Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 26.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Шестте заблуди на наркомананови  
Автор Psyhea (напълно позната)
Публикувано28.03.02 23:27



1. ТОВА НЕ Е БОЛЕСТ, НЯМА ОТ КАКВО ДА СЕ ЛЕКУВАМ!
Това е болест, защото организмът е във физиологична зависимост от наркотичните вещества. Функциите на вътрешните органи се нарушават, настъпва физическо и психическо изтощение.

2. МОГА ДА СПРА ВЪВ ВСЕКИ МОМЕНТ!
При настъпила физиологическа зависимост, отказването е много трудно. Нужно е да се потърси помощ от специалист.

3. МОГА САМ ДА ЗАМЕНЯ НАРКОТИКА ИЛИ ДА НАМАЛЯ ДОЗАТА, НЕ МИ Е НУЖЕН ЛЕКАР!
По този път не може да се преодолее зависимостта. Намерение като това да се премине към по-лек наркотик остава само обещание.

4. ТОВА МИ ПОМАГА ДА СЪМ ПО-УМЕН, ПО-РАЗКРЕПОСТЕН, И ИМАМ БЛЕСТЯЩИ ИДЕИ!
Всичко това съществува само в затъмненото съзнание под въздействието на наркотика и щом то премине всичко е постарому.

5. ЗА СЪСТОЯНИЕТО МИ СА ВИНОВНИ ОКОЛНИТЕ. НИКОЙ НЕ МЕ ОБИЧА!
Чувството на обида - това е позицията на жертвата. Проблемите, които сам сте си създали, можете само вие да решите.

6. ЛЕЧЕНИЕТО НА НАРКОМАНА Е НАПЪЛНО БЕЗПОЛЕЗНО!
Не е вярно! Важно е навреме да се потърси помощ от специалист.




Тема 7-мата заблуданови [re: Psyhea]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано29.03.02 00:22



7.ТАКА МЕ ХАРЕСВА/ХАРЕСВАТ
Глупости на търкалета (бабешко), така дори човек сам не се харесва. Харесва му временното състояние.

<..

..>

Тема za heroinajiiteнови [re: Psyhea]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано29.03.02 02:38



ti znachi si se zanimavala s heroinajii ??
ne ti li se struva che te imat niakakvo chuvstvo na obrechenost v tiah, az, kato im cheta istoriite ostavam s vpechatlenieto che povecheto sa znaeli mnogo dobre oshte kato sa zapochnali che si igraiat s ogania, znaeli sa che shte se opariat i nezavisimo ot tova sa prodyljili, spored men takiva hora prosto obichat riska i ako ne biaha pochnali s heroin shtiaha da si namerat niakoe drugo syshto tolkova opasno zanimanie, prosto za da chuvstvat trypkata ot fakta che sa obrecheni?

postinga ti po gore spored men moje da e veren edinstveno i samo za heroinajiite.
horata koito ne se drusat s opiati ne sa takiva, te ne si padat po obrechenbost.
ae



Тема А Шестдесетте заблуди на тези, които дефниратнови [re: Psyhea]  
Автор Kalinski ()
Публикувано29.03.02 10:26



наркомана? Психи, къде ги прочете тия работи? Супер несериозно ми звучат еднозначни, праволинейни, едностранни анализи! А тук, в тази щестица, така и не разбрах, от противоречие в дефинициите, има ли заболяване или няма какво да се лекува - първо се казва, че не е болест, после, че е лека форма на болест, после, че е болест, ама не е чак за лекар и накрая, че е болест, ама вече и лекар няма да свърши работа, е в крайна сметка какво е и колко е сериозно въобще не се разбира, щото го е писал някой по слухове, а не по личен опит и самият той е бил заблуден и с това 6 се е опитвал да си го изясни на себе си.



Тема Re: А Шестдесетте заблуди на тези, които дефниратнови [re: Kalinski]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано29.03.02 16:43



ne be, bolest e po vsichki tochki, az pone taka go razbrah
a narkomanite se zablujdavat che ne e



Тема Re: А Шестдесетте заблуди на тези, които дефниратнови [re: RollinStoner]  
Автор Kalinski ()
Публикувано29.03.02 16:55



нее, в точки 2, 3, 5 и 6 наркоманът признава, че Е болест, точка 4 е малко извън класацията, единствено в първата точка, така дефинираният наркомен, казва, че НЕ е болест



Тема Re: А Шестдесетте заблуди на тези, които дефниратнови [re: Kalinski]  
АвторMiMeTo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 21:25



ne be nishto ne si razbral!!



Тема Re: 8 zabludaнови [re: RollinStoner]  
Автор Psyhea (напълно позната)
Публикувано30.03.02 05:21



А ти наистина ли си щастлив? Не вярвам!
А що се отнася до храната, водата и т.н. - има огромна разлика. Дрогата разрушава, а не спомага за функционирането на организма. Вероятно знаеш, че организма сам отделя хормоните на удоволствието толкова, колкото е необходимо (серотонин). Опираме до причината да се търси външно въздействие за достигане на удоволствие. Да не говорим за цената, която се плаща за това "удоволствие", като нямам предвид цената изразена в пари и средства.
Е, това си е твое мнение, но ... помисли дали не криеш нещо от себе си зад него.
Иначе зависимостта не е нещо лошо, тя е болест не по-различна от един куп други болести.



Тема Re: za heroinajiiteнови [re: RollinStoner]  
Автор Psyhea (напълно позната)
Публикувано30.03.02 05:40



Започвам отзад напред.
Да, постинга ми е предимно за хероиномани, но не по-различно стоят нещата и със стимулантите, нищо че няма физическа зависимост.
Иначе що се отнася до обречеността - да, има я при всички, но пък... видях и как в процес на лечение някои успяват да се променят и тя да остава някъде назад.
А за това, че всички те са знаели - тъжната истина е, че те просто са чували. И почти всички са си мислели, че на тях пък може и да им се размине. Както и класическата ситуация - мога да пуша хероин, но никога няма да стигна до помпа. Как ти звучи това "никога няма"? Точно незнаене. Има и още нещо, факт е, че работех с деца, които са започнали на 14-15 години. За какъв риск говорим? Та те на 12-13 са започнали с трева и колкото и да е не много вредна, то за тях си е въвеждаща като по учебник.
И нека да не си говорим, че другите дроги са едва ли не безвредни. Кои ще ми посочиш като такива? Кокаина? Или амфетамините? "Полезната" марихуана"?
Да не говорим за екстазито.
Извинявам се, може би звуча доста крайно в мнението си, знам, че доста от пишещите тук не приемат, че каквато и да е дрогата - то все си е отрова. Знам един куп мнения за и против употребата, но когато става дума за деца нещата са страшни. А по-страшното е, че те самите не си дават сметка точно защото се успокояват, че това на тях няма да се случи, че могат да се контролират. За щастие по-голямата част все още успяват.



Тема Re: А Шестдесетте заблуди на тези, които дефниратнови [re: Kalinski]  
Автор Psyhea (напълно позната)
Публикувано30.03.02 05:44



Калински, пак ли ти не разбра? Ха прочети ги отново, ако ти е интересно, ама не по диагонал




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.