Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 13.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Красотата и ние  
Автор RAYAR ()
Публикувано12.06.04 14:00



18 часа, петък. Оживена улица близо до основно училище. Отдалече виждам двама излегнали се на тротоара. Приближавайки, изненадата ми нараства, виждайки добре облечени младежи. Момчето е опряло гръб на стената на една къща, а на краката му е полегнало на тротоара красиво момиче. Дънки, златни обички, гарвановочерна коса. Момчето бавно говори нещо на момичето. Минавайки до тях, виждам и огромното кафяво петно на дънките на момичето, с кални ручейчета по тротоара. Шокирана от безразличието на хората, "моето", на лежащите - отминавам. И след час започвам да плача.
Красотата на младостта и мръсното кафяво петно. Безсилието. Безпомощността.
Как можех да помогна?
Какво бихте направили вие?
Та това можеше да е дъщеря ми, сестра ми, брат ми ...
И ние какво - просто отминаваме, все едно не ги виждаме.



Тема Re: Красотата и ние [re: RAYAR]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано14.06.04 17:35



И ние какво - просто отминаваме, все едно не ги виждаме.

ммммм тва беше преди. сега вече ги вкарваме в затвора по молба на майките им. там красотата "избуява" както знаеш.

El rito constituye el Secreto


Тема Re: Красотата и ние [re: RAYAR]  
Автор 3ъл Дyx_ (непознат )
Публикувано15.06.04 23:18



Много хора казват,че те сами са си виновни,задето са стигнали до там и аз принципно се съгласявам с тия хора.Като си помисля колко медикаменти и какви ли не неща са ми били непрекъснато пред очите и са ми минавали през ръцете...страх ме хваща.Не знам сега кой се занимава с това и дали има достатъчно здрави нерви,за да не започне да експериментира със себе си,но със сигурност мога да ти кажа едно-не знам някой да се е върнал от там.Има една много тънка линия,особено при хората,злоупотребяващи с лекарства...минеш ли я,няма път обратно.Огромен брой вещества причиняват необратима зависимост.Не е само хероина,както мнозина смятат погрешно (поради неразбиране,предполагам)...ужасно много са.Уврежданията са за цял живот и настъпват толкова бързо,че докато се усетиш и гледаш,че човека е с единия крак под земята.Докато си поемеш следващата глътка въздух и човека вече го няма...От по-възрастните почти никой не е губил хора по такъв начин и понякога им е трудно да го разберат.

Да,виждал съм такива картинки.Много пъти.Ще ги виждам и за в бъдеще.И така ще е,докато и последния човек на света,позволил си лукса да се докосне до неща,които убиват и които всички са му казвали,че не бива да докосва,не си отиде...
Понякога се срещат хора,които знаят къде са границите.Сигурно е генетично заложено,а може и да е въпрос на възпитание и достъп до информация...не мога да кажа...те просто си ги осъзнават нещата и никога не минават оттатък.А дори и да минат за един кратък миг,знаят как да се върнат обратно.Тези хора са малко.Повечето системно злоупотребяващи с медикаменти не доживяват 30 години.Жалко е,но това са фактите.

Сега се приеха някои закони напоследък,които целят тотално да изолират подобни хора от обществото,който подход според мен не е съвсем правилен.Но и е вярно,че насила никого не можеш да спасиш.Списъкът със забранени вещества сега е средно голям.След 5-6 години още ще нарастне.Бъди сигурна.Тогава ще се предвиди още по-сериозна изолация,още по--дълъг срок затвор,ако те хванат със забранено вещество и т.н....За мен нещата са до голяма степен ясни,защото имам известна идея как функционират тия системи в други държави,без да претендирам да ги познавам напълно...И съм убеден,че нашият път е объркан още в основата си...вървим бързо,но в грешната посока...И за съжаление гледки като гореописаната няма да липсват и за в бъдеще...Жалко е,но наистина не виждам начин това да се промени.Зависи от хората-ако те нямат воля и поглед,всяка кауза,посветена на тях е изначално загубена.



Тема Re: Красотата и ниенови [re: RAYAR]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано16.06.04 18:00



i kvo e bilo tova kafiavo petno, imalo li e neshto obshto s kalnite rucheicheta, sigurno e sednala v kalta bez da se useti, moje da e bilo zasyhnal menzis, ili se e naakala . . . . . .



Тема Re: Красотата и ние [re: RollinStoner]  
Автор RAYAR ()
Публикувано21.06.04 16:09



Това кафяво петно олицетворяваше "красотата" на наркотиците. Не миришеше на алкохол, така че момичето се е изпуснало под въздействие на наркотиците.
Кафяво петно - реалността на наркотиците.



Тема Re: Красотата и ние [re: RAYAR]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано21.06.04 16:37



koi znae s kva otrova se e nagyltalo . . . . . .az ne znam ot koi narkotik se nasira chovek.

realnossta na nelegalnite narkotici - ako beha legalni shtiaha da sa kachestveni - horata niamashe da se nasirat i umirat a da se kefat . . . .



Тема Re: Красотата и ние [re: RollinStoner]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано21.06.04 18:59



koi znae s kva otrova se e nagyltalo . . . . . .az ne znam ot koi narkotik se nasira chovek.

ot niakoe razhlabitelno veroiatno

El rito constituye el Secreto


Тема Re: Красотата и ние [re: RAYAR]  
Автор 3ъл Дyx_ (вестоносец)
Публикувано21.06.04 22:07



Не е задължително...Такива картинки са често явление по големите градове.В провинцията не толкова...Преди време бях на гости на един приятел в Търново и той ми се оплакваше,че нямало една трева от къде да си купи.Странно ми се стори,но каза,че не познава в квартала си нито един хероинов наркоман...а за да не познава такива човек,който е израсъл там,вероятно тоя тип наркомани могат да бъдат преброени на пръстите на едната ръка в целия град.Имало там някакъв,дето продавал трева,ама нямаше ясна идея как да го намери...

Има обаче едно НО...едно нещо,което може да не си забелязала...много хора в тая страна се тъпчат с какви ли не легално и нелегално произведени медикаменти с цел да се надрусат.Половината поне го правят защото искат да видят ткакво ще стане или са чували,че така се получавало...в действителност повечето опити са неуспешни и се постига ефект,доста различен от искания.А колко хора се тровят и остават с трайни увреждания на бъбреците и черния дроб след такива опити всяка година...по-добре да не знаеш...



Тема аа, не - живота си е грозен [re: RAYAR]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано22.06.04 11:00



красотата е нещо инцидентно - днес го има, утре го няма.

Поляна на затънтено място. И едно божествено красиво цвете, пораснало на поляната. Как мислиш, дали ще е защитено от грозния живот? Глупости... ще мине коза и ще го опасе, вълк ще го препикае, мечка ще се изтъркаля върху него без изобщо да го забележи... или ще падне слана и ще го попари...
А ако цветето беше грозен трън или незврачно стръкче трева, дали щеше да те е грижа за него изобщо?

Аз пък всеки ден минавам със 111 по околовръстното и гледам да маршируват едни мургави и не чак толкова мургави девойки и да махат на колите... от време на време някой спира, качват се нагоре по храстите... автобуса ми отминава, ама сценката е ясна - "2 сфирки за 5 лв - промосиа, само днес!"
Има и хубавки, и съвсем млади, почти деца. Предполагам имат майки, братя или деца... ама на нас всъщност какво ни пука - ние си имаме добре платена работа и покрив над главите си, а бедните - те да го духат, щом само това могат да правят.

Аре не се втелясвай. Има хиляди несправедливости в този свят, които даже и не забелязваш. Примерно - едно дебеличко, грозно момиченце, с рядка мазна косица, пъпки по лицето и 5 диоптъра очила.
Красотата на младостта ли? Това хлапе цял живот ще го тъпат и обиждат, без значение, че не се друса, че всъщност е умно и добро дете и на никой нищо лошо не е сторило.

Това можеше да е дъщеря ти, сестра ти или ти самата, ама просто отминаваш, защото е прекалено незврачно, за да го забележиш.





Тема Re: аа, не - живота си е грозен [re: Hell]  
Автор RAYAR ()
Публикувано22.06.04 11:52



А бе, аз съм си бая втелясана. Но това ме изкара от релси эа 5 дни, та затова го споделих с вас.
Красотата, неэависимо от формата и, ни прави по-добри. Жегва човешките ни чувства. Кара ни да мечтаем. Може да е преходна в реалността, но пък е мощен двигател на човечността. Иска ни се да я опаэим, за да ни радва. И в тоэи смисъл е непреходна.
Как да си направим ежедневието красиво? Уж, с наркотици. А става обратното.
Ако теэи деца, бяха мръсни цигани, нямаше да се впечатля. Но поруганата красота ме раэтърси. А вас?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.