Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:57 03.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Има ли лечение за кокаин?нови  
Автор Stefka_llieva (непознат )
Публикувано23.05.05 11:11



Здравейте! Преди няколко дни разбрах,че 27-годишния ми син взема кокаин от 10 години.Не мога да си простя че до сега не съм забелязала,но живеем отделно и дори не подозирах.Знам че хероин може да се спре със заместители а някой знае ли къде и как се лекува зависимост към кокаин?Моля помогнете ми!



Тема Re: Има ли лечение за кокаин?нови [re: Stefka_llieva]  
Автор -Gligi- (пробуден)
Публикувано23.05.05 18:00



След като човекът е пълнолетен, може би е редно сам да зададе въпроса си?

Ето едно четиво по темата, което обаче е по-скоро за родители на тийнейджъри:



Отделно - пишеш, че "взема кокаин от 10 години", а не че е "зависим от кокаин". В крайна сметка, от какво ще го лекуваме? Вземането все пак не е болест.


.


Редактирано от -Gligi- на 23.05.05 18:03.



Тема Re: Има ли лечение за кокаин?нови [re: Stefka_llieva]  
Автор Chernobyl® (изТрещял)
Публикувано23.05.05 22:48



При спирането на кокаина няма нужда от заместители, само от малко сила на волята. Трябва той да пожелае да спре кокаина. Без сам да го поиска, няма начин.

Въпросът е там, че щом не сте забелязали, че синът ви взима кокаин, значи това не се е отразило на начина му на живот. Щом не се е отразило негативно, има ли нужда да го спира насила? Редно е да се тревожим за наркотиците чак когато те се превърнат в проблем.



Тема Re: Има ли лечение за кокаин?нови [re: Chernobyl®]  
Автор purist (тъпист)
Публикувано24.05.05 05:57



В отговор на:

малко сила на волята




това "малко" е много, много относителна история....

"The more you debug it, the more it bugs" - аз

Тема коканови [re: purist]  
Авторpatilan42O (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 09:02



"свикнал поп да яде боб, свършил боба, отвикнал попа"

Тва щом е на 27, предполагам сам си изкарва парите, в такъв слу4ай какъв е проблема, 4е се забавлява с кокаин???
Известни ли4ности като Уилиам Шекспир, Зигмунд Фройд и Елвис Пресли са се забавлявали доволно с кокаин,
а Диего Армандо Марадона си шмърка и до днес и не виждам да му се е отразило зле на живота.

п.с. От вси4ки дроги, само разрешпените такива(алкохол, никотин) = хероина има смисъл да бъдат спирани, а колкото до кокаина, в него няма нищо лошо, освен цената($)



Тема Re: коканови [re: patilan42O]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано24.05.05 14:45



не е съвсем така.

и с кокаина, ако имаш редовен достъп до него, може доста да се олееш, може да си направиш леко лошички работи на сърцето, черния дроб и мозъка, да свикнеш да си раздуваш самочувствието изкуствено и да се сдухваш като не си шмъркал и т.н.

познавам такива хора.

сигурен съм, че в erowid пише доста за негативните ефекти на кокаина.

това, че еди-кой си го взимал, не е причина да се обявява за нещо хубаво. и аз харесвам творчеството на разни хора, които са друсали хероин, но това не значи нищо, нали?

това, че си го взимал инцидентно 2-3 пъти и ти е харесало, също нищо не значи. и аз бих, ако имаше кой да почерпи, но според мен е лоша идея да го взимаш редовно.

всъщност до това опира въпросът - доколко редовно въпросният младеж употребява. има хора, които минават с по 3-4 линии на ден, и това ВЕЧЕ е много!

my soul swims gently in her pool


Тема Re: кока- kолко 4естонови [re: the_bomb]  
Авторpatilan42O (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 18:32



ами по-4есто от веднъж седми4но е кофти, наистина, и другото кофти е, 4е се развива толеранс...
аве, както бе казал един индиански ожд, "боговете са дали тези неща на хората, за да общуват помежду си, но белите хора прекаляват и си говорят само с дявола"

а 4е с коката следва да се внимава е вярно(за разлика от тревата, коката има смъртоносна доза) но това важи по4ти за вси4ко.



Тема Re: коканови [re: patilan42O]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 20:45



S wsichko sym syglasen, ama Maradona ... Che toj nqkolko syrdechni udara prezhiwq bre - pone 3 pyti go wadiha ot groba w reanimaciq. E, ne znam dali e ot kokaina, ama ne mislq che si zhiwee shtastliwo.



Тема Re: коканови [re: patilan42O]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 20:46



Btw, cenata mu qko padna naposledyk - kolkoto heroina e weche ...



Тема Марадонанови [re: Xexo]  
Авторпaтилaн42O (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 14:10



Тва е 4овека, дето е изсмъркал най-много кока в историята на 4ове4еството.
Тва вси4ки сме на светлинни години от него в умението да балансираме по "ръба"
Според мнозина Д.А. Марадона е по зна4има фигура във футбола от Пеле, но тази слава не му се от4ита поради "допинг" скандалите.

Доколко спортните успехи, постигнати под въздействието на допинг са за възхищение, можеда се поспори.
Когато допинга е анболни стероиди, това е гавра с прирогдата, но когато се касае за растителни екстракти( кофеин, кокаин, псевдоефедрин) тогава не виждам нищо противоестествено.

За съжаление забраната върху коката прави невъзможно снабдяването с листа от растението извън Южна Америка, а "кокаина" , дето стихга до европа е "смес от боклуци с примеси на кока" по думите на вси4ки южноамериканци, с които съм имал възможността да общувам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.