Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> .NET
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Response.Expiresнови  
Авторrado (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 16:39



Здражеите,

Искам да попитам за нещо, което на пръв поглед изглежда просто, но не знам защо при мен не се получава. Значи имам web site, .asp/vbscript страници с login data във Microsoft SQL. По дефолт page expired e 30 мин. Аз се опитах да го променя... ето кода по-надолу:

<%@LANGUAGE="VBSCRIPT"%>

<%Response.Expires = 90 %>
<%
' *** Restrict Access To Page: Grant or deny access to this page
MM_authorizedUsers="Administrator,Corp, office, gm"
MM_authFailedURL="Internal2.asp

..........................................

Та според това което аз знам, страницата e expired след 90 мин? Но не знам защо страницата ми изобсто не се влиае от стойностит които слагам, пробвах с 5, 10 15 мин. и кво ли не. Да не би на п-горно ниво ниякаде да се задава колко време да пази конекшъна кам SQL. Погледах си конекшъна, никъде нищо не открих...
Явно изпускам нещо, но не мога да разбера сам какво е. Та ще се радвам ако ниякои може да помогне..Благодаря!



Тема Този код [re: rado]  
Автор jamie (член)
Публикувано30.09.04 21:31



се отнася за тайм-аут на сесията (броузър-сървър). Няма връзка конкретно с Сикуел-а.



Тема Re: Този коднови [re: jamie]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 14:27



Hi!

Dobre, zna4i nesto v koda kuca taka li?



Тема Ами простонови [re: r]  
Автор jamie (член)
Публикувано01.10.04 22:22



контролираш параметри на уеб-сесията.



Тема Re: Response.Expiresнови [re: rado]  
Автор шeф нa Coди Дeвня (full optional)
Публикувано04.10.04 16:19



ако си прочетеш по-внимателно питането ще разбереш че никой от този или онзи свят не може да разбере къв точно ти е проблема

иначе за сесията правиш така:

<%
Response.Expires = 90
Response.ExpiresAbsolute = Now() - 2
Response.AddHeader "pragma","no-cache"
Response.AddHeader "cache-control","private"
Response.CacheControl = "private"
%>

за конекцията към ДБ правиш така в connection stringa:

Provider=SQLOLEDB;Data Source=localhost;Initial Catalog=Northwind;Integrated Security=SSPI;Connect Timeout=30;






XM TurboCT .. where comfort meets power

Тема Шефе,нови [re: шeф нa Coди Дeвня]  
Автор jamie (член)
Публикувано05.10.04 15:12



категоричен си чак до глупост.



Тема Re: Response.Expiresнови [re: шeф нa Coди Дeвня]  
Авторrado (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 20:45



Здрасти Шефе,

Значи така както го беше дал сорса при мен не е достатъчно и страницата ми просто продължаваше да си баде expire след 30 мин., както си е по dafault ако не се лъжа при ASP VBScript.

Получи се със Session Object:

<% Session.TimeOut = 10 %> - изтича след 10 мин.

Не разбирам много, но само така мога да регулирам продължителността на сесиата, а доколкото знам Response.Expires = n - също регулира продължителността на сесията нали, защо ли при мен не я регулира незнам, но както и да е това със session objecta ме устройва.
Благодаря все пак



Тема Re: Response.Expiresнови [re: rado]  
Автор шeф нa Coди Дeвня (full optional)
Публикувано11.10.04 11:22



Ами няма как да регулираш продължителноста на сесията си с Response.Expires, просто защото Response.Expires ти регулира the expiration time на страницата, а не на сесията. Тоест ако си забил някакви променливи в сесията те няма да expire когато страницата expire. Response.Expire се ползва главно за каширане. Тоест ако юзера отвори страницата отново преди тя да е expire, той ще зареди каширана версия, а няма да я дърпа пак от сървъра. Ако използваш -1 за Response.Expires винаги ще ти я дърпа от сървъра. Така че Response.Expires както виждаш няма нищо общо със сесията.

Session.TimeOut се ползва да контролираш продължителността на сесията си. Ако юзера не направи никакво действие в този интервал, сесията time-out-ва.


XM TurboCT .. where comfort meets power

Тема Re: Response.Expiresнови [re: шeф нa Coди Дeвня]  
Авторrado (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 18:23



10x za podrobnoto obiasnenie. Tova vnese iasnota v men!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.