Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Батерии за лаптопнови [re: RC]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.11.11 12:54



За мене вече се изясни, че "леко" надценявам "майсторлъка" си...
Мислех, че след като сглобявам компютри, бих могъл да се справя и с такъв проблем, но явно се надценявам...


Благодаря, че достатъчно аргументирано ме отказахте да се набутам и да ми излезе доста по-скъпо...



Тема Re: Батерии за лаптопнови [re: Sapiens]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано15.11.11 16:27



С батериите за лаптопи нещата са малко като с касетите за принтери - производителите всячески се мъчат, от "грижа за потребителя", да направят все по-невъзможно зареждането - чипове, смарт карти... За разлика от батериите обаче, касетите са много по-масов консуматив, и за повечето от тях се появяват чипове за подмяна на оригиналните при презареждане. Батерии обаче се сменят много по-рядко, и инвестицията по "разгадаване" на чиповете в тях не се оправдава за дребни серии. Затова - рециклират се, но предимно от фими, които само с това се занимават, и инвестицията им се оправдава от по-големите количества...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Батерии за лаптопнови [re: Sapiens]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.11.11 13:21



След като вече са ти обяснили (и ти си разбрал

), погледни в dealextreme имаха промоция на батерии - за 40$ имаше попадения само не знам колко ще карат. Само да имаш едно на ум, че нещо от септември месец явно заради наводненията доставките се влачат по 40-50 дена от там.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Батерии за лаптопнови [re: Диaн]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано18.11.11 09:43



От dealextreme батериите са много яки - на колега на лаптопа батерията му държеше само 20-30 минути, взе си "нова" оттам, и след 2 месеца почна да си ползва предишната, щото държеше повече от "новата"





Тема Re: Батерии за лаптопнови [re: Диaн]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано18.11.11 15:05



Иван Вазов преди твърде много години беше казал "Не ме е страх от министъра на културата, а от културата на министъра". Но това е било преди самият той да стане министър на културата...


Та, не ме страх, че ще изгоря със 70-80 лв., в тая страна съм виждал къде-къде по-големи фалове. Страх ме е, че ще стане това, което пише в последния постинг.



Тема Re: Батерии за лаптопнови [re: Blake]  
Автор пokaзвa ce пpи мнeниятa (сменяем прякор)
Публикувано18.11.11 23:49



Даже никак не са зле, като гледам рейтинга и коментарите на купувачите.


Нали не мислиш, че българските фирми купуват батериите от Марс?

Редактирано от пokaзвa ce пpи мнeниятa на 19.11.11 00:07.



Тема Re: Батерии за лаптопнови [re: пokaзвa ce пpи мнeни]  
Автор Редактирано (сменяем прякор)
Публикувано19.11.11 00:12





Редактирано от Редактирано на 19.11.11 00:12.



Тема Re: Батерии за лаптопнови [re: пokaзвa ce пpи мнeни]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано21.11.11 09:50



Само казвам, после да няма ревящи.
А иначе се съмнявам ако отидеш в оторизирания сервиз, да ти продадат китайска батерия от 50 лева за 200... най-малкото щото си има гаранция и прочее...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.