Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Печка с подхранване на кислороданови  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано19.05.12 20:48



Печка на дърва/въглища с подхранване на кислорода отвън. Съществуват ли такива модели? Предполагам, че може да се изобрети нещо с един алуминиев въздухоотвод, каквито има за аспираторите. Какво мислите за тази идея, струва ли си?



Тема Re: Печка с подхранване на кислороданови [re: dnaunseq]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано20.05.12 07:20



Нищо ново.Ковашките огнища са на този принцип.Но това води до бързо изгаряне на горивото.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Има ли смисъл, като няма значение ?нови [re: dnaunseq]  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано20.05.12 20:06



Защо ти трябва на печка на дърва да подаваш кислород допълнително ? Просто отвори шибъра на въздуха и ще се разгори повече. Но имай пред вид, че колкото по-бързо се движи въздуха, толкова по-бързо излиза в комина, т.е. пада КПД-то. Идеята е да се намери златната среда, хем да гори силно, хем горещия въздух да престои в печката и кюнците достатъчно дълго, за да отдаде топлината си в стаята, а не извън нея.
А такава печка с принудително подаване на кислород съм виждал в един автосервиз, където за гориво в печката ползваха отработени масла. Нямам представа от цените на кислорода, за да им сметна икономическата ефективност на печката, но като се има пред вид, че маслата са им без пари, явно им излиза сметката или се сдобиват с кислорода по малко по-особен начин.
И въздуховода трябва да е железен, доколкото си спомням алуминият се топи при около 600 градуса, които не е невъзможно да се достигнат, ако подадеш чист кислород допълнително.



Тема Re: Има ли смисъл, като няма значение ?нови [re: batDancho]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.05.12 22:49



Трябва печката да има димогарни тръби инак ефекта е глобално затопляне посред зима няма да има сняг.





Тема Re: Печка с подхранване на кислороданови [re: dnaunseq]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано21.05.12 11:25



Нека да позная? Някой е сложил нова ПВЦ дограма и не иска да му гори печката/котела

. А бе за моженето може, и картонена тръба може да сложиш (виждал съм с ПВЦ за мръсен канал) ако ще подаваш само въздуха отдолу при пепелта само края ще трябва да е алуминиев, проблема е в това да е хубаво облечена защото от студения въздух ще прави конденз. Друг проблем е от коя страна на къщата/блока ще вземеш "въздуха" за да не се окаже че ще връща комина. Добре е да се сложи и някаква клапа с която да регулираш дебита на входящия въздух да не започне да изкарва всичко през комина.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Има ли смисъл, като няма значение ?нови [re: batDancho]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано21.05.12 20:09



Ами не искам да ми отнема кислорода от стаята, или да има риск да отдели някои газове в нея. Не е нужно принудително подаване де, нека си го смуче сама.



Тема Re: Печка с подхранване на кислороданови [re: Диaн]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано21.05.12 20:18



Мерси... Виждал съм едни стари къщи, където камината е вградена в стената и се пали от другата страна и няма никакво съприкосновение с атмосферата в отопляемото помещение. За къща мисля, че най-добре би било парно, което да е в отделна постройка, пък и горивото му е складирано на място. Лично аз мисля да махна скъпото електрическото отопление тази зима и това може да стане или ако купя инверторен климатик, или ако си сложа печка, ама да не е по най-тъпанарския начин, за да ми се включат негативните ефекти за здравето от намалянето на кислорода и отделянето на газове.



Тема Re: Печка с подхранване на кислорода [re: dnaunseq]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.05.12 21:09



Имам инверторен климатик.Той е ефективен до около 4-5 градуса.Под тази температура си харчи колкото ел.печка.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Печка с подхранване на кислороданови [re: Xoлдън]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано21.05.12 22:06



Закона на Ом е да се плаща колкото ползваш а на Карно е с малко повече файда.



Редактирано от Timo на 21.05.12 22:07.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.