Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 28.09.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Твърд наркотикнови  
АвторNecron (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 20:15



Кои психоактивни вещества се водят "твърди" и кои "леки"? Според мен твърдото е това, което предизвиква силна еуфория: опияти, стимуланти, екстази (ентактогени).



Тема Re: Твърд наркотикнови [re: Necron]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано08.01.06 21:14



Каква е разликата между ИВВ и БВВ ? ТНФ > ТЕН > АП. Едва ли и тук може да се направи рязко разграничение, още повече, че става въпрос за много различни по ефект вещества. А ти няма ли да наминеш към нашия форум ? Има доста новости, а аз планирам още много, но да видим докъде ще ми стигнат силите (разбирай го - пари и време) Замислям се да си купя и малко кофеин - полезно е понякога, пък и по-евтино от кафе :)

Редактирано от Изyмeн на 08.01.06 21:21.



Тема Re: Тeрминологиянови [re: Изyмeн]  
Авторpatilan42O (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 10:29



"soft drugs" по4ват да нари4ат марихуаната и хашиша в Холандия, когато преди 40 години там горят дебати дали и кои дроги да се разрешат.

гъбите , салвия дивинориум, хавашските рози и про4ее благинки, дето могатда се намерят по т. нр. "smart shop"-oве се нари4ат "smart drugs"(хитри дроги)

Еуфорията няма нищо общо , и тревата, и гъбите водят до еуфория, но не са при4ина за ни4ия смърт.

според мен "ТВЪРДИ НАРКОТИЦИ" са тези психоактивни вещества за които има регистрирани смъртни слу4аи в следствие предозиране, в такъв слу4аш твърдия
алкохол също е "твърд наркотик"



Тема Re: Твърд наркотикнови [re: Necron]  
Автор -Gligi- (пробуден)
Публикувано09.01.06 12:32



това разделение не се опира на някакви фармакологични, биохичмични и тн свойства, така че свободно можеш да си смяташ което искаш за твърдо или леко

а всъщност, както знаем, веществата, и в частност дрогите, биват твърди, течни или газообразни :)))
така че ето едно по-смислено делене:

твърди - почти всички известни
течни - алкохол, лепило, хлороформ, етер
газообразни - райски газ



Тема Re: Твърд наркотикнови [re: Necron]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано12.01.06 13:22



Няма такова деление.Условно се приема,че твърдо е всичко,което води до бърза и трудно обратима зависимост и при които съвсем малка грешка в приетата доза може да има фатален край.Хероина например е "типичен" твърд наркотик.Леки са всички,които не отговарят на горните критерии.
Но това е условно делене.
Иначе на практика веществата са два вида-такива,чието притежание е разрешено и такива,чието и притежание е забранено.Ако те хванат с последния вид,се ходи в затвора или се плащат големи подкупи-според случая.



Тема Re: Твърд наркотикнови [re: 3ъл_Дyx]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 14:48



Зъл_Дух, съгласен съм, единствено искам да те поправя: хероина не води толкова лесно до фатални случаи при малка промяна в дозата. Медиците добре знаят че смъртоностната доза морфин е 10 пъти по висока от нормалната доза която има болкоуспокояващ ефект. Тоест, ако 5 милиграма имат болкоуспокояващ ефект - трябва дозата да е над 50 милиграма за да е фатална. С хероина нещата стоят по същия начин.
Разбира се, съгласен съм че има много смъртни случаи от хероин, но според доста изследвания те се дължат редимно на смесицата на хероин с други вещества: алкохол, бензодиазепини, кокаин. Проблем има и когато се смесват опияти с различни действия - например метадон с хероин. Друга част от внезапните смъртни случаи се дължи на примесиците които се добавят към уличния хероин. И разбира се, има и случаи на смърт от чисто предозиране: най често след няколкомесечно спиране на хероина и кофти преценка на толеранса (още повече че дозата не може да се определи с точност когато става въпрос за уличен хероин).

За съжаление до скоро не бяха правили изследвания върху смъртните случаи - полицията ги категоризираше като "предозиране с хероин", без да се правят допълнителни изследвания. За щастие нещата се променят ...

Разбира се това не значи че не може да се предозира с хероин. Но най опасно е когато става въпрос за смес. Иначе ако сравняваме чисти вещества - не знам кое би-било най токсичното: хероина, кокаина или просто алкохола. Като се има на-предвид че 10 грама Парацетамол могат да убият човек, не знам дали това е точен критерии за категоризиране на едно вещество като твърдо или леко ... а иначе че хероина сред най коварните наркотици - това е неуспорван факт ...



Тема Re: Твърд наркотикнови [re: Necron]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано13.01.06 06:40



"Твърдостта" на един наркотик се изчислява като от дозата, която е способна да те убие (т. нар 'свръх доза') се изважда дозата, която първоначално се приема (т. нар 'начална доза'). Различават се нюанси, в зависимост от това дали разликата между двете дози е голяма. Колкото по-голяма е разликата, толкова по-"лек" е един наркотик.



Тема Re: Твърд наркотикнови [re: Xexo]  
Автор -Gligi- (пробуден)
Публикувано13.01.06 10:22



пише се "опиАт"



Тема Re: Твърд наркотикнови [re: Scheewa]  
Автор -Gligi- (пробуден)
Публикувано13.01.06 10:23



браво, бе, измислихте нова наука докато си драпахте клавиатурите



Тема Алкохолът.нови [re: Necron]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано13.01.06 10:28



и мисля,че е доста , доста по-труден за спиране от редица други не "по-меки" наркОтици

Bang, bang!?

Редактирано от !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ на 13.01.06 10:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.