Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 27.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: аа, не - живота си е грозен [re: RAYAR]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано22.06.04 12:29



красотата е въпрос на гледна точка.

Ако беше сляпа по рождение, тази девойка, покрай която си минала, щеше да е миризливо препятствие, а не красота.
И кой знае... някое уродливо създание, което ти помага да преминеш улицата, щеше да ти се струва много красиво.

Спри да гледаш с очите си и може да успееш наистина да усетиш красотата на ежедневието.

"Красотата, неэависимо от формата и, ни прави по-добри. Жегва човешките ни чувства. Кара ни да мечтаем. Може да е преходна в реалността, но пък е мощен двигател на човечността."

Това е клише. Заради така наречената красота хората винаги са се превръщали в животни.
Започни от троянската война (хубавата Елена може и да е мит, но във всеки мит има по нещичко истинско, иначе нямаше да просъществува), мини през всички тези прекрасни чудеса на древните цивилизациии, които за да бъдат построени, хиляди хора са били третирани по-зле и от животни... можеш да се паркираш и в наши дни, където "ценители на красотата" плащат за картина сумата, с която мръсните циганчета... пардон негърчета от половин континент може да се спасят от гладна смърт.

Кое е поруганата красота?
А аз си мислех, че съм расист... всъщност расист съм. Право на съществуване трябва да имат само онези човешки същества, които могат да виждат... не с очите си. Останалите само изкривяват света през тъпите си лещи и съсипват всичко около себе си.




Тема Re: аа, не - живота си е грозен [re: Hell]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано22.06.04 18:01



Право на съществуване трябва да имат само онези човешки същества, които могат да виждат... не с очите си. Останалите само изкривяват света през тъпите си лещи и съсипват всичко около себе си.



така ще заличиш едно 99% от населението на земята
гледах един документален филм по дискавъри - "наука за красотата". там най-подробно разказваха, как естетиката възниква едва ли не по рождение. дори бебетата плачат, ако видят някой грозен и се усмихват на тези с красота и чар. с възрастта нещата въобще не се променят. всички обичат да има красиви хора около тях. на красивите им е по-лесно в живота и т.н.
външния вид има огромно значение и това скоро няма да се промени. много малко могат да видят отвъд обвивката. още по-малко могат да оценят дори това което не им харесва

El rito constituye el Secreto


Тема Re: аа, не - живота си е грозеннови [re: ChaosFire]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано22.06.04 19:17



да, но това не променя факта, че е тъпо да заявиш "ако парцаливи цигани умират от хероин, не ми пука, но щом са чисти и заможни бели момичета и момчета, е друго".

разбира се, не сме длъжни винаги да можем да се абстрахираме от външния вид.

но, вярвам, и ти ще се съгласиш, че някои неща като право на живот, съпричастност и разбиране към другия и т.н. са по-важни, независимо от външността.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Re: аа, не - живота си е грозен [re: the_bomb]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано23.06.04 10:17



така е. но това не променя факта, че хората реагират към изпадналите в беда красавци с повече съчувствие отколкото към мургавите им събратя. аз също бих се впечатлил повече ако видя някое красиво момиче, което е изпаднало. гледката на пропилян талант винаги буди съчувствие. независимо че знам, че тези неща (право на живот, съпричастност и разбиране към другия и т.н. ) са по важни от външността, аз пак ще реагирам първично. да не си го призная би било лицемерно.
но съм съгласен че да се напише точно това, като довод срещу дрогата е доста плоско и донякъде расистко. страданието си е страдание, независимо как е облечено...

El rito constituye el Secreto


Тема Re: аа, не - живота си е грозен [re: ChaosFire]  
Автор Kpъr ()
Публикувано23.06.04 13:31



не е необходимо тя да го изличава - има си природно равновесие и изличаването става от само себе си...

няма искам... има може и трябва.


Тема Re: Красотата и ние [re: 3ъл Дyx_]  
Автор Kpъr ()
Публикувано23.06.04 13:33



В отговор на:


Не знам сега кой се занимава с това и дали има достатъчно здрави нерви,за да не започне да експериментира със себе си,но със сигурност мога да ти кажа едно-не знам някой да се е върнал от там.




не е до нерви, а до представи (собствени, чужди*) за света - дали представите са да опиташ всичко, или да можеш всичко... има и други варианти - едното е желание за девиантност и променливост, а друг вариант е да имаш възможност да Си девиантен, без външна намеса която не разбираш...

* предпочитам представите да определям като собствени и чужди вместо като правилни и неправилни, защото нищо не гарантира правилността на собствените...

няма искам... има може и трябва.

Тема Re: аа, не - живота си е грозен [re: ChaosFire]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано23.06.04 14:10



именно

първичната реакция, която трае само миг, е едно

а за да напишеш такова нещо във форум, това не е просто инстинктивна реакция спрямо красотата/грозотата, а трайно убеждение

убеждение, че е по-добре да умират грозни и бедни, отколкото красиви и богати хора.

пфу!

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Re: Красотата и ниенови [re: RAYAR]  
Автор RAYAR ()
Публикувано23.06.04 15:29



Приятели,
Извинявайте!
Не искам никой да умира с предимство от бедност или грозота. Не мисля това. Не че не съм расист, но ще обясня импулса си. Постоянно се спъвам в паднали цигани, често срещам пияни или биещи се, та и заплашващи ме цигани. Та затова – не ги забелязвам. (Може би е виновна “махалата”, в която живея.) Друг е въпросът, че ако видя умиращо същество или нуждаещо се от помощ такова – няма да се поколебая да помогна.
Шокът ми идва и от това, че аз не помогнах. Просто си отминах. И после не се върнах, защото не знаех какво да направя. Като споделих, ми казаха, след 2-3 часа те вече ще са си отишли, пък и сигурно са се чувствали добре.
Естествено че расизма няма общо с резултатите от дрогата. И не е довод.
А красотата наистина не се вижда с очите. В конкретния случай ме порази силния контраст между бляскавата външна красота на младостта и едновременно с това безпомощността й. Пламтящата, буйна младост – окаяна и безсилна (в този смисъл - поругана).
Какво бих направила ако пак видя подобна картина, това се чудя? Моето място (както и на всеки един от нас) къде е в картинката? Ако можех да помогна с нещо вероятно нямаше да се разстроя така?




Тема Re: аа, не - живота си е грозен [re: RAYAR]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано23.06.04 21:07



ama ti taka i ne razbra che tova s koeto se e nadrusalo tova momiche ne sa bili narkotici a falshivi bokluci. . . . i mene tova me raztyrsva - che ne vijdash prichinte za prodajbata na tia falshivi bokluci.



Тема моето място ли? [re: RAYAR]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано24.06.04 00:56



аз стоя изцяло зад естествения подбор.
Красиво за мен е силното (и духом, не само телом) и оцеляващото... впрочем и в природата е така и има някакво относително равновесие. Единствено човешката намеса внася смут.

Тези цигани в други условия нямаше да са мръсни, пияни и гадни. Крадливи са, защото в тяхното племе хилядолетия наред са се котирали оцеляващите на базата на подобни способности хора... на времето са крали коне, сега крадат чантата ти.
А бляскавата красота, която си видяла, мигом ще я забравиш, ако въпросното девойче ти свие портфейла с парите за двумесечното ти оцеляване в трамвая.
С нищо не можеш да помогнеш, всеки сам си кове съдбата.

Конкретно за "нещото" - някои опойващи вещества май действат разпускащо на мускулатурата. На мен преди години ми бяха били местна опойка в кръста при една операция и доктора ме предупреди, че може да има и такъв ефект - на изпускане... да не съм се притеснявала. Цяла седмица нищо не сложих в устата си от страх, да не ми се случи ;))))





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.