Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема баня на селонови  
Автор medel76 (минаващ)
Публикувано12.06.14 12:58



а село ми предстои да правя баня и вътрешна тоалетна.Селото е без канализация.Имаме 2 чешми в къщата и една септична яма.Тока ми се вижда не много силен.Къщата е тухлена но около 50 год и е гредоред още(искам само да спомена заради бойлера) незнам на какво натоварване може да издържи той и пък всичко друго е на ток в тази къща.Къщата е двуетажна и искам да е по добре на горния етаж ама не задъжително. На 2 етаж има една не отвършена стая и искам да стане на баня,но...ако е много сложно може и да не е там
Казвайте някакви идеи!
Не искам голяма баня искам само да се изкъпя като ходим там и през зимата когато сме там да не излизаме навън без никакви екстри и с по малко средства.
БЛАГОДАРЯ ВИ!



Тема Re: баня на селонови [re: medel76]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано16.06.14 13:46



Ще направиш където можеш да прокараш канал. За по-леко, може да ползваш корито от душкабина. И по стените също има варианти да не натежаваш с измазване и плочки. Ама тя тази ти работа е "сърби ме, начешете" систематизирай какво искаш - какво имаш и променяй докато се срещнат



Тема Играл съм го това упражнениенови [re: medel76]  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано17.06.14 08:22



Първо трябва да направиш замазка на пода и да измислиш как ще реализираш мръсния канал и водата / откъде ще минават / правиш водопровода и мръсния канал и измазваш стените - ако са кирпич трябва рабицова мрежа. Мажеш замазката на пода с водно стъкло преди да налепиш плочки. Ако можеш, подмени инсталацията с по-дебели жици. Окачвай бойлера на една от гредите, ако можеш да го хванеш и на стената - още по добре - правих стойка с куки, на която го закачих.

ПП Ако не си се занимавал с това, плати си на майстор - нервните клетки нямат цена .



Тема Re: Играл съм го това упражнениенови [re: batDancho]  
Автор medel76 (минаващ)
Публикувано17.06.14 23:32



Мерси за отговора batDancho,
Те стените са от тухли ама незнам точно къде да направя банята ,дали горе на една отвършена стая на 2 рия етаж или някъде долу за да я по близо до тръбите където минават самите тръби за водата централно и как да се свържат за да има налягане до бойлера май ми трябва водопроводчик най добре.Нова яма ли да копая или да разширя стара където сега са 2 мивки се пълнят в нея.Стените са ми най малкия проблем.Инсталацията трябва ли цялата да е с по дебели жици-това значи и ел.техник да се вика?



Тема Re: Играл съм го това упражнениенови [re: medel76]  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано18.06.14 08:29



Не мога така по памет да ти давам съвети, без да съм видял самото място.

1. За бойлер ти трябва кабел поне два квадрата, за да си спокоен. При мен не беше така, не го смених и сега като пускам бойлера, гледам общото натоварване да не е повече от 4-5 киловата на къщата, защото жиците ми са слабички. Другото е, че съм последна къща, най-далеч от трансформатора и като включа бойлера, лампите осезателно намаляват светенето. При мен инсталацията е около 1,5 квадрата и вече 10 години издържа, но я натоварвам внимателно.

За помийната яма - аз нямах и копах нова - най лесно става,като използваш стари гуми от камион - копаеш кръгла яма около 2 метра дълбока, пускаш гумите легнали, капак отгоре и си готов. Колкото по-дълбока, толкова по-добре. Имай пред вид, че за мръсен канал наклона на тръбите трябва да е минимум три сантиметра на метър.

Банята ми е на втория етаж, отдолу е маза.

Ако правиш нова водна инсталация, предвиди в най-ниската точка кранче с канелка за източване на водата от тръбите, а също и начин за източване на водата от бойлера, за да не береш ядове зимата, когато те няма.



Тема Re: Играл съм го това упражнениенови [re: batDancho]  
Автор medel76 (минаващ)
Публикувано20.06.14 22:06



Мерси много!Това ми стига като начална информация,но какво ще рече водна инсталация.Свързването с главния ли водопровод имаш предвид?
А за тока да викам ли ел.техник,че като се пусне печката и става по тъмничко-усеща се намалянето на осветлението.



Тема Re: Играл съм го това упражнениенови [re: medel76]  
Автор pion1-159676 ()
Публикувано21.06.14 00:54



Сам ли смяташ да я правиш тази баня?
Защото ако е така, след всичките ти хаотични обяснения и въпроси, ми се струва, че подценяваш задачата. И най-вероятно накрая ще си хванеш майстори да ти свършат работа. И електро и водопроводната инсталации искат и опит и четене, каквито май ти липсват. Викни се специалист на място да те консултира поне.

п.п. Стандартен бойлер 3 kW се захранва с проводник 4 квадрата, в отделен токов кръг, с отделен предпазител 16 или 25 ампера.
Не си правете експерименти със стари ел. инсталации в стари къщи...



Тема Re: Играл съм го това упражнениенови [re: pion1-159676]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано21.06.14 18:57



канал



Тема Re: Играл съм го това упражнениенови [re: pion1-159676]  
Автор medel76 (минаващ)
Публикувано22.06.14 11:09



тук май усещам нападки,само искам да ти кажа:ЖЕНА СЪМ, не мъж за да ги знам тези неща( а пък и не е нужно).Аз ще викна майстори и без това,но исках да знам горе долу за какво иде реч,че знам ли и......
Благодаря за нормалното отношение на batDancho!



Тема Re: Играл съм го това упражнениенови [re: medel76]  
Автор pion1-159676 ()
Публикувано22.06.14 17:06



Определено не знаех, че си жена и се извинявам!


Останах с впечатление, че искаш сам/а да си правиш банята, а в същото време не си наясно кое и как ще стане.
Извикай си майстор, добре е да е човек с препоръки и ако можеш да му видиш някъде майсторлъка.
Ако пък можеш да качиш тук няколко снимки на сегашното състояние (тръби, канал, ел. инсталация) на помещенията, можем да помогнем с идеи и съвети.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.