Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 26.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема parad za legalizatziqнови  
Авторkokod (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 14:23



abe na prolet da se sabere edin parad pred prezidenstvoto s tzel statzka za legalizirane na jointa. se se pusne info po siakakvi forumi , kakto i flaeri!



Тема Re: parad za legalizatziqнови [re: kokod]  
Авторнoвo двaйce (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 19:57



тва ве4е три години подред се прави, само 4е на баба яга.
тая година ще е на Цветница, доведи си вси4ки братов4еди
и който още се сетиш.
4е е срамота само 1500 4овека да излязат от дупките в които си пафкат самосиндикално и да заявят гражданската си позиция по този така наболял въпрос.



Тема Re: parad za legalizatziqнови [re: нoвo двaйce]  
Автор Dhara (trancer)
Публикувано17.01.06 01:09



даже за жалост по-малко от 1500 всички се крият като мишоци...е,почти всички де

In trance we trust,
like trance trusts in us!!!


Тема Re: parad za legalizatziqнови [re: kokod]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано17.01.06 01:25



Аз пък не бях разбрала, иначе щях да ида.
Сега последно на коя дата ще бъде? Мисля, че трябва този път да се направи по-добра реклама. Имам усещането, че е имало доста хора, които не са дошли поради неинформираност, като мен, а не поради страх от разобличаване.




Тема Re: parad za legalizatziqнови [re: Scheewa]  
Автор Dhara (psychonaut)
Публикувано17.01.06 01:44



на цветница ще бъде
П.П.Реклама вимаги си е имало,но зависи...ти каква реклама искаш?...няма да върви рекламно клипче по нова или бнт на всеки 30мин

In trance we trust,
like trance trusts in us!!!


Тема Re: parad za legalizatziqнови [re: kokod]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано17.01.06 02:52



Живеем в свободна страна и всеки може да си прави каквито си иска паради.
За легализация в близките 4-5 години обаче изобщо забрави.Не си хаби енергията напразно-просто няма смисъл.Не ги определяме ние правилата на тоя етап.Няма никакво значение кое правителство е на власт,кои са депутатите в парламента,колко силни са доводите ЗА легализцията.Просто правилата не ги пишем ние.Посъбери малко информация,поинтересувай се.Легализацията няма да падне от въздуха.Преди това има цяла поредица малки стъпчици,които трябва да се извървят.Последователно.Ако пропуснеш някоя,ще се наложи да се върнеш и да тръгнеш от самото начало.
Това,което ми се ще да запомниш е,че обществения дебат по въпросите на легализацията НЕ МОЖЕ да започне от "баба яга".Няма да стане.На други нива трябва да се търси ключа.Отпадането на забраната върху едно вещество си има стандартен път и той е през болниците.Т.е. много много преди да искаш едно вещество да стане достъпно за всички,трябва да се пребориш за допускането на контролирана медицинска употреба.Това не съм чул някой да го прави у нас.По света има толкова много,изписано по въпроса...а до сега няма нито едно сериозно експертно име,ангажирано с това.От тук и второто,което ми се ще да запомниш-без авторитет няма да стане.Прекалено сложен е въпроса,за да очакваш да се реши с две събрания.Независимо колко добри са ти намеренията.Само с добри намерения не става.



Тема Re: parad za legalizatziqнови [re: 3ъл_Дyx]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 10:57



Прав си, това не са неща които стават за два дена. Трябва да има коренна промяна в общественото мнение. Но все пак, мисля че е добре че има хора които продължават да се борят за идеите си, дори и тези които ни се струват далечни и утопични. Защото ако никой не се бори - обществото няма как да си промени мнението ...
Иначе медицинския корпус от отдавна знае истинските вреди на забранените вещества, както и ползите които може да извлече от същите тези вещества. За съжаление "борбата срещу наркотиците" не е направена от медици, и никой дори не ги е и питал.

Аз си мисля че това е промяна която ще влезне в България от страни. Това ще е още по вярно когато България стане член на ЕС. В ЕС има една тенденция когато една държава направи крачка напред в една или друга област - другите следват (за добро или за лошо).

Във всеки случай манифестациите и протестите няма да навредат (ако са направени като хората - без истерии, агресивност и простеене).



Тема Re: parad za legalizatziqнови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Dhara (psychonaut)
Публикувано17.01.06 11:08



разбира се,че само с добри намерения не става и за това ние правим всичко възможно повече хора да се информират за ползата от марихуаната,защото хората НЕ са информирани достатъчно добре.Не може да се слага под общ знаменател ши**ната,гнусна херца и марихуаната.Не може присъдата на един потребител на трева да е по-малка даже от тая на някой крадец,убиец и други такива изруди.Марихуаната намира голямо приложение в медицината за туберколоза,астма,глаукома и още много други,които ме мързи да напиша сега.Обаче просто някой "голям" човек е решил че хиледарките,които получава на месец не са му достатъчни и защо пък да не лапне парички по още един начин...обаче не този форум е мястото където да се водят спорове за тревата,най-малкото защото канабисът НЕ е наркотик.Защо си мислите например се повиши цената на гнусния тютюн...сигурно за да се намали броя на пушачите в България...да да...просто ще започнат зверски контрабанди и всеки ще си търси цигари без бандерол...и пак някой доволно ще се налапа с парици,но тва вече е съвсем друга тема (просто давам пример )
Така че има хора,които все още се опитват да направят нещо за легализацията на тревата,а не само такива,които дават мнение и наблюдават всичко отстрани.Правим и ще продължаваме да правим и да участваме в инициативи ЗА легализацията...и повярвай ми...тези усилия не отиват на вятъра

In trance we trust,
like trance trusts in us!!!


Тема Re: parad za legalizatziqнови [re: Dhara]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано17.01.06 18:27



Не знам къде съм очаквала да бъде рекламирано, но е факт, че не съм го видяла. А наистина - в какво точно се състоеше разгласата?



Тема Re: parad za legalizatziqнови [re: Dhara]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано17.01.06 21:23



Значи...да сме наясно...аз подкрепям легализацията на марихуаната.Просто на тоя етап не виждам някой да прави нещо сериозно по въпроса.Нашето общество е напълно изолирано от чуждия опит в тая насока.А запознаването с опита на другите не е нито забранено,нито опасно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.