Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Лагери на пералня - смянанови  
Автор _el (непознат )
Публикувано09.05.11 05:46



Свалих алуминиевия носач на лагерите.
Направи ми впечатление, че го свалих доста лесно.
Изчоплих семеринга. Избих с малък чук двата лагера от носача. Набих с по-голям чук новите лагери. Сложих новия семеринг на носача. Осиликоних старото гумено уплътнение (от двете страни му сложих санитарен силикон - откъм казана и от към алуминиевия носач).
Взех големия чук - за да набивам лагерите на оста на барабана. Обаче - лагерите влязоха леко-леко, без чук, без насилие. ... И това много ме смути.

Сглобих всичко.
Ама не смея да пусна пералнята. Пустите лагери - толкова ли лесно трябваше да ги нанижа на оста?
Мисля си - дали оста няма да се върти в лагера (вместо да се върти лагера около съчмите)?

Викам си - дали да не взема да разглобя отново ... и да се опитам да надраскам оста на барабана с пила... да надраскам с пила лагерите от към оста? Или да търся някаква технология за затягане на лагерите около оста на барабана...

Бихте си споделили мнения? Бихте ли ме посъветвали... (Между впрочем - за пръв път сменям лагер на каквото и да било

.)



Тема Re: Лагери на пералня - смянанови [re: _el]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано09.05.11 07:52



Вероятно не за пръв път, обаче, се лекуваш сам...
Длъжен съм да те предупредя, че такива като тебе умират от правописна грешка...
Остави специалистите да спечелят нещо със знанията и труда си от некадърниците, не бъди лош...

"Добрите хора лесно се обичат, магията е да обичаш лошите..."

Тема Re: Лагери на пералня - смянанови [re: Sapiens]  
Автор _el (непознат )
Публикувано09.05.11 10:58



Да оставим остроумнеченето настрана, а, Sapiens?
Ако не искаш да отговаряш на питането ми - няма смисъл да се правиш на интересен, Sapiens. Признава ти се - такъв си!


Към останалите форумци:
Ставаше дума за лагерите на пералня. Благодаря предварително.



Тема Re: Лагери на пералня - смянанови [re: _el]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано09.05.11 12:12



Завърти на ръка барабана и виж каво става отзад. Ако ремъка се върти и не усещаш нещо по-различно от преди смяната, пусни пералнята. Не може да стане кой знае какъв сакатлък. Ако не завърти, спираш и източваш. Виж някоя по-кратка програма използвай.



Тема Re: Лагери на пералня - смянанови [re: Boждa]  
Автор _el (непознат )
Публикувано09.05.11 12:59



10х, за включването в темата, Вожде!

Завърти на ръка барабана и виж каво става отзад.
Завъртях. Нищо по различно от преди на усещам.

Ако ремъка се върти и не усещаш нещо по-различно от преди смяната, пусни пералнята.
Ремъкът се върти.

Не може да стане кой знае какъв сакатлък.
Сакактлък, голям и веднага, знам, че не може да стане. Въпросът ми бе, дали лагерите трябваше да "нанижат" толкова леко около оста. Притеснява ме това, че при толкова леко "нанизване" на легерите около оста, оста ще превърта в лагерите. И никак няма да има полза от ремонта.

Ако не завърти, спираш и източваш.
Завъртя. Поработи минута-две. И я спрях.
Ама по основния проблем не мога да направя изводи. (Пуста моя лагерно-техническа неграмотност...)

Трябва ли да предприема нещо относно набраздяване на оста на барабана и на лагерите??
Чувал съм, че навремето се било правило калайдисване на оста, за да може тя да се набие в лагерите по-плътно?



Тема Re: Лагери на пералня - смянанови [re: _el]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано09.05.11 13:11



Висят, всичките тези неща висят



Тема Re: Лагери на пералня - смянанови [re: ha!]  
Автор _el (непознат )
Публикувано09.05.11 13:52



Давай по-конкретно, моля.



Тема Re: Лагери на пералня - смянанови [re: _el]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано09.05.11 23:39



Не се шегувах...
След като и хабер си нямаш, защо не оставиш на хората, които разбират да си свършат работата?
И колко мислиш, че ще спестиш с тези си полуграмотни опити?
Колкото за нова пералня?
Защото, след като си начешеш крастата и си задоволиш Егото, и скапеш пералнята, най-вероятно само ще промърмориш гузно: "Хм, абе, жена, тя и без това си беше за хвърляне, бе..."

"Добрите хора лесно се обичат, магията е да обичаш лошите..."

Тема Re: Лагери на пералня - смяна [re: Sapiens]  
Автор _el (непознат )
Публикувано10.05.11 00:55



Не се шегувах...
Ама ти що помисли, че аз се шегувам, когато ти казах, че няма смисъл да се правиш на интересен...

След като и хабер си нямаш, защо не оставиш на хората, които разбират да си свършат работата?
Ама то много хабер трябва да имаш, за да смениш един лагер на пералня. А, ВСЪЩНОСТ, въпросът не бе за смяната ла лагер, а за това колко трудно трябва да се нанизва лагера на оста. И как се обработва оста, за да не превърта лагера около нея ... Ама ти продължавай да се правиш и на остроумен; щото засега не ти се отдава много-много.

И колко мислиш, че ще спестиш с тези си полуграмотни опити?
Недей ми прави сметките. Особено като знам какви майстори на перални са се навъдили; за португалски лагер твърдят, че е етиопски. Или китайски. (Нищо лошо не казвам ни за китайците, ни за етиопците. За остроумните и грАмотни "майстори" иде реч. Сещаш се к'во ти говоря, нали!)
И друг път недай да си толкова категоричен за това, кой колко е полуграмотен.

По същество: Помолих форумците да споделят мнение и опит. Ако искат да споделят; щото знам, че на са длъжни да го правят, щото знам, че не са ми длъжни.
И ще съм благодарен, ако решат да го споделят.

PS.

Лично от теб, Sapiens, нищо не искам.



Тема Re: Лагери на пералня - смяна [re: _el]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.05.11 14:36



Трогнат съм!
Аз пък, кой знае защо, си помислих, че ще поискаш съвет как за в бъдеще да не правиш глупости с извинението (само за пред тебе...), че ти е "за пръв път"...
Е, нямаше да ти дам, виждал съм катъри с по-голямо Его от твоето, трудно ще ме изненадаш...
Апропо, ако нямаш 20-30 лв. да дадеш на майстор да ти смени лагерите, свирни, ще ти пратя...
Че ми е жал за нещастната ти пералня...

"Добрите хора лесно се обичат, магията е да обичаш лошите..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.