Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Теч в банята от съседнови  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано17.07.11 16:53



Имам проблем с един съсед , който не взема от дума ,иначе не е лош човек , но е разпилян и хорските неволи , макар и причинени от него не го интересуват.
Та вече от повече от 30 години в блока нямаме локално парно и аз и този съсед сме отрязали тръбите на щранговете , че пречат. Моите като ги отрязох на тавана съм ги затапил с дървена кама , уж добре . Вероятно с времето дървото не е издържало, макар че би трябвало да е точно обратното , да се раздуе и да уплътнява добре .Но неговите като ги е отрязал на пода на банята му не са затапени и колкото пъти съм му казвал , все е обещавал че ще оправи проблема. Предлагал съм му аз да ида да ги запуша , но отказва под различни предлози.
Много е гадно когато децата му , младежи , започнат да се къпят и напълнят двете тръби и докато не се изтече водата на бързи капки , в къщи е караница, ти нищо не правиш и т.н. Познати истории.
Търся съвет с какъв материал да запълня двете 1/2 цола тръби , така че да се премахне този гаден проблем.
Май ще е добре и отвън да се направи някаква замаска .
Благодаря предварително на отзовалите се .



Тема Re: Теч в банята от съседнови [re: iham]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.07.11 17:01



Полиуретанова пяня.Продава се във флакони под налягане по железариите.При стягане се раздува и уплътнява.Така уплътняват и нова дограма,а не както преди с конвенционални материали.
Дървената кама гние и след време ще направи беля.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Теч в банята от съседнови [re: Xoлдън]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано18.07.11 08:49



Благодаря за съвета Холдън .
Само да попитам тази полиуретанова пяна как се държи във водна среда , защото нали разбираш че тръбата постоянно ще е пълна с вода . Да не би след време да поддаде.
Ако потвърдиш , почвам операцията .
А иначе преди години когато съм затапвал тръбата с чам съм се ръководил от действията на работниците от В и К. Гледал съм ги как действат при теч от тръбите. Разкопават улицата , намират теча и точно така действат - запушват дупката на желязната тръба с чамова кама. Твърдят че това е най добрия начин. Имам наблюдения и май са прави. Където са поправяли така , не е имало рецидив.



Тема Re: Теч в банята от съседнови [re: iham]  
Автор expert /ne vinagi / (минаващ)
Публикувано18.07.11 09:57



По принцип тая пяна не е предназначена за хидроизолация, по спецификации поглъща средно 2,5 %/24 ч. вода. Но в твоя случай може и да свърши работа, все пак няма никакво налягане и един малък флакон е 6-7 лв, пробвай.
Още няколко варианта:
- пълниш със силикон и набиваш гумена тапа
- комбинация силикон - пяна

Силикони разни, но има едни с които лепят аквариуми, високоякостни.



Тема Re: Теч в банята от съседнови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор npubem (:-)
Публикувано18.07.11 11:28



Проблемът е идентичен с дупките в сутеренните стени от
свързващите шпилки на кофража. Професионалните решения
са подобни на тези:



За съжаление обикновено се предлагат в големи разфасовки, което
ги прави скъпи и неудобни за дребни ремонти.

Често се използва и комбинация от предложените преди мен решения:
запълва се отворът с пяна, последните 15-20 мм се изрязват и се заместват
със санитарен силикон и гумена тапа (желателно е двустранно). Добра
водоплътност има и еластичната фугираща смес за фаянс и теракот.

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: Теч в банята от съседнови [re: npubem]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано18.07.11 20:33



npubem , май няма да се възползвам от професионалната ти идея. Но идва ми на ума да потърся от приятели информация , кой се занимава с подобна дейност и да ми даде една щепа от материала, все пак благодаря.

expert /ne vinagi , да исках да се уверя дали тази пяна е най подходящата и тогава да правя нужното . Вече съм на принципа да го правя както трябва и да не се връщам на този проблем колкото се може повече време , благодаря за мнението . Виж за силикона за аквариуми е интересна идеята.
Лошото при мене е , че запушването ще е само от моята страна .От страната на съседа щеше да бъде най ефективно , но това ще е доста трудно .



Тема Re: Теч в банята от съседнови [re: iham]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано18.07.11 23:51



ПУ полиуретановата пяна втвърдява във вода. Напъхай шлауха и макс навътре в тръбата и пръсни. След ден изрежи откъм твоя край и подмажи с нещо, да запушиш отворените мехурчета.
Какво се стремиш да го правиш вечно? На хората дограмите си стоят вън с години с това нещо. Става ронливо на слънце и ако му е нарушена твърдата плътна повърхност пие вода.



Тема Re: Теч в банята от съседнови [re: ha!]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано19.07.11 08:06



ha! , точно тази пяна не ми се иска да я използвам , защото ако прочетеш по нагоре , ще видиш че действително пяната ще е във водна среда , без налягане.
А иначе не съм идеалист , не мисля че има нещо вечно. Просто съм минал етапа на временните и компромисните ремонти .



Тема Re: Теч в банята от съседнови [re: iham]  
Автор expert /ne vinagi / (минаващ)
Публикувано19.07.11 08:46



Три сигурни варианта:
- правиш вътрешна резба с метчик, навиваш болт с уплътнение
- пъхаш вътре болт и правиш заварка-тапа на тръбите
- щом не става с комшията, пробвай с комшийката, и жената е човек, все пак





Тема Re: Теч в банята от съседнови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано19.07.11 09:33



expert /ne vinagi /, ха ха за комшийката не се наемам , като я гледам млада и секси ... страх ме е да не се изложа

, че сетне знам ли я да не би да ме разнесе ,ама иначе идеята е прекрасна де ...
За заварка директно не. Нали казах че е на тавана и ще ми напълни гърба с жарава , пък и заварки на тавана си е майсторлък . Не е за мене ,имам човек дето ще я направи , ама преди 2 години правих ремонт на банята, нееее, след заварката трябва да се изселвам
Давайте идеи , все още не съм харесал окончателно някоя от вашите .




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.