Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> .NET
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Работа  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано09.12.05 13:49



Търся си програмист/ка с малко опит за направа на бизнес софтуер(счетоводен тип). Задължително условие ще бъде преместване, поне временно докато се сработим в провинцията. Много важно качество ще бъде умението, с "две приказки" да схваща какво трябва да се направи и как да функционира, а също и желанието за работа, защото от това ще зависи производителноста на труда, от там и заплащането.

За тези дето веднага ще започнат коментари на тема пари, ще кажа, че отдавна чета във форума "Програмисти" и имам представа какви са изискванията на софтуерните фирми за минимални умения и на колко ги оценят, друг е въпроса, че с 300лв. в провинцията се живее по-добре от с 500лв. в София, цифрите са само условни. Тъй като проекта ми е в начална фаза и доста неща трябва аз да си ги дообмисля сам, то предложението ми няма да е атрактивно за хора които ги оценят на над 0,8К. Не защото не мога да ги платя, а няма да мога да им създам работа за дълго време.

За заплащане няма да говорим докато не седнем поне за 2дни пред компютъра.

В някои теми на форумите съм изказвал моите виждания какъв трябва да бъде софтуера:





Софтуера ще бъде на НЕТ с база данни Аксес. Част от работата ще бъде и направа на фирмен сайт с голям форум и неговата поддръжка.

Ако някой има сериозен интерес, да ми пише на лична бележка.



Тема Re: Работанови [re: backinblack]  
АвторLol (Нерегистриран)
Публикувано10.12.05 02:09



300 - 500? голям форум? малка фирма?

аман!

2 дни ще цъкате канаста на този компютър ли?

Ходи в

, пусни си обява и радвай. И ако обичаш не ни занимавай с
си възгледи!

.Нет и Ф1 ?!?!



Тема Re: Работанови [re: Lol]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано10.12.05 16:39



Представи си, че знам за съществуването на jobs.bg, представи си също, че ми остава време и да чета, а и да пиша във форум

и знам, че CV-то и мотивационото писмо нищо не значи защото за всяко кандидатстване се преработва според изискванията на фирмата. Друг е въпроса, че не се иска кой знае колко акъл за да се сетиш, че работодатела като види след месец-два, че уменията ти нямат нищо общо с това което е търсил, може да съжаляваш за това, че си се преместил при него. Аз нямам нищо против това, че ти не си цениш времето, но избеснявам когато малоумници губят моето. Във форума на дира съм запомнил много никове с това, че имат огромни умения, но имаме толкова много принципни различия, че без да се пробваме знам, че няма да се сработим. Не, че с този с когото се запознаем тук има гаранция, но вероятноста да си изгубим времето е много по-малка.

Извинявай за тона, но се постарах да ти отговоря, а и на други които мислят като теб, възможно най-изчерпателно



Тема Re: Работанови [re: backinblack]  
АвторЛoл (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 23:52



Шефче...

Това че ти нямаш ресурси и най-вече *умения* да направиш правилна преценка на кандидатите за работното място което предлагаш си е твой проблем...

Явно на обявите по нормалните сайтове не ти вързват, защото си си *създал* име на *перфектен* работодател?

.



Тема Re: Работанови [re: backinblack]  
Автормopaв (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 13:18



То това добре си го намислил. Поне дай на човека кода дето артиса... Ако си го изтрил може да ти го дам пак:) 800 лв. за онзи край бива , ако все пак няма човек опитай да отвориш малка фирма в голям град. Може и да търсиш човек само от разстояние да бачка. Човек дето да разбира с две думи какво се иска няма! На теория компанията възложител трябва да осигури консултант на компанията изпълнител който по всяко време да съветва. И това е труд който остава , така ако някой ти надроби ужасен код ще те тегли постоянно! Съвсем скоро ако се извървят няколко човека , и софта не е разписан ще установиш , че той може изобщо да не е почван:-) И дори да трябва да се почва отново. Тази база е лош избор. Много скоро ако направиш продажби ще завалят недоволните клиенти. Просто липсата на транзакции и тригери( то ако има съхранени процедури...) ще доведе до липса на цялостност на базата.



Тема Re: Работанови [re: мopaв]  
Автор backinblack (член)
Публикувано12.12.05 14:24



То това добре си го намислил. Поне дай на човека кода дето артиса... Ако си го изтрил може да ти го дам пак:)

Приятелю, аз започвам съвсем на чисто. Нали си спомняш, че говорихме какви са предимствата на Аксеса за ниското ниво узери и SQL-а за по-високото. При положение, че се правят нещата в съдружие с програмист може да се гонят направо над средно ниво клиенти, но при положение, че ще го правя сам, нещата стоят по-различно. Сигурно 80% от нещата които сме обсъждали ще влязат във версия над 5.

На теория компанията възложител трябва да осигури консултант на компанията изпълнител който по всяко време да съветва

Аз не мога ли да върша и двете неща достатъчно добре + основната си работа?

Съвсем скоро ако се извървят няколко човека , и софта не е разписан ще установиш , че той може изобщо да не е почван:-)

Нормално е всеки да търси по-добри условия и заплащане за себе си. Всеки се оглежда, но напуща само при конкретно предложение или реална переспектива за повече.

ако все пак няма човек опитай да отвориш малка фирма в голям град

Нали не очакваш да си зарежа основната работа, която очаквам да ми финансира начинанието заради кодери?

Тази база е лош избор. Много скоро ако направиш продажби ще завалят недоволните клиенти

При положение, че очаквам от кодера само да връзва формите с таблиците в базата, а базата да си я моделирам основно сам + направата и поддръжката на сайт, може да се окаже прекалено добър избор.

Между другото, ако се командироваш при мен за месец два, можем да ги докараме нещата до положение, дето от там нататъче всеки ще развива в различни посоки. Иначе за дистанционна работа в начална фаза на продукта изобщо не искам да чуя.

П.С. Ако обичаш използвай ISQ-то занапред.



Тема Един съветнови [re: backinblack]  
Автор Mgla (-o-)
Публикувано14.12.05 12:09



Мисля, че както и да го погледнеш,

е по-добър вариант от Аксес - много главоболия ще си спестиш.

I cannot help but notice that there is no problem between us that cannot be solved by your departure

Тема Re: Един съветнови [re: Mgla]  
Автор backinblack (член)
Публикувано14.12.05 14:00



Напълно съм съгласен с теб, но с оглед пълно задоволяване на изискванията на потенциалните потребители мисля, че Аксес ще е по-добре.
Изискванията на потенциалните потребители с под и над 50 човека персонал очаквам, че ще бъдат взаимно изключващи се и смятам, че няма да се съберат в един продукт, а за повече от един на този етап ресурса не стига



Тема Re: Един съветнови [re: Mgla]  
Автор backinblack (член)
Публикувано14.12.05 14:03



Ние производителите на "неинтелектуални" продукти сме свикнали да пестим ресурси и да правим от нищо нещо



Тема Re: Един съветнови [re: backinblack]  
Автор Mgla (-o-)
Публикувано14.12.05 18:16



За второто, което казваш, ясно. Ама не те разбирам за базата - какви са конкретните причини да предпочетеш Аccess???

I cannot help but notice that there is no problem between us that cannot be solved by your departure



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.