Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:02 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема проточен бойлер за банянови  
Автор Sargonlll ()
Публикувано17.11.12 11:12



Възползвайки се от новите промени в закона, живущите в нашия вход успяхме да се откачим от топлофикация. Уговорката беше да се спре само парното, но се стигна до пълно прекъсване на взаимоотношенията с тази разбойническа структура. Съответно, трябва да си сложа бойлер и аз смятам да бъде проточен.

Имам такъв на село, TESY и вече ок. 5 г. си работи безпроблемно. Там пусковият кран е преди него, т. е. той започва да функционира след постъпването на вода в него. Наскоро сложих друг проточен бойлер на един приятел под мивката, при който пусковият кран е след него, което е някак си по-удобно. Въпреки, че е за мифка, този бойлер беше доста мощен и със сигурност става за баня.

Та, имам следните питания към хора с опит в употребата на подобни бойлери:

1. Какъв бихте сложили: с кран преди или след него, какви са проблемите? Тези, с кран след тях "под налягане" ли се водят в магазините?

2. Ако взема от втория тип, ще го вградя много успешно, използвайки наличния тръбопровод. Ще направя отбивка от студената вода, а изхода му ще вържа към топлата (която вече я няма) след обратния клапан. В такъв случай ще мога да захранвам и чешмите. Колко киловата според вас е минималната мощност, която ще ме устройва тогава?



Тема Re: проточен бойлер за банянови [re: Sargonlll]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.11.12 18:54



Направили сте велика глупост като сте се отказали от Толофикация.Сега сметките ви , ще са в пъти по големи при отопление с електричество.
Проточния бойлер поне 6 kW,за да се къпеш с хладка вода.Но инсталацията за контакти е 2,5 квадрата и няма да издържи.Изолацията ще се стопи и ще стне по-голяма беля.
Аз имам проточен за случаите на профлактика на топлофикация,но запаралелвам два контакта ,за да го включа.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: проточен бойлер за банянови [re: Xoлдън]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано18.11.12 20:15



Никой не може да ме убеди, че повече от 2/3 от топлинната енергия отива в сградната инсталация, а така беше според сметките. Във входа се крадеше на поразия. Така че, въздържай се от подобни твърдения отностно разумността на случилото се, след като не си запознат с фактите. Чисто теоретично излиза по-евтино да се отопляваш с парно, но не винаги е така на практика. Защо все повече входове се отказват, за да плащат в пъти по-големи сметки ли? Сега всичко ще е пито-платено. Лично аз все още не съм пускал отоплителни уреди, а парното в квартала се пусна преди две или три седмици. Познай кой какво ще плати този месец.

Ако контактите ти са "запаралелени" още в стената, правиш нещо безсмислено. Във всеки случай аз ще си взема връзка директно от ел. таблото, а там влизат 6 мм^2. Не ме притеснява самото включване на бойлера, а просто какъв точно да избера.



Тема Re: проточен бойлер за банянови [re: Sargonlll]  
Автор expert /ne vinagi / (член)
Публикувано18.11.12 23:44



Вероятно идеята ти е за нещо такова


Обърни внимание на този показател: делта Т=25 `С при 4 л/мин., моделът е 7 kW.
Това означава, че когато зимата входящата във водопровода вода е 8-10 `С, максимално на изхода ще имаш 35 `С с този дебит. Моята жена с тази студена струйка ще откаже да се къпе, твоята -не знам...
Инсталацията не е само сечение, тя е и връзки и освен след таблото, има и преди таблото. Ако имаш вариант за нормален бойлер, сложи си един с добра изолация, пускай на нощна тарифа и не си отваряй проблеми.
Твоя си работа, де



Тема Re: проточен бойлер за банянови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано19.11.12 00:32



Имах бойлер проточен Сименс струваше преди години към 600 лв а може и повече не помня точно но беше скъп. Та същият бойлер беше си супер за къпане но забравих прозореца на банята отворен във вилата и замръзна водопровода а съответно и бойлера се нацепи и не подлежеше на ремонт. Направи ми печатление че водата направо си минава през кантала и се заземява и си помислих ами ако отпадне заземяването? Та исках да кажа бях доволен но въпреки и марков ме достраша и и вместо да ме е яд че е нацепен се кефих че се е гътнал. Има разлика каква е ръкохвадката за проточните бойлери са различни ръкохвадки с по малки дюзички за да може да се затопли водата. За хора с парно в профилактика става но иначе бойлера си е за предпочитане.

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: проточен бойлер за банянови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано19.11.12 10:17



Да, мисля си за нещо такова, само не знам дали 7 kW ще ме удовлетворяват напълно, там предлагат и 9,5 kW, които сигурно ще се понесат от 6 мм^2. Впрочем, това "делта 25 градуса" го има и за по-мощния при същия дебит и сигурно означава нещо друго.



Тема Re: проточен бойлер за банянови [re: Timo]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано19.11.12 10:18



Същата опасност със заземяването я има и в другите бойлери. Да не говорим, че последните са свързани с други опасности.



Тема Re: проточен бойлер за банянови [re: Sargonlll]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано19.11.12 10:46



Първо: ПОЗДРАВЛЕНИЯ за това, че сте им наритали з...иците на гадните монополисти!
Конкретно по въпроса- ако не се лъжа ти май живееше в Тракия. Преди 6-7 години мои близки от същия квартал бяха пред абсолютно същата дилема и в крайна сметка монтираха нормален 80- литров бойлер. Проблем се оказа слабата инсталация. Според ел. техник- според квадратите на проводника тя ще държи около 6 кв. за целия апартамент. А той само проточния бойлер дърпа толкова, че и отгоре. Понеже са сравнително ниско (2 етаж) мислихме и за варианти да се пусне допълнителен проводник по фасадата или по стълбището, но и това не беше добро решение. В крайна сметка си купиха нормален бойлер (той пък едва изкара гаранционния срок и се проби, ама това е друга тема).



Тема Re: проточен бойлер за баня [re: Linchpin]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано19.11.12 16:08



Ами смятам, че след като в таблото влизат 6 мм^2 и вържа директно от там, няма да има проблем за 7 kW, дори да има някой и друг консуматор включен. Все пак има и бушони, ако се стигне до претоварване.

Законът сега разрешава, ако се съберат подписи на собствениците на 2/3 от застроената площ, да се отпишеш от топлофикация. Едва успяхме да съберем толкова, седем апартамента (от 42) не искаха отписване, други пък са необитаеми или на жилфонд и т. н. Сега, за да се пусне пак парно, също са нужни 2/3, а това означава, че никога няма да се случи.





Тема Re: проточен бойлер за банянови [re: Sargonlll]  
Автор 2N3O55 (Майстор)
Публикувано20.11.12 21:01



Виж примера

.
Той почива на

Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.