Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 27.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема а замислял ли си се? [re: ChaosFire]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано24.06.04 01:18



каква е причината де?

Бебетата се усмихват на нещо познато, те не различават все още категориите красиво-грозно. Т.е. ако имат обкръжение от относително красиви хора според нашите стандарти, те ще възприемат лице, коренно различно от познатите лица, с които се чувстват сигурни, като заплаха.
Ако още от раждането на детето за него се грижат с любов еднооки зелени извънземни с 3 ръце и 5 крака, то ще възприема за красиви точно тези еднооки зелени извънземни човечета и нищо друго :)) Поне до момента, в който детето започне да си задава въпроси и да се чуди защо е толкова грозно и недъгаво само с 2 ръце и 2 крака :))))

Красотата наистина е нещо... относително. За един кроманьонец какъв е бил критерият за красива жена, а? А онова африканско племе с дългите вратове... дето на жените им нанизват едни пръстени и изкуствено ги осакатяват, за да са "красиви"?
А кое им е красивото на 12 сантиметровите токчета и кървавочервените ногти? Опитай се да хвърлиш един поглед с периферното си зрение и ще видиш колко безумно странни изглеждаме на непредубеденото око.

А "черните овце", "белите лястовички" и изобщо различните в едно стадо винаги са били гонени и подтискани... при зрял индивид това води до натрупване на много отрицателни емоции, които не може да не се усетят от по-чувствителни създание като бебетата... този фактор в изследването на "дискавъри" гарантирано е бил пропуснат ;))
Всички го пропускат.




Тема Re: аа, не - живота си е грозен [re: Kpъr]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано24.06.04 01:40



дай да го разпишем по-подробно това твърдение.
Аз го разбирам по следния начин... примерно:
"Красивите жени се котират добре в размножителната верига => на тях не им е нужно да полагат някакви особено големи усилия за развитие в други области... примерно на интелекта, за да се размножават. => след краен брой поколения грозните жени ще бъдат изличени от веригата и жените като цяло ще бъдат на порядъци по-тъпи от мъжете."

Не виждам природата/еволюцията и т.н. какво точно печели от това... логика няма голяма според мен, защото това води до някакво израждане. Точно равновесието се намесва тук, за да предпази хората от бързо израждане в тази посока - ако не е старостта като регулатор, ще е СПИН-а, венерическите болести, дрогата, някакви промени в поведението на мъжете (примерно спират да се кефят на чукането с жени и стават обратни, или се кефят повече на гледане на мачове по телевизията, а жените ги ползват за раждане на 1-2 деца и след това като устройство за носене на бира и рязане на салата... бъзикам се де), та даже и промяна на критерия за красота може да се получи в рамките на по-дълъг период.




Тема Re: а замислял ли си се?нови [re: Hell]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано24.06.04 10:19



филма не беше толкова марксистки
интересното беше, че бебето се ражда с изградени естетически усещания, а не ги придобива от битието си

El rito constituye el Secreto


Тема Re: аа, не - живота си е грозеннови [re: Hell]  
Автор -Gligi- (непознат )
Публикувано24.06.04 11:48



Не, няма нужда от "намеса на равновесието", просто еволюцията не работи по този начин.
Основното й правило е: ОЦЕЛЯВА ПО-ПРИСПОСОБИМИЯ.
Не по-красивия, по-силния или по-умния. Мисли от генетична гледна точка: красивите жени предават ли на следващото поколение повече свои гени, т.е. имат ли повече деца от останалите?
Май по-скоро не.* И същото бих казал и за интелигентните, и за богатите.
А от това следва ли, че гените за красота/интелигентност/богатство са рецесивни в популацията? Изглежда не е задължително, човекът е доста сложна система и не се ръководи само от гените си все пак.

"...грозните жени ще бъдат изличени от веригата и жените като цяло ще бъдат на порядъци по-тъпи от мъжете..."

т.е. в У хромозомата ще се набутат всички гени за "умност" и ще подтискат изцяло гените за "тъпост" в Х? Май не става. Или в Х ще има гени за красота, които работят само в хомозиготно състояние? Май пак не става както е разписано, и то от чисто биологически съображения.

____
* Освено това кой е казал, че красотата въобще има някаква корелация с размножаването? Сещам се за десетки други фенотипични признаци, които имат предимство пред "красотата" в подбора на партньор за размножаване при хората; имам предвид човешката популация като цяло, не извратените (според останалите) виждания на участниците в този форум.



Тема Re: аа, не - живота си е грозеннови [re: -Gligi-]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано24.06.04 15:43



ми нали това казвам :)

Няма логика, но даже и така разписано твърдението, че природата се грижи за изличаването на "неестетичните" индивиди няма покритие.
Т.е. другарите от "Дискавъри" поднасят факти, които сигурно са верни, но тълкуването им е погрешно. Поне според мен :)




Тема Re: а замислял ли си се?нови [re: ChaosFire]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано24.06.04 15:54



ми то не може да няма някакъв firmware, на който да стъпи бебето при раждането си... иначе ще има прекалено много неща да учи :)
ма те другарите марксисти твърдят, че битието определяло съзнанието и донякъде съм съгласна с това :))




Тема не, ненови [re: Hell]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано24.06.04 16:04



по дискавъри не твърдяха, че природата се грижи за изличаването на "неестетичните" индивиди
никъде не съм акзвал такова нещо

El rito constituye el Secreto


Тема битието определя съзнаниетонови [re: Hell]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано24.06.04 16:05



определя го само донякъде според мен

El rito constituye el Secreto


Тема Re: аа, не - живота си е грозеннови [re: -Gligi-]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано24.06.04 16:25



Не по-красивия, по-силния или по-умния. Мисли от генетична гледна точка: красивите жени предават ли на следващото поколение повече свои гени, т.е. имат ли повече деца от останалите?
Май по-скоро не.* И същото бих казал и за интелигентните, и за богатите.


като цяло съм съгласен с теб, но тук ще се разгранича.
мисля че по-богатите обикновено имат повече деца. като въпроса не е колко деца правят, а колко оцеляват и на свой ред, те колко деца имат и т.н. богатите обикновено се стремят към красиви жени (освен ако нямат и мозък в добавка към парите). така покрай тях и красивите жени се уреждат и пак по същата причина те имат повече здрави и обществено реализирани деца. предполагам че "по-приспособим", когато се отнася до човек означава именно по-находчив, по-богат и по-красив. красивите хора, дори и тъпи, се оправят доста добре в живота. ти познаваш ли някой хубавец, който е "на бунището"?
богатите ще имат поколение, дори да са пълни смотаняци (стига да са здрави разбира се)
умните в днешното общество не са на особена почит. да си просто много умен не е голямо предимство. има брилянтни математици, които не могат да си вържат обувките при тях по-често може да се случи да си отидат без поколение поради обща "неоправност" или поради липса на интерес от самите тях...

El rito constituye el Secreto


Тема то всъщност Кръгчето го намекна [re: ChaosFire]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано24.06.04 17:42



или поне аз така го рабрах ;)

ма карай, спор да става :))
принципно има известна логика и в това, ако тръгнем от идеята, че красивите хора се уреждат навсякъде лесно - в такъв случай би трябвало да се превърнат в доминантен вид и за краен брой поколения "некрасивите" да изчезнат. Но не става така на практика... за късмет на повечето хора де :)))





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.