Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:04 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Трябва да унищожа едно дърво. И корените му.нови  
Автор litlit (новак)
Публикувано24.11.11 05:00



До масивна ограда е. Саморасло. Развива се добре. Диаметърът му вече е 15-20 см. И корените му започнаха да деформират /напукват, повдигат и т.н./ оградата. Вид на дървото - незнам. Самопосадило /самопоникнало/ се е.
Ако го отрежа - от пъна ще прорастат филизи. Опитах се да му обеля кората. Не става; плътно, направо свряно до оградата е, и няма как да обеля кората откъм оградата. А на мястото на обелването са прорасли леторасли.

Бихте ли споделили някакъв метод... химически, биологичен, електричен? ... Идея си нямам.

Има ли някакъв препарат, дето изсушава дървета; дори и корените им? Мерси.



Тема Re: Трябва да унищожа едно дърво. И корените му.нови [re: litlit]  
Автор _dmp_ ()
Публикувано24.11.11 07:24



Има, но есента догодина. Но има и много псевдоеколози из нета, дето ще ти скочат.
Попитай в коя да е агроаптека и ще ти кажат цяр.



Тема Re: Трябва да унищожа едно дърво. И корените му.нови [re: _dmp_]  
Автор litlit (новак)
Публикувано24.11.11 08:16



Има, но есента догодина

Сега нали е есен?!
Казвай. Няма защо да чакам до другата есен.



Тема Re: Трябва да унищожа едно дърво. И корените му.нови [re: litlit]  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано24.11.11 08:24



1 Вариант
Отрязваш дървото. С дрелка правиш възможно повече дупки в дънера. Посипваш няколко пъти сол - дебелина около сантиметър.

2 Вариант Отрязваш дървото. Напролет като почнат леторастите, през 20 дена пръскаш с РАУНДЪП разреден в съотношение 1:20 3-4 пъти.
/ Леторастите не ги сечеш, трябва да има листа/

Лично проверени са и двата.



Тема Re: Трябва да унищожа едно дърво. И корените му.нови [re: litlit]  
Автор _dmp_ ()
Публикувано24.11.11 10:16



Вече е късно.
Движението на соковете към корена са спрели.



Тема Re: Трябва да унищожа едно дърво. И корените му.нови [re: _dmp_]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано24.11.11 11:31



никога не е късно
бат`Данчо е абсолютно прав със съветите
само малко добавка към разположението на дупките в дънера
в центъра- в диаметър около 10 санта - около 5-6 мм свредло, колкото се може по-гъсто
близо до кората - през сантиметър с по-дебело свредло
останалото по рецептата на бат`Данчо
..............
пп
знам какво говоря, а и съм го проверил на практика
работи без грешка методиката



Тема Re: Трябва да унищожа едно дърво. И корените му.нови [re: batDancho]  
Автор expert /ne vinagi / (член)
Публикувано24.11.11 16:46



Преди време един лесовъд ми спомена, че има препарати-забавители на растежа. Аз също имам проблем с един явор до къщата. Най-добър вариант според мен е дървото да се окастри и когато тръгнат новите клони, да започне да се третира с препарата. Така и не ми остана време да се консултирам по-подробно и сега темата ме подсеща. Идеята е да се получи нещо като макро-бонзай


Нещо по въпроса има тук .
Материята явно е доста специализирана, гледам, че в ДИР-а има клуб Озеленяване и ландшафтен дизайн, може да питаме и там.



Тема Re: Трябва да унищожа едно дърво. И корените му.нови [re: batDancho]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано24.11.11 16:48



Става и без дупки на дънера, просто се насипва с амониева селитра върху отрязаното с дебелина около "един пръст" и отгоре се връзва като шапка парче найлон. Не е добре да се ползват новите дебели торбички защото се втвърдяват и се разпадат като се оставят на слънце.

А най-добре е да се започне с разрешение от общината че дървото трябва да се отреже, че ако те докладва някой съсед или еколога на общината ако се самосезира жална ти майка.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Трябва да унищожа едно дърво. И корените му. [re: Диaн]  
Автор bkuzmanov (непознат )
Публикувано24.11.11 19:36



Полей около дънера 1 литър нафта. и на пролет няма да се раззелени.



Тема Re: Трябва да унищожа едно дърво. И корените му.нови [re: litlit]  
Автор litlit (новак)
Публикувано25.11.11 05:25



Спирам се на вариантите на Бат Данчо / първото му предложение/, на Orcad, и на Диан.
Да уточним: Дървото трябва ли да е отрязано почти до почвата? Или може да е отрязано на около 90 см от земята. Проблемът е, че основата на дървото е свряна в оградата; нито с трион, нито с бичкия, нито с бензинопил може да се работи в близост до основата на дървото.
Още един въпрос: Без да отрязвам дървото /за да не правя шоу на съседи и общински еколози/ бих ли постигнал окончателен унищожителен ефект, ако направя дупки в дървото без да е отрязано, и напълня дупките с готварска сол и с амониева селитра?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.