stana, zatva shte probvam tva posledno sredstvo za borba s myrzela :/

mda, kato che li e strashna toiaga materiala v momenta - ne znam dokolko mi e merodavno mnenieto, shtot riadko se dynia poslednite meseci, obache dvaise ne bi triabvalo edvam da se useshta, seshtash li se... i nai-loshoto e, che gram ne chuvstvam da mi se bachka poveche ot predi :) shit



Тема Re: Спиид [re: yo]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано01.04.06 21:39



Разбрахте, явно, че навсякъде е така. Един тъмно кафяв, чак толкоз тъмен не бех виждала, а ми казват хора и от Русе, че и там е така. Баси и изродите, значи пратката е за цялата страна. Ужас! И преди вторник, май нема да има нищо по-нормално!
А за теб се радвам, че си успял да се изчистиш Продължавай все така


Daughter of the Night

Редактирано от Лaнфeap на 01.04.06 21:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.