Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 16.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ......................................  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано04.06.03 16:24



Мда... За наркотиците!

Цял живот се занимавам с наркотици.
Доста четох за това колко е велико да си наркоман. Как опознаваш себе си, как ти се отваря съзнанието. Колко е гот да се напушиш. Сигурно е много гот.

Особено ако го наблюдаваш отстрани. Да гледаш как човекът, когото обичаш, се видиотява от ден на ден. Да забелязваш промените в характера му. Да чуваш специфичното шумолене на фолиото при изваждане на хапчетата. Да броиш това шумолене и лекото пукане при следващото вадене на таблетка. Боже, пак е вдигнал дозата...

Толкова невероятно ГОТ е да гледаш как някой умира. Да виждаш как му треперят ръцете. Да усещаш как си губи мисълта и вече не е способен на нищо, защото е станал отрепка. Страхотно е да говориш с него, да го молиш - ако не да спре, то поне да намали дозата. Молиш, хленчиш, унижаваш се, преговаряш, убеждаваш. Без полза.

Вече не знам какво да кажа. Нито какво да направя. Някак ми е безразлично. Слушам за разните му там кампании - "Съчувствайте на зависимите към дрогата!". Не желая да им съчувствам повече. На мен някой съчувства ли ми, че трябва да живея с такъв човек? Ако ти е гадже - да се разделиш, а кръвта си как да я разделиш?
Омръзна ми да слушам и за путьовци, които от нямане какво да правят се дрогат с какво ли не. За мен това са лигави пубери с отявлена липса на проблеми, разглезени от богатите си родители. О, не че нямат "проблеми"! Имат - мама и тати са им забранили да си сложат обица на оная работа, излезли им пъпки, не могат да имат еди кой си модел Сименс - божке, каква трагедия! Родителят е враг, родителят е стар и закостенял - все едно че няма да са същите като родителите си след десетина години.

Отвратена съм. Отвратена съм от масовата тъпня и липса на вътрешен живот.

Все ми е тая. Остарях някак... и ми писна.

Aledar~


Тема Re: ......................................нови [re: Aлeдap]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано04.06.03 17:58



Омръзна ми да слушам и за путьовци, които от нямане какво да правят се дрогат с какво ли не. За мен това са лигави пубери с отявлена липса на проблеми, разглезени от богатите си родители. О, не че нямат "проблеми"! Имат - мама и тати са им забранили да си сложат обица на оная работа, излезли им пъпки, не могат да имат еди кой си модел Сименс - божке, каква трагедия!
не бързай толкова с класификациите. чуждите проблеми винаги изглеждат незначителни. колко хора познаваш които са станали наркомани защото "не могат да имат еди кой си модел Сименс"?! и изобщо какво те кара да смяташ, че наркотиците се започват заради някакъв проблем? това е само един от възможните варианти и той не е най-често срещания дори...

Слушам за разните му там кампании - "Съчувствайте на зависимите към дрогата!". Не желая да им съчувствам повече. На мен някой съчувства ли ми, че трябва да живея с такъв човек?
това ли искаш? да ти съчувстват?!

Le temps detruit tout


Тема ами не си и длъжнанови [re: Aлeдap]  
Автор HellМодератор (дефазирана)
Публикувано04.06.03 18:29



Човек, загубил човешкия си облик (без значение каква е причината) няма приятели, няма и роднини.
Пътят ти е друг, къде се буташ да оставаш с него до края? Ако пък наистина искаш да го правиш, не хленчи - това вече е твоят избор.

Не знам защо всеки говори за съчувствие, за помощ...
В повечето случаи, когато човек изпитва болка търси съчувствие и помощ, в много случаи му я предлагат без да е искал такава и тогава се чувства и унизен.
Хайде престанете да предлагате съчувствие и помощ на хора, които не я търсят и се опитайте да разграничите тези, които наистина имат нужда от помощ, желаят я и може да им се помогне.

ГОТ е да имаш контрол над себе си. Тогава и на околните им е добре край теб. Изтървеш ли си самоконтрола, заминаваш... може и жестоко да ти се струва, ама аз слизам само донякъде даже и с най-близките си. Защото полза от съвместното пързаляне надолу няма... на никой не помагаш като стоиш, гледаш, хленчиш и съчувстваш.

Ако не си се хванала много здраво някъде и не си убедена, че ще издържиш тежестта - не подавай ръка.

in dreams i see myself flying...

всъщност... сега ми хрумна... може би ти търсиш помощ?

Редактирано от Hell на 04.06.03 18:37.



Тема Re: ......................................нови [re: Aлeдap]  
Автор A3_ ()
Публикувано04.06.03 20:03



Здравей!
Много ти благодаря, че написа това, употребяващитете и философите ще те нападнат, но ти направи един добър жест, като написа това. Важоно е хората (и младите лигльовци, които не обвинявам) да разберат, че наркотиците (дори и трева и алкохол) са буквално отрови и убиват човек. Убиват го и духовно и физическо, никакво отваряне и разширяване на съзнанието и разни опитности, а духовна смърт и физическа агония.
Пожелавам ти мир, здраве, щастие, сили, успех във твоя път и на хората около теб!



Тема Re: ......................................нови [re: Aлeдap]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано04.06.03 21:53



e taka kato pochne nekoi da slaga vsichki pafkachi, shmyrkachi i pompachi v kategoriata na "umrelite do niakolko meseca" mi stava mnogo smeshno - ma zamislete se be - milioni hora drusat kvo li ne vseki den - edni nishtojen procent propadat - stavat otrepki i umirat - ma to si e genetichno spored mene - ako ne beshe drogata shtiaha da se propiat i pak da propadnat i da stnat otrepki i da puknat.

poznavam hora koito drusat ot 20 godini - jiveiat si normalno - zdravi sa - imat si hubava rabota - karat hubavi koli i jiveiat v hubavi kyshti - i tia hora ne sa izkliuchneia - izkliuchnia sa typite pishlemeta - vashte deca deto kato pohcnat da se drusat i neznaiat spirane - to sigurno go pravat shtoto ne mogat da vi ponasiat trezvi - i taka se drusat dokato nai nakraia ne puknat i ne se otyrvat ot vas - taka si gi obiasnaivam az neshtata.



Тема Re: ......................................нови [re: A3_]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано04.06.03 22:02



ee dobre che se nameriha narkoticite, trevata i alokohola - inache shtiah da jiveia vechno - da sym zdrav pravi i korav i taka da si karam milioni godini.

duhovno e umrialo cialoto obshtestvo - malkoto hora koito imat svobodna volia sa prinudeni da jiveiat po vashte standarti - da se oblichat kato vas - da govorat kato vas - da mislat kato vas - da se ebat kato vas - i da rabotat kato vas za da hranat tyrteite i da umrat kato vas - s neuvredeni ot drogata mozyci.

i na tebe da ti . . . . . . . . .



Тема Re: ......................................нови [re: Aлeдap]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано05.06.03 10:37



i da i ne...po-skoro da... ;]
az sum se oburnal kum muzikata i stignah do izvoda che tia mi prichiniava nai-goliamata euforia :]
dano da stana muzikant niakoi den :]]]]

gagalove's cry


Тема Re: ......................................нови [re: Aлeдap]  
Автор Jimson_Weed (минаващ)
Публикувано05.06.03 11:16



Като няма полза, престани. Така и така не можеш да промениш ситуацията, помогни на човека да се справи с нещата, които са за него проблеми, а не за тебе, ако толкова държиш да се намесиш някак. Иначе аз ти съчувствам, но каква е твоята полза от това?



Тема Re: ......................................нови [re: RollinStoner]  
Автор Fire Lady (огнена)
Публикувано05.06.03 13:39



e to trqbva li da stigne6 do dunoto, za da razbere6, 4e trqvva da promeni6 ne6to, spored teb ??? ne mislq....

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно, ще умреш утре!


Тема Re: ......................................нови [re: A3_]  
Автор Fire Lady (огнена)
Публикувано05.06.03 13:45



nqma smisul. gubite si vremeto- i ti, i Aledar.
na takiva temi otgovorite im sa edni i su6ti ....
nqma da vi kajat ne6to po- razli4no.
ne priemat suveti. i to ne da priemat, ta te dori ne iskat da 4uqt drugite hora.
te sa perfektnite, idealnite, mogat sami da se spravqt s jivota si, kakvo razbirat drugite ? kak mogat da govorqt, sled kato ne sa go izpitali ? tova 6te vi kajat. znam go ot sobstven opit, a i sum 4ela podobni temi i znam otno6enieto im .
dori ne iskat da priznaqt, 4e sa sgre6ili.
vinagi govorqt za horata, bez dori da gi poznavat.
ne si topi nervite, az ve4e napravih tazi gre6ka, i to nevednuj.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно, ще умреш утре!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.