|
Тема
|
пробита крушка
|
|
Автор |
..niko.. (непознат
) |
Публикувано | 28.07.11 15:16 |
|
Ел. крушка от 100W, която е перфорирана от късо съединение с две дупки в металната си част продължава да свети. Има ли опасност да гръмне ако бъде оставена да работи по-дълго?
| |
Тема
|
Re: пробита крушка
[re: ..niko..]
|
|
Автор |
ha! (дрисльо) |
Публикувано | 28.07.11 16:12 |
|
Уникален си! Респект!
| |
|
Цокълът на лампите с нажежаема жичка (независимо дали са крушки или черешки ) е отделно от стъкления балон в който обикновено няма въздух или е пълен с аргон. Ако гръмне, няма да е заради дупка в цокъла.
| |
|
100% е пълна с въздух. Питах дали когато въздуха се нагрее и се разшири ще пръсне балона, защото имам няколко такива крушки и се чудя да ги хвърлям ли. Не е голяма работа.
| |
|
Цокълът не е херметична част, той по принцип си е "пълен с въздух". Единствените му задачи са да осигури електрическа връзка, и да осигури механично закрепване на крушката. Ако ще да го надупчиш целия - докато не си наранил стъкления балон, това няма да се отрази на работата на крушката. Смело си ги ползвай.
____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.
| |
|
Ползвай смело докато изкарат. Тези лампи и без това нямат дълъг живот и обикновено изгарят доста преди да са достигнали нормалните за тях 1000 часа работа. И без това след няколко години вече няма да можеш да ги намериш по магазините.
| |
|
|
|
|