Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 27.07.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Тема хероин отговор vladincнови  
Автор Trainspoter (непознат )
Публикувано17.03.04 09:14



да да така е много е опасно, много хора не я умеят тая игра! зависи от подхода обаче, пък и както казва Ървин Уелш някой хора са по-предразположени от други! аз се отказах преди 4 години, просто ми омръзна стана ми скучно...и сам не мога да си го обясня на фона на това което се случи с другите... радвам се за новия закон ПРАВИЛЕН Е въпреки че това едва ли ще реши проблема...



Тема Re: хероин отговор vladincнови [re: Trainspoter]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано17.03.04 10:06



и защо е "правилен" тогава?! какво трябва да се разбира под правилен?

El rito constituye el Secreto


Тема Re: хероин [re: Trainspoter]  
Автор RAYAR ()
Публикувано17.03.04 12:01



И аз се радвам за новия закон. Но как ли ще се приложи на практика? Едва ли има ученик, който да не взима поне трева? За една цигара марихуана - от 3 до 8 г затвор. Струва ми се почти неприложимо. Особено пък за малолетни.



Тема Re: хероин отговор vladincнови [re: ChaosFire]  
Автор Trainspoter (непознат )
Публикувано17.03.04 12:42



да хубав въпрос! Правилно е и една доза да е престъпление, защото след като наркотиците не са легализирани то докосването до тях се тълкува като престъпление! До сега нещо го бяха смъндафърцали и не беше уточнено колко е една доза, пък и дилърите се разкарваха с количество "дрога за лична употреба" и ченгетата като ги гепят в съда ги пускат! Номера е да бъдат притиснати дилърите /те ченгетата знаят кой е дилър и кой наркоман/! Също за тези които искат да пробват, достъпа до дрогата да бъде сведен до минимум!



Тема Re: хероин отговор vladincнови [re: Trainspoter]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано17.03.04 12:53



това, което не отчиташ е, че пазара работи на принципа на търсенето и предлагането. докато има търсене, ще има и предлагане! това е било доказвано милиарди пъти! страни с много по-строги мерки и средства не постигат никакви резултати. причината е, че парите са твърде много за да се изпуснат. ако аз бях престъпник това нямаше въобще да ме спре. и да хванат един, ще се намерят още поне 1000 кандидати за мясотото му.
освен това диларите се измъкват, защото си плащат. те нито ще станат по-малко, нито по-бедни след този закон. това е просто една популистка изцепка, която идеално съвпада с целите на хората с които въпросня депутат си цака белот по яхтите. двоен бонус от негова гледна точка.
забраните няма да спрат никой. в това съм повече от сигурен. просто хората ще станат по-предпазливи и подкупите ще нарастнат. всеки, който вярва в противното е безнадеждно наивен. подрастващите са най-уязвимите, а чрез заплаха за затвор тях няма да ги спреш. изобщо закона е крайно безумен и е създаден за да замаже пълната липса на адекватна политика по отношение на наркотиците на това правитество.

El rito constituye el Secreto


Тема Re: хероиннови [re: RAYAR]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано17.03.04 13:00



на практика много ченгета, следователи, прокурори и съдии ще забогатеят. ще има 1-2 показни случая. а иначе намаляване на консумацията на наркотици няма да има никаква. тези, които са си друсали ще продължат. влезли в затвора пушачите на марихуана ще се превърнат в обществено опасни индивиди, които навярно ще друсат още повече. макар че, според мен освен няколко показни сучая, няма да има много окошарени. все пак циганите крадат всеки ден и ги ловят и въпреки това не ги вкарват вътре - просто институциите са под всякаква критика.
новия закон е популистка изцепка, която няма да има никакъв благоприятен ефект. ако не вярваш, ще си говорим пак след 2-3 години

El rito constituye el Secreto


Тема Re: хероиннови [re: ChaosFire]  
Автор Trainspoter (непознат )
Публикувано17.03.04 13:30



да да хе! колкото циганите ги пускат толкова ще пускат и пушачите на марихуана :) вобще не вярвам да се разрази описания от теб апокалипсис! иначе сценария не е лош примерно на 16 той влезна в затвора заради една единствена дръпка от марихуаната...след 10 години той е най-злия, коварен, изверг-убиец на ченгета, баби и деца....споко бе! нали знаеш кучетата си лаят кервана си върви!



Тема Re: хероиннови [re: Trainspoter]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано17.03.04 14:13



сценария е възможен, което само по себе си прави закона безумен.
а иначе как ще стане на практика - чети какво писах на RAYAR

El rito constituye el Secreto


Тема Re: хероиннови [re: Trainspoter]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано17.03.04 14:17



и изобщо самата идея да направиш закон, който възнамеряваш да използваш или не по лично осмотрение в зависимост от конкретния случай е проява на пълна държавническа некадърност

El rito constituye el Secreto



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.