Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:45 05.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема до всички спрели hrtz  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано15.01.06 09:46



какво правите,когато ви присветне лампичката?
когато имате чуството,че можете да си позволите лукса да зарежете всичко за малко и да рискувате?
намерили ли сте си някаква успокоителна мисъл или действие,някакъв начин да се спрете?
може би моят начин е да кажа на някой,че искам да се спра.нещо като студен душ.
а вашият?
когато имате малко повечко свободно време,не ви ли е по-трудно бързо да се отказвате от лукавата мисъл?
ще се радвам някой да ми сподели своят начин.имам нужда да знам различни варианти.току виж ми свършили работа.
мерси.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано15.01.06 09:52



и още нещо...
мисля си,че това са някакви кризи.като проблясъци,които те връщат в изходната ти точка.ако е така - цял живот ле ще ги имам?винаги ли са силни или отшумяват с времето?
сама би трябвало да имам спомени от времето,когато спрях за две години,но тогава живота ми беше толкова динамичен,че нямах време да се сетя коя съм.затова си мисля,че тогава ми е било по-лесно.
а когато още си достатъчно свободен и можеш да се замислиш за всичко минало?когато това минало те привлича?какво правите?
колко време ще е така?



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
Автор Slanchoqled (непознат)
Публикувано15.01.06 10:54



Здравей,

Защо не потърсиш помощ в групите "Анонимни наркозависими" - там има хора - оздравяващи наркомани, които с радост биха те подкрепили по пътя към отказването на наркотиците. Ето ти координатите им:

Анонимни Наркозависими

• Група "Просто за днес", София, ул."Веслец"№33, ет2; тел: 983-
20-13 (само по време на сбирките); 0887/08-34-96; сбирки: понеделник,
вторник, четвъртък и събота от 19.00 до 21.00ч; открити сбирки: все-
ки понеделник; e-mail: nasofia@hotmail.com
• Група "НЕзависимост", Пловдив, младежки дом "Спектър", ет.2;
сбирки: понеделник, вторник, сряда, петък, събота и неделя от 19.00
до 21.00ч; четвъртък от 16.30 до 17.50ч; открити сбирки: всяка неде-
ля. Тел: 0888/36-13-79.

Ето и адреса на една онлайн-група за самопомощ:
http://health.groups.yahoo.com/group/anonimni_narkozavisimi/

Всичко добро!

Защото никой няма това, което имаме заедно.


Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Slanchoqled]  
АвторtOxic (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 11:47



благодаря.знам адресите,както и съм регистрирана в яхоо.не това ми беше идеята.
исках да питам какво си мислите в такъв момент.как действате.такива глупости...просто да ми дойде от някъде вдъхновението
мисълта е прескочена,благодаря.просто се чудех,защото понякога ми изглежда по-силно от мен...направо непреодолимо.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано15.01.06 17:21



Ще отшумява с времето. Но бавно. Т.е., ще се появява все по-рядко и ще бъде все по-малко интензивна тази мисъл. Но мнооого бавно.

Един от начините за справяне с нея е да не я отхвърляш, да не се плашиш, а да кажеш "добре. интересна мисъл. Я да седна да обмисля внимателно този въпрос". И да се концентрираш изцяло върху тази мисъл - как би го направила, с какво и откъде ще го вземеш, какво ще стане на другия ден, как ще се чувстваш като го направиш и на другия ден как ще се чувстваш, какво предполагаш, че ще бъде развитието след това, какви са предимствата и опасностите, т.е. какво печелиш, ако го направиш, и какво би могла да загубиш и т.н.

Идеята е да не се бориш с мисълта и да я отхвърляш, а да й кажеш "добре дошла, хайде да те помисля" и да си я мислиш сериозно. Ще видиш, че като мислиш достатъчно дълго, желанието ще отслабне и ще си кажеш нещо от типа на "не е толкова страшно и винаги мога да го направя, но сега в момента не ми се прави". При мен поне тази хватка работеше много добре.

Редактирано от Джeйн на 15.01.06 17:23.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 08:57



Аз лично отлагам ... Казвам си нещо от сорта "сега нямаш време да се занимаваш с това - ще видим после - след ден, два". И по принцип забравям.

Но наистина, когато имам повечко свободно време е по-трудно. Затова от 5 години насам гледам да не ми остава много свободно (незапълнено) време. Винаги гледам да си запълня времето с нещо (ако ще да е с някаква простотия). Пък и като гледам го правя инстинктивно без да ми се налага да мисля специално за това което трябва да направя.

Навремето беше по трудно. В началото не можех изобщо да отлагам. Ако случайно ми менеше през главата идеята че мога да взема, просто веднага трябваше да взема. После почнах да отлагам взимането. Е, не успявах да отлагам за много дълго, но поне отлагах. И така, малко по малко, стигнах до момент в който отлагам непрекъснато. И колкото повече време минава, толкова по рядко ми "светка лампичката".

Метадона много ми помогна за да избия точно това компулсивно държание ...



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 09:08



При мен тези кризи намаляха малко по малко с времето. Мисля че е важно човек да намери нещо друго което да му влече мислите, нещо интересно. Иначе се върти непрекъснато в една и съща мисъл и в края на краищата и се поддава.

Не знам дали при всички е така. Никога не ми се е налагало да казвам че миналото е минало, прехода беше доста плавен, малко по малко ... Просто живота ми тръгна по друг път, и спирането беше нещо натурално, част от пътя по който вървя ... за това много ми помогна метадона който ми позволи да променя посоката. И жена ми разбира се, която гледаше напред, към бъдещето, и не се фиксираше върху сегашното и миналото.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Xexo]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано16.01.06 09:58



много добре те разбирам.с човек,който не се занимава с това до теб е адски...приятно дори...увлича те...учи те да осъзнаваш повече предстоящото,отколкото миналото и моментните състоянийца...а и идеята да ти се струва все по-несъвместима с теб самия.случвало ми се е.
и при мен вече се получава до известна степен нещо такова...да не му намирам мястото...нещо като чуждо тяло...да го оставям за някакъв друг,по-удобен момент,ако още толкова държа да го направя.
но ей тея моментчета ме хващат в дива паника.слава богу и аз правя така - мисля си - не сега...изкарай до утре...и после изчезва.
но в самия момент ми изплуват точно спомените как помислех ли си го - трябваше да го направя и общо взето се боря с този навик.
Джейн,благодаря.това е добра идея.ако го обмисля,вместо директно да го свържа с някаква емоция,сигурно лесно ще се сетя колко повече ще загубя,отколкото спечеля.
при всички положения сега/като си спомня за мисълта вчера/ явно ми е доста по-лесно да премина през това без да се задействам и да навредя на постигнатото...
явно съм на прав път и от това,което вие казахте.
абе тъпа работаще мине..панирах се нещо,пък то май се оказа по-безобидно



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано16.01.06 19:30



Не е ли най-лесно да замениш една зависимост с друга?На мен този вариант ми изглеждаше най-приемлив. Е, наистина, не мисля, че съм се закачила за хероина, но все пак имах дискомфорт известно време. За това го замених с друго - мисля, че всичко върши работа. Въпроса е да се пристрастиш към другото усещане.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Scheewa]  
Автор Amme (invisible)
Публикувано16.01.06 19:32



С какво, ако не е тайна? Че имам същия проблем. А и колко време си била на...



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Amme]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано16.01.06 19:37



Не е много. Може би половин година, но адски нередовно, защото нямах пари..Пък не бях стигнала до фазата да продавам каквото и да билоАми аз в момента се изживявам като гъбарка:) Завладяна съм от мисълта за дълги разходки из планините в търсене на халю-гъбки. Абе някак си...някак си ми е по-приятно с тях, защото усещането е...по-реално, по-натурално...Аз го изживявам по-приятно. Наистина, не е толкова силно, както при хероина, но не е и толкова неестествено...



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Scheewa]  
Автор Amme (invisible)
Публикувано16.01.06 19:53



Аз преди няколко дни хапнах малко сухи :) не знаех, че и от малко колиество можело да се получи такъв трип, винаги съм се хвърляла на големи...



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Amme]  
Автор Amme (invisible)
Публикувано16.01.06 19:55



Ти си била за малко това е различно, гъбките не ми оправят физическата абстиненция, за да мога да заместя, а иначе по-ме кефят като усещане и мен...



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Amme]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано16.01.06 20:04



Хаха, гъбките са лудница:) Зависи с какво настроение ги приемаш:) И малки дози вършат чудесна работа. Но предполагам, че си права. Аз се справях с характерното измръзване на крайниците и спрялата мисловна дейност, циклеща в точка 'хероин' с много алкохол и заспиване. Но все пак имаме половин година и то не твърде често, към то 3 години (*че и повече, както се осведомих) - предполагам, че ще ти е 3 пъти по-гадно от колкото на мен.
Макар, че аз като че ли имах повече проблеми с психиката до тогава...бяха ми обяснили, че каквато и болка да изпитвам това ще отмине и няма да ме убие, макар да ми се струва така. Имам чувството, че се бях подготвила за по-лоши моменти, от тези, които изживях. Наистина, лошото е, че това е както при пушенето - на човек, пушил някога винаги ще му се пуши. Може да не е постоянно, но мисълта за цигари ще се връща от време на време. Не можем да знаем дали и кога ще се изкушим пак.
Но за сега се опитвам да се радвам на безработния си живот и малките си доходи (*за сметка на свободното ми време). А и все пак около мен се върти един зависим вече над 10 години. Обиколил доста комуни, ама без успех. Не мога да не го съжаля истински, когато го видя. Все пак съм човек, който колкото и за малко да е било все пак си има представа какво е.
И да, другото, което е - не забравяй да подхождаш винаги с усмивка, човече.
Да, трудно е да си представиш, че ще е по-добре, обаче наистина ще е така - приеми го за безусловна истина.




Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Scheewa]  
Автор Amme (invisible)
Публикувано16.01.06 21:49



Така и подхождам . Всъщност нито се оплаквам, нито търся съчувствие. За момента съм на мнение, че не ми и пречи на нищо - нито на живота, нито на работата, нито на настроенирто. Освен, че почвам да се бунтувам срещу заробването, другото си е ок. Лошото е че трябва да добавям винаги "за сега", защото нищо не е сигурно и защото всички твърдят, че е неминуемо пропадането. Може утре нещата да се преобърнат. Незнам какво да мисля, освен, че да се мисля за изключение е глупаво и нереалистично.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Amme]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано16.01.06 23:05



Хмм, аз бях "овълчила" погледа, когато реших да спра. Започнах да се събуждам сутрин с дълбоки сенки под очите, изглеждах много зле. Очите ми се бяха превърнали целите в зеници. Не, че сега изглеждам по-добре, но поне се чувствам така.
Пожелавам ти успех и много сили. Знаеш много добре, че единствения път в момента е нагоре.




Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
Автортoй (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 16:31



дай си сметка само ,че няма такова понятие "само веднъж".
точно това е моя стоп патрон - направиш ли го отново дори само един път ,отново си в играта. ще си спомниш моментите ,чувството и ще си кажеш вече ...еми то от няколко пъти няма се зарибя.....е да ама не .
не го прави братле , забрави го , гледай на това като белег от войната, и знай че върха е близо а началото е още по близо.

успех на всички, обичам ви



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: тoй]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано29.01.06 17:02



xexe;]] beleg ot voinata;]]to4no takova si e;]]



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Amme]  
Автор konopar ()
Публикувано01.02.06 20:03



Аz съм 4увал zа ибога,той патилан даже е пускал тема zа ибогата и ибогаина.
Ако не си zапоzната това растение е халиуциногенно,и дори и след еднократна употреба има траен ефект върху zависимост към всякакви наркотици.
Аz веднъж пробвах към 4 грама орално но не ме хвана,оба4е ако бах zависим към хероин 100% 6тях да се наям както си трябва zа да видя дали действа,порови се в нета. Ина4е фиzи4еската абстиненция сигурно е супер трудна zа преодоляване,сигурно ако някой е деноно6тно с теб и те подкрепя морално по време на абстиненцията, е по лесно zа преодоляване.

3нам въпросите на всички отговори


Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: konopar]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано03.02.06 03:40



Не е толкова страшна абстиненцията, я после - психическата зависимвост и социалната - средато и начинът на живот. Наркоманската среда и наркоманския начин на живот са най-трудни за преодоляване.





Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
Автор ka.ra.ta. (непознат )
Публикувано06.02.06 13:17



"когато имате малко повечко свободно време,не ви ли е по-трудно бързо да се отказвате от лукавата мисъл?" - ами да - "безделието е майка на всички пороци" ... Опеределено трябва да съм зает с нещо, но не и да изпадам в крайности - имам познати, които са спрели херцата и са се превърнали в завършени работохолици... аз по-скоро се опитвам да правя от всичко по малко - работа, рзвлечения, семейство, спорт... и така да балансирам...



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
Автор melom4e (непознат )
Публикувано10.02.06 11:02



ot 10 dni ne sum vzimala nishto.prikluchih s hapchetata mnogo burzo i sega mi e gadno zaradi tqh no...turpq.zapochvam lechenie s revia(naltrexone) ot utre no neznam dali shte mi pomogne.navsqkade pishe che e za alkoholizum ili zashtoto az vuzlagam mnogo golemi nadejdi.neznam....tvoqt mozak e nai-vajen i nishto mai nemoje da go spre!umnatadrugiq mesec navurshvam 20god i neiskam takuv da e jivota mi.a kogato mi se pridrusa mislq za semeistvoto mi koeto e neveroqtno i za tova che nema da izdurja tezi bolki za poreden put.oshte ne moga da mislq trezvo shte ti pisha pak.

Редактирано от melom4e на 10.02.06 11:07.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: melom4e]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано12.02.06 10:03



хехе:)
преди 2 дни навърших 26.давай.завиждам ти.
ако аз бях минала успешно същата програма септември месец,сега щях да съм напълно чиста от почти 5 месеца.:)
мечтая си за този момент.
ще ти помогне.налтрексона започва да се използва за алкохолици доста след като е направен за наркомани.
много хора започват да пият нечовешки със спирането на опиатите.затова за мен ревиата е също добър ход.не можеш да пиеш повече от 1-2 бирички макс.
давай.и пиши как се чустваш.
между другото,добре е да взимаш и някакъв антидепресант,стига да намериш подходящия.
надявам се всичко е наред:)go go go;]]]]]]pozdravi



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
Авторhylk (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 09:15



Аз засега се оправям без никакви медикаменти. Чувствам се добре. Ходя на работа, почти всяка вечер посещавам една програма, която доста ми помага. Мина един месец вече, откакто съм чист. И се надявам и занапред да е така.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: hylk]  
Автор Lanfear* (Dark Angel)
Публикувано09.03.06 12:13



сподели нещо за тази програма, която посещаваш, ако имаш време и ти се занимава разбира се И също ако ти се занимава сподели своята история каква е - колко време, как си решил да спреш, какво точно ти дава програмата. Мисля, че ще е от полза за много хора да научат за успели в това трудно начинание и за начина по който са го направили
Поздрави!


Daughter of the Night

Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Lanfear*]  
Авторhylk (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 17:14



Не знам дали имам право да се нарека успял. Чист съм от месец и половина почти. Но се чувствам по съвсем друг начин, доста по-добре. Въпреки, че понякога зверски много ми се друса. Но все още съм обеден, че преключих с това. Програмата ми дава възможност да се погледна отстрани. Без да се залъгвам. Без нарцисизма ми да ме заслепява. Истината е, че Хем си вярвам, хем се страхувам от моментите, когато мога да изгуба контрол над себе си. КОфти положение нали?



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: hylk]  
Авторhylk (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 17:11



Хора, помагайте ми с някъв съвет. От няколко дни супер много ми се друса. Уж желанието отминавало за около 10 минути, уж не знам си какво... Но как да им повярвам на тези теории. Както си стоя и си правя нещо - на работа или в къщи, изведнъж се усещам, че почти се разтрепервам гърлото ме стяга чак. Уж абстиненцията си я избих преди доста време (за мене си е доста), а сега направо страх ме хваща. И най-гадното е, че колкото и да се навивм, все готините моменти от херцата си спомням. Всичко лошо съм забравил. И като мисля реално въобще не изключвам възможността да си "взема само веднъж след време". А в началото бях твърдо убеден, че никога, никога няма да играя. Сега усещам, че това "някога" май наближава. И то със страшна скорост. И всички разумни доводи и разносметки, които в началото вършеха работа, сега не ми звучат много сериозно.
Чувствам се гадно и съм изнервен!



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: hylk]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано29.03.06 17:46



Караш "суха" абстиненция - получава се след спиране, психологически механизми задействат някои физиологични реакции, характерни за абстиненцията. Най-добре намери диазепам или някакъв друг бензодиазепинов препарат (ривотрил, ксанакс, дизепин, реланиум и забравих какви още има) и пий примерно седмица.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: hylk]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано29.03.06 18:49



Дръж се! Не си позволявай да взимаш дори веднъж и ако можеш някак си ги прогонвай тези мисли, но и не им позволявай да стават натрапчиви и да мислиш постоянно за това! Знам, че да се каже е по-лесно, отколкото да се направи и ти стискам палци да ти отминат тези мисли скоро! "Само за веднъж" много лесно се превръща в ново начало, за това внимавай и не го прави! Стискам палци и ти пожелавам да отмине, това е само криза.


Daughter of the Night

Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Лaнфeap]  
Авторhylk (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 10:12



Дано да сте прави. Опитвам се да не мисля за това. Но нали уж всичко в този живот си имало причина (поне така твърдят психолозите), но на мене ми се случва просто изведнъж. Както си стоя на някое кафе или съм си в къщи, без никви "рискови ситуации", се усещам, че бръмвам. А продължавам да си повтарям, че дори и само веднъж ще е фатално.
А за хапчетата, които ми говориш - решил съм си нищичко да не пия. И без тях ще се справя. Но ми става тъпо, че някакво шибано вещество ме е обзело колкова много.
Гадна работа е хероина бе, много гадна.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: hylk]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано30.03.06 16:05



Да, точно това е "сухата" абстиненция - уж няма никаква причина и само си почва. Може би ще ти помогне да ти кажа, че и на други се е случвало и са издЪржали. Само не бива да се плашиш, а също така не бива и да се оставяш да не я осъзнаваш - знай, че когато ти се появи тази тръпка, говори все още болният ти организъм, а не ти. Постепенно тези моменти ще намаляват и ще изчезнат.
Стискам палци!



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Джeйн]  
Авторhylk (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 11:21



Мерси за съветите. Дано да си права, В интерес на истината малко се поуспокоих. Много напрежение ми се беше събрало през седмицата.
Вярвам, че няма да се издъня.
Още веднъж мерси. Щом е нормален процес, както ти казваш, щом и другите са го изпитвали, значи не е някъв проблем. Бях се притеснил, че започвам да се предавам или че ми е слаба волята.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: hylk]  
Авторhelp (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 14:59



bravo na teb,prodaljavai vse taka i ne misli za tazi gadna smes,4udia se za6to vaob6te vliza6 v teia saitove spored men e po dobre vaob6te da ne misli6,4ete6 i kakvo li o6te ne za heroina,taka 6te go zabravi6 po barzo.az sam na 25 i nikoga ne sam vzemala ni6to no vinagi sam iskala da pomogna na takivs hora s kakvoto moga ,a daje i savet.minaloto liato vzeh edno mom4e pri nas da raboti na moreto(imame malak hotel)no priateliat mi ne znae6e,za jalost mom4eto se izdani kakav e bil,a i kato otidi da popita priateliat mi otkade moje da si nameri.Gadno.No nai ve4e sre6tai se s novi hora,nova sreda,ne se zatvaria za6toto posle ot skuka pak 6te ti se preiska,ako moga da ti p[omogna s ne6to pi6i,az jiveia v 4ujbina,no si idvam za liatoto.Kasmet



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: help]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано31.03.06 17:43



Защото в "тези сайтове" може да получи съвет и помощ (ако поиска такива) от хора, които са минали по този път. Отказалият се наркоман има безценен опит в справяне с гадната болест, несравним с този на който и да велик доктор.



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: tOxic]  
Авторmomi4eto (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 21:57



4esto mi se slu4va,t.e. slu4vashe,zashtoto pak sam vatre pt mesec- do dnes.Az kogato kaja stop-zna4i stop.2 godini sam 4ista i zalitnax,plasheshto e ,no nau4ix dosta ot tova.Predi da posegna mi se e slu4valo da si napravia sreshta,a kogato otida da go podmina,no tova se slu4va-vednaj,dva pati,no na tretiaT PAT.Po princip tova se nari4at-avtomati4ni misli,za tova promeni ubejdeniata si.Postarai se da izkarash dori i fizi4eski tezi misli.Obojavam da tancuvam i taka se spraviax-puskax silno muzikata i poludiavax:)e pak taka shte pravia:)ta taka,vse sas svoite lubimi neshtica.Umnata



Тема Re: до всички спрели hrtzнови [re: Джeйн]  
Авторhelp (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 12:08



izviniavai ne sam iskala da obidia niakoi ili da mu davam saveti da ne vliza tuka.NO kogato az iskam da ne izpolzvam ne6to prosto izbiagvam vsiakakva informacia za nego.NO vie ste prava moje bi to4no sprelite momi4eta i mom4eta biha pomognali nai dobre.USPEH




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.