Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:27 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> .NET
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Remoting vyprosche?нови [re: БOИЛ]  
АвторПporpaмиcт (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 14:58



po-leko be Bodil!



Тема Re: kym shef na sodi devniaнови [re: шeф нa Coди Дeвня]  
Автор gruhal ((l)user)
Публикувано02.08.03 20:59



Абе бастун, нещо много си отворен ми се струваш. За твое сведение VB не съм ползвал през 15-те си години професионална работа с компютър, но за разлика от теб спокойно пиша на asm за 4 различни архитектури (x86, 68xxx, PPC i MIPS).

Няма какво да ти обяснявам, колко е бърз .NET XSLT-a, то явно при теб е "Пей си Пенке ле, ама кой ли те слуша". За .ToString()-a....ти май си позабравил какво си писал няколко поста по-нагоре, а? Ми дай тогава да ти опресня малко паметта, щото MSDN можеш да ми цитираш, ама собствените си глупости не помниш:

result = Encoding.UTF8.GetBytes(sb.ToString());

Това познато ли ти изглежда, или сега ще кажеш че ти всъщност си искал да си предадеш XML-a като файл, а тоя ред някак си случайно си го написал?!

Айде ,със здраве, не смятам повече да се занимавам с теб.



Тема Re: kym shef na sodi devniaнови [re: gruhal]  
Автор шeф нa Coди Дeвня (full optional)
Публикувано04.08.03 10:28



да бе всичко е супер бързо ... дай по този случай да ползваме всички възможни технологии дето им знаем абривиатурите ... въпроса е принципен тука ...

хубу с мен не се занимавай ... и аз лично не мисля да се занимавам с който и да е било ... ама вие всички тука сте "български критици": не знам как е ама и така не е ... аз съм предложил на човека с проблем различни варианти да си го реши и той да си избере щото аз не знам точно той какво прави и от какво има нужда ...

чуй само твоето предложение как звучи и после говори за мойте глупости ... начи човека иска да marshall-не един DataTable между клиент и сървър ... ето и предложението с GetXml():

1. правиш празен DataSet
2. бочиш вътре DataTable-a
3. Генерираш XML-а с GetXml()
4. Трансформираш чрез XSLT
5. ToString()

еми просто no comments ...


XM TurboCT .. where comfort meets power

Тема Re: kym shef na sodi devniaнови [re: шeф нa Coди Дeвня]  
Автор gruhal ((l)user)
Публикувано04.08.03 12:23



МОЕТО предложение?! Това което казах е, че е безмислено да се сериализира на ръка DateTable-a (да не говорим, че е error prone).

Ето ти моето предложение:

1. Взимаш си DataSet-а и го marshall-ваш by val на сервера.
2. Сервера пак by val ти връща резултата (без да ти модифицира твоя DS)
3. Гледаш call-овете да са "chunky" - тъкмо си имаш DataSet - използвай му многото таблици *shrug*



Тема Re: kym shef na sodi devniaнови [re: gruhal]  
Автор Vroomfundel (луд за вързване)
Публикувано04.08.03 12:29



Ама може и да се наложи да сериазлизираш DataTable ръчно. Примерно ако имаш DataSet с 10 DataTable-а пълни с разни данни, а ти трябва само едната таблица. Файда няма да го предаваш целия DS by val.

peace, love, unity


Тема Re: kym shef na sodi devniaнови [re: Vroomfundel]  
Автор gruhal ((l)user)
Публикувано04.08.03 12:36



Ми метни си ги в друг таблиците, предай си само таблица ако искаш (DT също е ISerializable и marshal-by-val). Ако си напишеш собствен сериализатор, всеки път като някой смени нещо по таблиците ти ще трябва да си го оправяш!

А и затова казах chunky calls - за предпочитане е да викаш като имаш много таблици за обновяване.



Тема Re: kym shef na sodi devniaнови [re: gruhal]  
Автор Vroomfundel (луд за вързване)
Публикувано04.08.03 13:19



Даде, вярно, нищо по-лесно от това да създадеш нов DS със желаната таблица.
И все пак (както май беше казано някъде по-горе) живота ще ти е по-лесен ако свикнеш да работиш с DataSet, а не DataTable.

peace, love, unity


Тема Re: kym shef na sodi devniaнови [re: Vroomfundel]  
Автор gruhal ((l)user)
Публикувано04.08.03 14:22



Не виждам нищо по-лесно в това да се ползва DS а не DT, т.е. и двете са еднакво лесни. Освен ако не се ползват typed DS де.



Тема Re: Remoting vyprosche?нови [re: БOИЛ]  
Автор БOИЛ ()
Публикувано03.09.03 20:38



баси дискусията стана ...
Все пак аз си го изпращях Ремоутинг-а по следния начин :
-> Маршал - бай - реф
-> Сървър - активейтед
-> Сингъл кол
Всичко което ми връща , ми го връща като ретърн велю на функцията ...
И сега върви като по-вода ...Въпреки ,че на Апп. Сървър-а в някои моменти ЦПУ-то скача на 99% а РАМ-а на над 500 МБ , на клиента се връща само една стойност....
Благодаря още веднъж на всички участници в лафнята !
>:О)))



Тема Re: Remoting vyprosche?нови [re: Пporpaмиcт]  
Автор БOИЛ ()
Публикувано03.09.03 20:47



Dobre be, (G)rosen....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.