Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 06.07.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Филм за херцанови  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано16.03.06 03:07



НЕВИДИМИ
INVISIBLE

САЩ-България, 2005, 89 мин, цветен



След разпадането на Съветската империя хероинът наводни улиците на много градове отвъд бившата Желязна завеса. Той предложи алтернативен начин на живот, напълно непознат дотогава. В края на 90-те години пристрастяването към хероина в Източна Европа достигна епидемични размери. Невидими е сниман в София и проследява съдбата на шестима младежи по време на 3-годишното им пътуване през възходите и провалите, мечтите и изпитанията на живота им като пристрастени към хероина. Филмът избягва социалните проблеми и действията, свързани с пристрастяването, и се фокусира върху екзистенциалния поглед и философията на въвлечените; той става платформа за техните идеи и представи за обкръжаващия ги свят. Участниците представляват група „социални маргинали“, които са на практика невидими за обществото. Те принадлежат към поколението, решено да открие и използва новите „продукти“. "Невидими" е филм без прецедент по отношение на интимността, с която разказва за своите герои. Той представя гледни точки, повлияни както от еуфорията, така и от отрезвяващата реалност, която следва, без произнасяне на присъди, без тривиални обяснения, без очерняне или манипулации.


Режисьор: Константин Божанов
Оператор: Христо Бозаджиев
Продуцент: Константин Божанов
Музика: Масами Томихиса , Дж. Дж. Макгийън
Продукция: KB Projects



Константин Божанов е художник и кинорежисьор, живеещ в Ню Йорк. Завършил е Националната художествена гимназия (1988), Кралския колеж за изкуство в Лондон (1993) и документалистика в Нюйоркския университет(2002).

24.03, - 18:00, Дом на киното



Смятам да ходя, звучи интересно. Пък и познавах Косьо Божанов отпреди 15-тина години, идейно и смислено момче беше.



Тема Re: Филм за херцанови [re: Джeйн]  
Автор Sarfa (обичащ)
Публикувано17.03.06 15:10



Има ли някакъв шанс да си го дръпна от нета,тъй като нямам възможност да отида да го гледам?



Тема Re: Филм за херцанови [re: Sarfa]  
АвторJorko (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 18:46



Гледайте Requiem for a Dream също, ако сте пропуснали



Тема Re: Филм за херцанови [re: Jorko]  
Авторyo (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 17:05



ако се окаже БГ вариант на реквиема ше е чук:)
даже реших да водя жената, дано не е вреден за нея само,
че и без тва ме гледа на кръв всеки път като се замотам
повече от 2 минути в кенефа...
шсе намери ли една добра душа да ми каже къде е тоя дом
на киното?

поздрав, пичове, за Hell два, ако все още следиш тоя борд

P.S. ebasi kva e myka kirilicata :/



Тема Re: Филм за херцанови [re: yo]  
Автор Lanfear* (Dark Angel)
Публикувано19.03.06 19:17



Намира се на "Екзарх Йосиф" 37, киното до "Патриарха" (Попа) е това, струва ми се. А ти същия "yo" дето пишеше преди доста време тук, и който много отдавна не е идвал насам ли си, или си друг "yo"


Daughter of the Night

Тема Re: Филм за херцанови [re: Lanfear*]  
Авторyo (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 22:33



баш същия :) чета чат-пат, но си трая, щот много взех
да вбесявам хората с възгледите си на тема дрога,
комунизъм и пр.

мерсаж за инфото, братле



Тема Re: Филм за херцанови [re: yo]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано20.03.06 01:46



За нищо Ама съм сестро Що така, кой толкоз си вбесил?
За филма - гледах из програмите до 25ти, ама не го видях кога го дават. Ако го гледаш - пиши отзиви


Daughter of the Night

Редактирано от Лaнфeap на 20.03.06 01:52.



Тема Re: Филм за херцанови [re: Lanfear*]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано20.03.06 08:37



На "Екзарх Йосиф" 37 е, обаче това не е на Попа, а на Халите - на спирката на трамваите е.



Тема Re: Филм за херцанови [re: Джeйн]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано20.03.06 17:08



Верно ли е на Халите? Аз си мислех, че е киното на Попа...ама всъщност , да, да - киното на Попа, май беше "Одеон", а не "дом на киното", , не знам, обърках се...а хем съм ходила там на кино


Daughter of the Night

Тема Re: Филм за херцанови [re: Лaнфeap]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано20.03.06 19:08



Вярно, вярно е на Халите. Добре, че го няма огнянчо, иначе веднага щеше да разкрие, че дотам води херцът - да забравяш кое кино къде е

Ако решиш да го гледаш, свирни на блежка, за да се изпием кафе покрай филма. Мисля, че няма да съжаляваш, защото спомените ми от Косьо Божанов като човек и артист са много хубави и очаквам, че е направил интересен филм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.