Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 06.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За вината на пласьорите  
АвторAнти-Дpora (Нерегистриран)
Публикувано20.09.01 14:56



Потресен съм от зова за помощ на Fastslim. Тъй като считам, че проблема има и други измерения, а и поради "непреходното му значение", публикувам отново мои постинг от ноември'2000 г. Моля за Вашето мнение.
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

Нямам нищо против наркоманите. Сами са си избрали да бъдат такива. Освен това наркоманията сама по себе си не е престъпление, а болест и
трябва да се лекува.
Така че в добрия случай наркоманията е проблем само за самия наркоман и неговите близки.

За съжаление обаче за обществото възникват два много сериозни проблема: Пласьорите и Наркоманите в абстиненция.

1. Пласьорите. Тези хора не продават просто стока, която се търси. Те ЗАРИБЯВАТ.
Зарибяват децата ни. Убиват ги. Няма никакво извинение за това, което което вършат.
По-долу един каза какво би направил с наркоманите. Аз не бих го направил. Но ще го направя на пласьорите ако имам власт и възможност.
Даже още повече - ако ми падне пласьор, няма да го беся веднага. Ще му отрежа пръстчетата (20 бр.) едно по едно с трионче с едри зъби, като
го превързвам между другото, та да не умре от загуба на кръв. После ще му отрежа ушичките, едно по едно. После ще наклада огънче и ще му
опека стъпалата на краката, докато станат на въглен. После ще му изгреба очичките с лъжичка.
После ще му разпоря корема, ще му изкарам червата навън, ще ги овалям в прахоляк, лайна и други боклуци и ще му ги напъхам обратно, заедно
с повечко мравки, хлебарки и червеи. След това ще му набутам един дебел и чворест и грапав кол в задника. Накрая ще му отрежа хуя и
ташаците и ще му ги набутам в устата. Ще го оставя така да се мъчи докато пукне. После ще обеся трупа на видно място та да знаят другите
пласьори какво ги чака.

2. Наркомани в абстиненция. Както вече казах, това са болни хора и не носят отговорност за постъпките си. Но в желанието да си набавят
средства за дрога стават или пласьори (виж по-горе) или улични престъпници. Много са опасни. Това е отговора на въпроса какво ми пречат
наркоманите. Рано или късно всички стигат дотук. Изключение - само най-богатите копелета, дето нямат проблеми с парите и се друсат докато
пукнат.
И така, почва се с дребни заеми, които не се връщат, после кражби от мама и татко, после изнасят вещите от къщата, после почват дребни
апартаментни кражби и кражби от коли. Жените почват да проституират. Кражбите стават все по-нагли, докато се стигне до крайната фаза -
улични грабежи първо от деца, после от жени и пияни мъже. Заколват човек за 5 лева, часовник или пръстен.

Е, след всичко това, има ли някой дето още пита с какво ми пречат наркоманите? Не искам някой да ме заколи за 5 лева или да посегне на
семейството ми. Затова наркоманите трябва да СЕ ЛЕКУВАТ НАСИЛСТВЕНО. Както правим с лудите. А за пласьорите и наркоманите станали
пласьори - виж по-горе!



Тема Re: За вината на пласьоритенови [re: Aнти-Дpora]  
Автор RollinStoner (непознат )
Публикувано20.09.01 17:12



choveshkoto nevejestvo i zloba niamat granici. a mojebi problema e v hora kato tebe i v dyrjavata. ami ako narkoticite biaha legalni - togava niamashe da ima nujda ot plasiori, shtiaha da sa i mnogo po evtini i pochti nikoi niamashe da umira poneje narkoticite shtiaha da sa i mnogo po kachestveni. dori i sega sys vsichkite bokluci koito se prodavat po ulicata - umirat mnogo malko hora. mnogo poveche umirat v avtomobilni katastrofi no nikoi ne zabraniava kolite. chudna mi e logikata na niakoi hora. plasiorite sa im vinovni, narkomanite sa vinovni. vie ste vinovni be - poneje ste kato kone s kapaci i ne vijdate po daleche ot vyrha na nosa si.

Minds are like parachutes – only function when open.



Тема Re: За вината на пласьоритенови [re: Aнти-Дpora]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (вероятна)
Публикувано20.09.01 19:04



Донякъде си прав, не отричам. Но нещата никога не са просто черни и бели. Не можем обаче да тръгнем да обвиняваме всички наред. Вина може да бъде намерена у всеки - това е най-лесното. Но мисля, че първо трябва да открием вината в себе си. Казваш - виновни са пласьорите. Работа. Професия ако щеш. Звучи цинично, но пък нали това е цинизма - да се казва грозната истина. С какво е по-различен пласьорът на дрога от търговския представител, който ти звъни на вратата или те преследва по улицата, за да ти продаде нещо?! Ще кажеш "е да, ама те продават дрога". Е да, вярно е. Но нима когато на улицата те спре някой младеж или девойка и с чаровна усмивка се опитва да ти пробута някакъв ненужен ти предмет ти го купуваш?! Купуваш ли го? Не, ако не ти е нужен. Говоря за личния избор. Същото е. Когато някой избере дрогата, той ще се снабди с нея. Ще намери как. Кой още е виновен? Производителите на накотици?! Сертюрнер, който е открил как да синтезира морфина?! Глупости. Хич не обичам Библията, само че ще ти дам примера със змията и ябълката. Е? Не могат да се премахнат пласьорите. Неможе да се премахне дрогата. Никой няма интерес от това. Никой! Не можем и изведнъж да отстраним всички причини, който карат хората да посягат към наркотиците. Но можем да се опитаме да ги намалим. До колкото ни е възможно. Всички.
Оказва се, че в нашата родина да си наркоман е наистина непростим грях и тези хоря не заслужават никакъв шанс. Ти не искаш някой да нарани теб или семейството ти за 5 лева. Предполагам, че и жителите на Белмекен не искат. Никой не иска. Аз също. Само че положението ни и без това е такова, че просто не знаеш кой ще ти посегне. И за по-малко от 5 лева дори
Не е нужно това да е наркоман. МОЖЕ ДА Е ВСЕКИ!
За "богатите копелета" - е, да. Винаги е било така. Няма какво да спорим. Както и за пътищата, по който може да поеме един човек, пристрастен към дрогата. Те са ясни на всеки. Само че аз бих попитала - е, и какво от това, че знаем. Това не променя ни най-малко отношението на обществото към проблема.
Един философ е казал "в общество, в което има дори само един роб никой не е свободен". Няма да казвам кой, не е важно, а и ще се сетите сами. Ясна съм, нали?

Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: За вината на пласьоритенови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор RollinStoner (непознат )
Публикувано21.09.01 01:12



narkoticite sa hubavo neshto - loshoto e che sa nelegalni. i znaete li zashto sa nelegalni - zashtoto pri pravilno izpolzvane otvarat ochite na horata. ako narkoticite biaha legalni i lesno dostypni sveta shteshe da e mnogo po razlichen. niamashe da e pylen s neveji materialistichni individi.



Тема Re: За вината на пласьоритенови [re: RollinStoner]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (вероятна)
Публикувано21.09.01 15:26



Прочети "Прекрасния нов свят" на Олдъс Хъксли, ако не те мързи
Не е много голяма книжката и е интересна.

Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: Brave New World - изводнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 20:44



значи не е толкова важно какво използваш, а как!
на мен поне това ми се струва най-важният извод по отношение на наркотиците от книжката на Хъксли, не мислиш ли?



Тема Re: Brave New World - изводнови [re: the_bomb]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (вероятна)
Публикувано24.09.01 22:07



Естествено, че да.
За сомата ми беше мисълта... предполагам ти е известно, че описанието е базирано на реално съществуващо вещество с името "сома".
Това, което исках да кажа на RollinStoner беше просто да прочете пример за общество, в което наркотикът (защото сомата представлява това) е не само законен, ами е и начин на живот. Просто една позиция, различна от неговата.
А иначе както ти казах съм напълно съгласна с извода ти от книгата, само че наистина нямах това предвид в случая... иначе щях да го публикувам в литературата.

П.П. Благодаря ти за коментара!

Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: Brave New World - изводнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано25.09.01 00:12



shte otida tia dni do bibliotekata da ia vzema ako ia ima,
ima i vtora kniga ot syshtia avtor "brave new world revised" se kazva, ama pyrvo shte procheta pyrvata, ako mi haresa i vtorata



Тема Re: Brave New World - изводнови [re: RollinStoner]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (вероятна)
Публикувано25.09.01 00:24



Ех как я издирвах втората... Обаче не можах да я открия. Ако знаеш къде я има, моля те, кажи ми. Това е любимият ми автор.
Благодаря

Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: Brave New World - изводнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано25.09.01 00:39



ima gi i dvete na amazon.com, predpolagam che i po drugi on-line retailers gi ima, ama v bg prosto ne znam kak shte stane nomera :((




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.