Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 29.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема DILURнови  
АвторVersace (Нерегистриран)
Публикувано26.10.01 21:26



Ima li hora koito niakoga sa prodavali niakakuv vid narkotik?
ako da moje li da obisni kak se e chuvstval?
ako ne kakvo e mnenieto vi za horata koito zapochvat da prodavat narkotici tui kato sa totalno othvurleni?ili pone ne namirat drug nachin da se spraviat?
smiatate li che chovek s moral bi zapochnal da prodava narkotici?
kakvo mislite che stava s dilurite koito se otkajat po niakoe vreme da prodavat?
moje li vseki koito e prodaval da spre toku taka?
Vie bihte li mogli da se spravite ako niamahte alternativa?



Тема Re: DILURнови [re: Versace]  
Авторmitrich (Нерегистриран)
Публикувано26.10.01 22:21



Хей, човече, естествено, че може да имаш морал и да продаваш. Да не мислиш, че хората, които всеки ден отиват на работа и се движат като редови членове на живота, са безгрешни? Може да си много по-добър от тях и пак да продаваш. Всеки сам взима решение, ако не от теб, ще го купят от друг. Правилата просто не са зададени от теб. Не си виновен, че светът е сгрешен.Важното е да не мразиш и никому зло да не правиш умишлено. Абе, като във всяка сфера - важното е да си човек. Ти можеш и фондация за защита на еди к'во си от еди що си да създадеш и пак да си пълен мерзавец. Просто това не са нещата, които задават рамките на морала. Поне за мен.



Тема Vresace kum mitrichнови [re: mitrich]  
АвторVersace (Нерегистриран)
Публикувано27.10.01 16:41



da i az mislia che ako iskash da shitkash:shitkai!za vsichkite teia hora v "redovata "stroika nikoi ne tvurdi che sa bezgreshni!naprotiv VSICHKI SA GRESHNI v edna ili druga nasoka!poveche ili po-malko!
a kakvo shte kajesh za burzite pari?
pipal li si niakoga takuv ekshun?
kakvo mislish za samochuvstvieto koeto davat?



Тема Re: DILURнови [re: Versace]  
Авторsrinata (Нерегистриран)
Публикувано27.10.01 16:49



da az lichno poznavam hora koito pochnaha da prodavat i to staf!ogromna promiana!napravo ne uspiah da poviarvam kak se promeniha vzaimootnosheniata ni!az lichno niamam protiv da go pravi no niakak si toi"narasna" i veche trudno se govoreshe s nego!iavno dulgo se be kolebal dali da pochne da prodava!sega napravo ne mojesh da go spresh!poneje go poznavam otdavna se zamislih nad sluchaia mu i vidiah che moje bi e prav:pochnal li si,zashto da spirash!moje biз shte specheli pari i shte se otkaje ama moje bi na vsiako po-visoko nivo se pipat poveche pari!mislia che go razbiram!
otnosno samochuvstvieto:moje da se e nadul no az vinagi shte mu ostana priatelka!
produljavaite da pravite takiva forumi!cao versace



Тема Re: DILURнови [re: Versace]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано28.10.01 18:23



Така...
Не че харесвам особено дилърите... не мога и да дам обективна оценка, понеже не познавам такива. Т.е., не познавам от тези, които ходят по улицата и училищата и продават - май това е определението за "дилър". Хората, които познавам, са от тези, на който продават. Нищо особено... Та аз не осъждам дилърите изцяло. Когато има кой да купува, винаги ще се намери и кой да продава, и обратното. Хората трябва да имат право на избор, независимо за какво става дума.
Питаш - не намират ли друг начин да се справят. Да, защо не!! Има толкова много начини човек да оцелее... Зависи изцяло от ценностната система (хич не го харесвам това словосъчетание, ама дава най-ясна идея за какво говоря). Същото е, както и с проституцията и всички подобни "проблеми на обществото". Алтернатива винаги има! Въпросът е дали си достатъчно мотивиран и... дали въобще искаш да я потърсиш. Но алтернатива има. Иначе всички хора, на който им е труден живита, щяха да станат дилъри и т.н. Не казвам, че това да избереш да продаваш дрога е по-лесния начин за оцеляване, не е така. Отново въпрос на гледна точка. Лесно няма. На някой хора им се отдава - аз лично, за себе си, не бих могла да правя това. Не защото е лошо и т.н. и т.н. - казах ти, всеки има право на избор ще купи или не, просто аз не бих могла да го правя. Никого не осъждам, а може би трябва. Не знам. Казват - дилърите са истинските отрепки. Е, и това също е вярно, но... какво от това? Има всякакви хора в обществото.
Дали човек с морал ще започне да продава наркотици. Вече писах точно за това - няма никаква практическа разлика между това, което правят търговците на наркотици и най-обикновените улични търговци. Все тая е дали ще ти пробутат дрога или фотоапарат например. Ако си решил да купуваш - ще го направиш. Разходът и вредата или ползата са си изцяло за теб. Онзи просто предлага. Тук моралът въобще няма място - морално ли е да си продавач, или лекар, или месар? Същото е. В почти всяка професия ти можеш да навредиш по един или друг начин на някого. Избор.

Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: DILURнови [re: Versace]  
Авторmitrich (Нерегистриран)
Публикувано29.10.01 11:23



Ами за тези пари не знам. Никога не ми се е случвало да спечеля по този начин. Ако би трябвало аз да продавам - също не. Просто ще ми е много трудно. Прекалено натоварване е . Имам приятелка, която имаше гадже дилър. Дребна рибка. Продаваше повече тревица. И не висеше пред училища - това за мен снижава мн-о-о-о-го имиджа на професията:)) Продаваше, после отивахме в магазина и си избирахме за ядене КАКВОТО ИСКАМЕ. Той между другото си и пафкаше /те повечето пафкат /. И... после си правехме страшни угощения, с най-добрия джоинт, с най-доброто пийване и сътворените от нас виртуозни манджи. Та това правехме с бързите пари, което за нас беше много, при положение, че си живеем ей така, почти без пари. И ни беше гот, и тези, дето бяха купували от него, предполагам, също им беше гот, така, че кой за КАКВО да съжалява тук? Ето ти една житейска извадка. Предполагам, т.е, знам, че съществува и много по-черна страна на нещата, но в тях не бих участвала. Пожелавам ти го и на теб.



Тема VERSACEнови [re: mitrich]  
АвторVersace (Нерегистриран)
Публикувано29.10.01 18:48



zdrasti,mersi za debata!
mersi na Chlorofil(ne drazni pisano) za dumite!mersi i za tezi na mackata mitrich!
ot vashte mnenia mi stava iasno che po-skoro ne bihte prodavali tvurdi narkotici poradi red prchini i "publichni vuzpriatia"!^pozdraviavam vi za izbora!
no tova koeto ne moga da razbera e zashto se kazva che edinstvenia nachin da se spravim s drogata e da se proslediat dilurite!ama az mislia che dokato sushtestvuvat nezakonni narkotici viagi shte ima mnopol i interes kum tazi turgovia!diluri ne moje da niama!vse pak niakoi triabva da prodava zabranenoto ili razreshenoto!tezi hora sa narocheni kato porochni i nai-chetso horata kazvat che triabva da se linchuvat!ne sa pravi!v narkoticite niama moral
burzi pari=koka pari,staf pari!pecheli li se vsushtnost spored vas ot tia neshta i dokolko chovek moje da se razpolaga s tezi pari?



Тема AZ sum dilurнови [re: Versace]  
АвторGucci (Нерегистриран)
Публикувано29.10.01 19:15



are momche iako mrusni pari ei tva e !burzi pare dumata!iako se kefa
az sum prodaval koka i sa si shitkama ama ogranicheo!ne mi puka za nikoi i za nishto shtoto predi da pochna nikoi nishto ne mi pomagashe!sega ela me spri!koka kurvi kvo ti triabva!jivot kato na kino!niama moral na nikoe nivo!az sum dilur i se kefa maximalno ei!

mojesh da me slojish ti na narko-dilur test i na probata shte pishe:
"nai-dobria dnes"

Vsichko e mafia baby!!!!!

what what what



Тема Re: VERSACEнови [re: Versace]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано29.10.01 19:46



Съгласна съм с теб.
Според мен борбата с дрогата нито започва, нито свършва с дилърите. Единственият път, смятам аз, е в легализирането на наркотиците и в информацията - нещо, което вече коментирахме в няколко теми с RollingStoner.


Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: AZ sum dilurнови [re: Gucci]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано29.10.01 19:47





Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.