Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> .NET
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Менюта с графични елементи в .NET?нови  
Авторmpls (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 12:46



Някой може ли да ми каже, как мога да направя меню което да съдържа графичен елемент (икона)?
Благодаря предварително!!!!!!!!!!




Тема Re: Менюта с графични елементи в .NET?нови [re: mpls]  
Авторmpls (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 13:08





Това имах предвид, как мога да сложа някаква графика (икона) в меню?
Благодаря!!!!!



Тема Re: Менюта с графични елементи в .NET?нови [re: mpls]  
Автор Survivor (X)
Публикувано18.05.05 14:00



Амиии, няма лесен начин. Ключовата дума тук е subclassing.
Значи, наследяваш си менюто и меню айтъмите (абе някой знае ли човешка дума за туй нещо?), добавяш им туйцък-онуйцък (в случая може би пропърти за ImageList с иконки и съответен индекс вътре в него), пренаписваш OnPaint() (или както там се казваше) така, че да рисува текста и иконките и горе-долу си готов.
В

ми беше попадала библиотека с подобно гъзарско меню, но след известно време се разбра, че тази библиотеката вече е платена. Пък и като я пробвах, беше доста бъгава....

Та ти пожелавам успех

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам

Редактирано от Survivor на 18.05.05 14:02.



Тема Re: Менюта с графични елементи в .NET?нови [re: Survivor]  
Автор z_free (людоед)
Публикувано18.05.05 15:34



A?

Наистина ли Сървайвър?

Титулно пиша на Делфи, а на .нет главно пробвам app server-и без да се занимавам с GUI, обаче не ми се вярва да няма нещо като property Images на менюто (за жалост ми е забило студиото в момента, пък не мога да ребуут точно сега), ще поразгледам след малко.

-------------
Special killer double trouble triple extra nicotine monster!


Тема Re: Менюта с графични елементи в .NET?нови [re: mpls]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 15:37



баси наистина в стандартния менюайтъм нямало картинка.

намери си devcomponents.dotnetbar.
платена библиотека дето се намира лесно из нета.
само после като я проваш ще си докараш повече проблеми ама ще имаш картинки.



Тема Re: Менюта с графични елементи в .NET?нови [re: mpls]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано18.05.05 17:49



Бат' Лутц Рьодер, освен да измисли гениалното Рефлекторче, е понаписал и едно простичко УинФормс меню дето има картинки и е безплатно - КоммандБар се зове:

http://www.aisto.com/roeder/dotnet/

Иначе - има много такива комерсиални продукти, ама като те гледам как си ги наредил препинателните знаци съм сигурен, че нямаш пари за тях. Иначе по-добрите са Syncfusion, Infragistics, Janus.

Сигурно има и опен-соурс такива. Препоръчвам ти ги - в момента в който ползваш опен-соурс, ставаш свободен като яребица и получаваш екстра скилс - примерно можеш да правиш салто докато ебеш и като се приземиш да уцелиш пак директно дупката.

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.


Тема Re: Менюта с графични елементи в .NET?нови [re: Гypy]  
Авторmpls (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 23:55



Благодаря, наистина стана с тази библиотека от сайта!!! Аз ототдавна ползвам Reflector-a, но не съм се сетил да проверя какво друго има на този сайт.

Благодаря!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Менюта с графични елементи в .NET? [re: mpls]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано20.05.05 06:22



Ако ползваш Рефлекторчето, вземи си и

. Декомпилира всичко до красив С# код директно на файлове. Само дето проджект файлове не прави. Ако си осрал соурс-а и е грозен, компилирай до ДЛЛ, после декомпилирай с този адд-ин - сичко е 5 пъти по-красиво. Аз така се забавлявам напоследък с АСП.НЕТ 2.0 - гледам тук там да открадна нещо интересно от соурса им в редките моменти, когато не пия и не гледам Rocco Ravishes Poland 6.

Този пич дето е писал Рефлекторчето Лутц Рьодер е всъщност Шрьодер от измерението Х пратен от Кранк да направи Майкорософт опен-соурс. Всичко що дето е компилирано с дотнето му се вижда соурсо като пич.

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.

Тема Re: Менюта с графични елементи в .NET? [re: Гypy]  
Авторmpls (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 08:57



Да използвам релфлектора и съм доволен от него. Обаче скоро попаднах на едни библиотеки и exe под .NET, които не можеха де се отворят, освен, че са използвали Dotfuskator за смяна имената на функциите и процедурите. Не знам как са го постигнали, но имаше класве които вобще не ги декомпилираше! Итрересно ми е как е постигнато това?



Тема Re: Менюта с графични елементи в .NET? [re: mpls]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано20.05.05 11:31



Dotfuscator-а е пръчка. Доста сме си играли, питали сме и техния съпорт 1-2 пъти, но по всичко личи, че само преименува. Това не е кой знае какво още повече ако правиш Class Libraries with Public API, където имената на публичната част не могат да се обфускират. Всичко се разбира.

XenoCode се справя дост по-добре и чупи Рефлектора идеално, обаче

- трябва бая време докато се нагласи както трябва.
- не работи на 64-бит Уин3К (все още)
- не работи под Моно (и един милион опен-соурс фена ще те обвинят в заговор срещу човечеството, ама това не трябва да те ебе, до го духат. И Моно е много зле освен това).

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.