Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> .NET
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема .NET Compact Framework.нови  
АвторИлиян (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 03:39



Здравейте,

Наскоро започнах да се занимавам с писане на разни дребни "форма"-базирани програмки за .NET CF и ми се наложи да конвертирам малко таблични данни за да ги запиша директно в стандартен Екселски формат. Някой да знае това чудо дали има такъв namespace, който да поддържа подобни класове с методи или трябва сам да си пиша класовете?

Благодаря Ви предварително.



Тема Re: .NET Compact Framework.нови [re: Илиян]  
Автор Survivor (член)
Публикувано31.01.05 12:25



Класове с методи за какво?
Ако питаш как може да се пише в Екселска таблица, Ексела си има ODBC драйвери, само трябва да си нацелиш connection string-a.
Ако питаш нещо друго, уточни се моля.

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Re: .NET Compact Framework.нови [re: Survivor]  
АвторИлиян (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 00:07



...класове с методи за конвертиране на данни в Екселски формат. Но ако ODBC-то тръгне, забрави за какво съм те питал.
Ама това чудо може ли въобще да тръгне в CF? Компилатора нещо не ми дава да добавя System.Data.Odbc... ?? Още съм нов в CF и не ми е ясно какво точно се поддържа и какво не?
Общо взето искам да взема една таблица с данни и да я запиша във файл с екселски (не екс-селски) формат.



Тема Re: .NET Compact Framework. [re: Илиян]  
Автор Survivor (член)
Публикувано01.02.05 10:58



Хм, извинявай, изобщо не догледах, че става въпрос за CF. Значи имаш два варианта - провери дали имаш референс към System.Data.dll. Ако си е там, значи наистина ОДБЦ драйверите не се поддържат от CF (което обаче ми се струва много съмнително). Тогава единствения начин е да действаш през automation - в MSDN има статия за това как се пишат офис плъгини под .НЕТ.

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Re: .NET Compact Framework.нови [re: Survivor]  
АвторИлиян (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 04:05



Здрасти.
Ами, System.Data.dll си го има, ама нещо не мога да открия ODBC-то.
Намерих малко информация за това каква е разликата м/у .NET и .NET CF. Ще почета малко и ще разбера какво може и какво не може.
Благодаря ти за отговора.



Тема Re: .NET Compact Framework.нови [re: Илиян]  
Автор mjj_pld (новак)
Публикувано03.02.05 18:06



Очевидно ти разбираш от irc-та и искам да те попитам нещо. Преди млко си инсталирах програмата mIRC от интернет, обаче немога да се оправя, в смисъл свързвам се само с разни чужденци , с други държави. В нашите български канали не мога. Ще ми обясниш ли подробно какво трябва да направя, ужасно се измъчих и не стажа. Благодаря ти!



Тема Re: .NET Compact Framework.нови [re: mjj_pld]  
АвторИлиян (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 04:06



Ами.. да ти кажа честно не разбирам от mIRC. Ползвал съм го веднъж-дваж преди много години. Както се казва: Не е задължително монтьора да е и състезател :-) Но, от "обща компютърна култура" бих ти препоръчал да провериш дали сърверите, към които се опитваш да се свързваш можеш да ги "ping"-неш... Ако не можеш, значи просто нямаш достъп до тях (това се случва с много от "забранените" бг. сървери в чужди държави).
Питай във форум Интернет, или нещо сходно по смисъл.



Тема Re: .NET Compact Framework.нови [re: Илиян]  
Автор AiSiktiriks ([otkacham])
Публикувано04.02.05 10:22



Зареди си данните в DS и после ги save-ни в XML като .xls. Excel се справя отлично ;)



Тема Re: .NET Compact Framework.нови [re: AiSiktiriks]  
АвторИлиян (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 00:50



Я, я... Бреййй :-)
Ся ща видим дали ща да стани. Благодаря ти много за отговора.



Тема Re: .NET Compact Framework.нови [re: Илиян]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано19.02.05 20:26



Няма мищо вградено, има Excel automation, но не съм сигурен че го има за компакт фреймуърк. По принцип Ексела разбира comma separated values, така че за прости таблици ще може да се справиш с нещо подобно на:

име, фамилия, заплата
Гошо, Иванов, 200
Иван, Петков, 300

За по-сложните неща може да има компоненти (комерсиални). Потърси componentone.com, infragistics.com.

Excel има и собствен XML формат, само не съм сигурен колко е лесно да го научиш. Сейв-ни някакъв спредшийт като XML и го отвори с текстов редактор. Ако е сравнително лесно, можеш да се опиташ да го генерираш този XML с нещата от System.Xml namespace-a.

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.