Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> .NET
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Почасово заплащане за програмистинови  
АвторNadya (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 12:56



Здравейте!

Правим малка анкета относно какво според Вас е нормалното заплащатане на час бруто за .NET, за Java и за PHP програмисти при работен месец от средно 176 часа?

Надя



Тема Re: Почасово заплащане за програмистинови [re: Nadya]  
Авторfrozenblood (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 13:23



Колко искаме да получаваме, колко искате да давате или каква е реалната ситуация ? И за какви програмисти ?

Джуниърите ще се съгласят на по - малко примерно :) (личен опит). За интермедиейт - малко повече (май вече съм долу-горе там). Сеньор - още повече (някои според мен даже се уливат :).

176 часа си е баш работна седмица на пълен работен ден. За средния случай (интермедиейт дев) ще трябва да се разделите с около 8 кинта :

1400 / 176 = ~7.9 BGN.

Нещо такова ама нещата варират. Има навити и за 600 лв. на месец, има и такива, които под 2К няма да се мръднат.

Горното си е лично мое мнение и не е обвързано с кой знае какви проучвания :)



Тема Re: Почасово заплащане за програмистинови [re: frozenblood]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 13:30



:) Въпроса е именно какво е мнението ти, засхтото наистина има специалисти, които искат ужастно много пари.

Става въпрос за .NET, Java и PHP програмисти.
Ти какъв си?



Тема Re: Почасово заплащане за програмистинови [re: Nadya]  
АвторExexe (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 15:37



За начинаещи - мин. 1000 на месец. За повечето часове - 1100 даже.

Другите не можете да ги зарибите само с голата заплатка - трябва да е хубава работата, на добро място, да се работи с перспективни технологии и т.н. Абе за 1200 - 1500 лв няма да намерите много добри програмисти (просто са малко). Според мен за човек с 2-3 години стаж и реални умения трябва да се плащат 1500-2000. Усещам, че искате да минете тънко, но не са много хората които ще започнат на 600 лв (както писа колегата по-горе).

П.С. Говорим си за чисти суми, спрете с това бруто. Важното е колко влиза в касата в края на месеца ....



Тема Re: Почасово заплащане за програмистинови [re: Nadya]  
Автормopaв (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 17:46



Нямам идея на час колко идва, за месец идва 1100 и повече. Всичко друго води до постоянни движения в екипа.



Тема Re: Почасово заплащане за програмисти [re: Haдя]  
Авторfrozenblood (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 18:04



Ами аз съм с около 10 м. стаж на C#, поназнайвам малко и PHP. Справям се с Xml технологиите и разните му бази данни. Имам и други интересни познания, но като цяло в момента трупам. Сега работя на 4 часа за около 7 и нещо на час на VB.NET (за момента съм в друга фирма, понеже се преместих в София).

Ако наистина искате да минете по - тънко - едва ли ще стане. Всеки, който е "затиснат" в някакъв офис по 8 часа ще иска повечко пари. Понеже я няма свободата. Аз като работя на 4 часа и то от вкъщи има накъде да се "завъртя", ако видя зора да докарам още някой лев. Ама ако ще се работи по 8 часа студентите няма да ви свършат работа

, оттам мизата малко се вдига :).

Според мен разни интермедиейти може да се намерят за по 1-15К заплата. Има и разни супер надъхани джуниъри, които за 0.5-0.7К първите няколко месеца ще си почупят пръстите да пишат. Ама после ако не им вдигнете salary-то ще се разбягат и освен че ще се окажете в кофти ситуация, фирмата ще придобие лоша слава. А за сеньорите - 1.5К е долната граница, и вече в зависимост от натоварването цената може да се вдигне и до 2-2.5 че даже и 3К.

Така виждам аз пазара ...



Тема Re: Почасово заплащане за програмистинови [re: Exexe]  
Авторfrozenblood (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 18:10



Абе джуниър за 0.5 - 0.8 К се намира. А ако фирмата е извън София може и по - тънко, само че там няма много програмисти ...

Хватката е че не може примерно да наемаш джуниъри за по няколко месеца докато им дойде време за увеличение и после да ги риташ защото след известно количество изритани няма да има идващи за интервю :).

Ама то тийм само от джуниъри не става :).



Тема Да ви е*а в портите...нови [re: Nadya]  
АвторKиpo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 15:26



идва някаква анонимна надя и вие си изпявате всичко без да Ви питат...

КОЛКО ПЕЧЕЛЯ си е моя работа, ясно...

а ти фрозен блъд, така и така си се разкрачил като магистралка и 'пееш', я снеси и малко вътрешно-фирмена информация...

ако съм ти шеф досега да си на, улицата да си чуруликаш там.



Тема Re: Да ви е*а в портите...нови [re: Kиpo]  
Авторfrozenblood (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 11:01



"идва някаква анонимна надя и вие си изпявате всичко без да Ви питат... " - отговорихме и това което ни е питала...

"КОЛКО ПЕЧЕЛЯ си е моя работа, ясно... " - никой не те е питал лично ти колко вземаш. Демокрация е - не отговаряй.

"а ти фрозен блъд, така и така си се разкрачил като магистралка и 'пееш', я снеси и малко вътрешно-фирмена информация... " - Не мисля че съм открехнал Надя какво точно правя за тази фирма, не съм и казал паролите за Production сървъра ... Пък и да бях не мисля че те засяга.


"ако съм ти шеф досега да си на, улицата да си чуруликаш там." - първо, шефе, след "на" няма запетая. Второ като си шеф - предполагам имаш по - важна работа от това да анализираш отговорите в дир-а и да се драчиш с мен. Трето - не си ми...

Като цяло - не виждам защо се заяждаш. Не можеш да ни наложиш твоето мнение че не трябва да си кажем каква сума очакваме да чуем на интервюто. Винаги ще има хора, които ще искат всичко да е прозрачно и да знаят поне долу - горе колко взема колегата, който нищо не прави и онзи който си скъсва задника и работи овъртайм, за да знаят долу горе и те колко е справедливо да искат ...

Друг е въпроса че ако се случи да се спазарят за повече ще си мълчат.

Въпреки всичко, за да избегна по - нататъшни конфликти и полемики и тред със сто безмислени мнения - ПОЗДРАВИ И БИРА !!!





Тема Re: Почасово заплащане за програмисти [re: Nadya]  
АвторFree Lance Er (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 10:02



Като правило почасовите ставки при работа на час са по-големи от тези на пълен работен месец.
Ако се погледнат UK или USA сайтове за работа ще се види, че разликата е чувствителна.

Ако Надя четеше дори списание "Мениджър", щеше да прочете статия посветена на фрийлансърите - в нея е обяснено доста подробно.

Накратко- при нормална работна заплата служителят е сигурен, че ще си я получи за нормално положен труд.

За ситуацията за която питаш, Наде, хората
- не получават всеки месец предвидими доходи
или
- работят на друго място на пълен работен ден, като работата по този начин изисква допълнително натоварване, което от своя страна изисква допълнително възнаграждение ( дори във БГ законодателството ставките за overtime са по-големи )

Та общо взето това е. Въпросът е как да реагира вашата компания!?
1. наема хора на пълен работен ден, като предлага конкурентно заплащане
2. плаща по-високи ставки за работа на парче

както виждаш и в двата случая няма спестяване на пари. при правилна работа на колектива печалбата идва от качествено свършената работа и оборота.

надявам да съм бил полезен




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.