Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Няколко въпроса за вила старо строителство, Симеоннови  
Автор Noc (добряк)
Публикувано02.04.11 23:07



Здравейте, имам няколко въпроса, бих помолил да ми отговорите ако можете и любезно моля да се придържаме към добрия тон.

Обекта е вила в Симеоново, старо строителство средата на миналия век,

пътя е черен,
парно няма,
канализация няма
на 3 метра от парк Витоша - гората
и др. Та:

1. На тавана ми живее някакво горско животно, не знам дали белка или златка но не изглежда да е катерица - не звучи по този начин. Предполагам е намерило някаква неведома пролука и сега ми скрипти на главата. Как мога да го отровя, и то така, че да мога да отстраня трупа. ( ЗАБЕЛЕЖКА: Не искам дебилни коментари от сорта на "остави животинчето да си живее" като в един друг форум. Няма да търпя вредители в дома си. Благодаря предварително. )

2. Повечето прозорци имат дървени кепенци с доста стар и олющен лак, как мога да ги опресня ? Мисля, че дървесината им е борово. В момента са твърде грапава за боя.

3. Съществува ли такова нещо като "парно за една къща" и какво е то технически. има ли начин да се върже към слънчеви панели за да добивам ток сам и да мога да го складирам през зимата ? Пари ще се намерят, гледал съм по телевизията някакъв в едно село че има такава инсталация и казва, е много бързо си избива сметката за ток чрез слънчеви панели. Даже знам, че в Япония да генерираш домашен ток е широкоразпространена практика.

4. Стената на мазето е пръстена и при всеки дъжд е на молитва да не стане блато. каква е технологията да се иззида водонепропусклива, как да попреча водата да заобиколи и да иде на нежелано място, примерно под основите, и как да водообезопася това помещение, за да стане сухо.

5. терасата ми е старо строителство - две стени стабилни и третата е суха зидария, а терасата е върху трамбована пръст. Естествено в момента ерозията е пълна. Размерите са приблизително 3 на 5 метра. Мога ли да си направя за нова тераса бетонна плоча и отдолу да има помещение ?

6. Колко е нормалната цена за ръчни колички ?

Благодаря предварително на отзовалите се. Може и кредит да се наложи да взема, но искам да си оправя вилата и разчитам на вашите подробни съвети. Всичко най !





Тема Re: Няколко въпроса за вила старо строителство, Симеон [re: Noc]  
Автор xa! (непознат)
Публикувано03.04.11 14:37



1. Решението на проблема ти е съвсем "дебилно" и не включва отравянето на едно или повече животни. Айде помисли малко.
2. Виброшлайф със ситна шкурка, лак, четка и време. Сваляш стария лак и после лакираш. Евтино и сравнително добро решение е лакиране с лазурен лак и след него с яхтен.
3. На пазара има много предложения за "парно за една къща". За слънчевите панели прочети още и после си купи генератор за ток.
4. Не разбах.
5. Тераса се прави от човек, който знае как. Не сътворявай опасни измишльотини.
6. Детска или строителна ръчна количка? Питай в съответните магазини.

Редактирано от xa! на 03.04.11 14:44.



Тема Re: Няколко въпроса за вила старо строителство, Симеоннови [re: xa!]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.04.11 13:30



да добивам ток сам и да мога да го складирам през зимата



Тема Re: Няколко въпроса за вила старо строителство, Симеоннови [re: Noc]  
Автор V.Grig ()
Публикувано04.04.11 17:45



1. Остави животинчето да си живее. Вариант 2 - отравяш се с големи дози ДДТ, когато животинчето започне да се храни от теб, умира и то. Като ви намерят ще отстранят труповете и на двама ви или и да не ги отстранят няма да ти пука.

2. Пистолет за топъл въздух (не съм сигурен че върши работа за лак, но не пречи да пробваш), шпакла, шлайф, четка, лак

3. Съществува. И да може и на слънце и да си го складираш тока за зимата в мазето. И не - не си толкова богат, за подоба система - ще ти излезе по евтино да платиш на енергото да ти дръпнат едни 40 киловата и да си пуснеш парното на ток.

4. Къщата ти или има основи или няма. Пръстена стена на мазето едва ли.

5. Логично да ти е старо строителство терасата. Нали и вилата е старо. Не не можеш нова плоча, но можеш землянка под старата.

6. Зависи от къде са крадени ръчните колички.





Тема Re: Няколко въпроса за вила старо строителство, Симеоннови [re: Noc]  
Автор npubem (:-)
Публикувано04.04.11 17:52



1. Няма да ти помогна, ако ти кажа, че една къща смени трима собственици за
две години заради шумовете на тавана.
2. Вече са ти отговорили
3. Има котли за домашни условия, за тока от слънцето съм скептичен.
Виж за затопляне на вода - има ефект.
4. Почни оттук, за да има смисъл всичко останало. Извикай конструктор
на мястото да ти предпише мерки. Иначе всичко може да стане на
купчина и животинчето да остане без подслон

5. Човека от т.4 ще ти помогне и тук
6.



Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: Няколко въпроса за вила старо строителство, Симеоннови [re: npubem]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано04.04.11 22:52



Няма ли да ти излезе по-евтино , да бутнеш това импровизирано старо строителство и да си направиш нова вила . А това което се е заселило на тавана ти е белка . От нея отърване няма . Аз живея в центъра на град / по-точно родителите ми/ и на нашата улица има белка . Живее си в покривите на къщите ,унищожи кокошките на съседите , незнам с какво се храни , немогат да я хванат вече трета година , а миналия месец се появи още една . Но не се отчайвай , все ще ти се удаде възможност да се отървеш от нея .



Тема Капан за бялкинови [re: Noc]  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано05.04.11 17:10



Пластмасова тръба Ф 120, дълга около метър.
Единия край се затапва с рабицова мрежа, която се хваща здраво.
Другия край се връзва с въже на за тавана толкова дълго, така че тръбата да виси във въздуха. Слага се на една маса или тезгях "на кантар", като в затапения край се слага яйце. Бялката отива да го яде, тръбата натежава и увисва на въжето.

После я убиваш както искаш.



Тема Re: Капан за бялкинови [re: batDancho]  
Автор koza42 (непознат )
Публикувано05.04.11 18:50



не забравяй че трябва да я убиеш, ако само я изгониш потърпевшият ще си ти



Тема Re: Няколко въпроса за вила старо строителство, Симеоннови [re: Noc]  
Автор Цap Изpoд lV (непознат)
Публикувано06.04.11 15:12



1. Навремето в София имахме белка на тавана, та в Симеоново ли? Какви ли не хитрини правихме да я изгоним. Накрая един ден тя явно се обиди и си тръгна. На нейно място се настани една котка, която започна да си ражда малките там. Е, от белката поне не плъзнаха бълхи из къщата.



2. Това са ти отговорили.

3. Има много варианти за парно за една къща. Слънчевите панели са разпространени само в държави, които ги поддържат със субсидии. Техниката е безумно скъпа и ужасно неефициентна (все още), освен ако не те субсидира държавата естествено. Ако измислиш начин да складираш лятото произведен ток за зимата, имаш големи шансове за Нобелова награда. Известни са няколко варианта - правиш си язовир и изпомпваш водата нагоре; използваш електролиза и складираш водорoд; използваш подземно депо за складиране на въглероден двуокис под налягане.

4. Технологията се нарича "дренаж".

5. Да.

6. Колегата е дал линк.



Тема Re: Няколко въпроса за вила старо строителство, Симеоннови [re: Noc]  
Автор Gnus (гнусен)
Публикувано15.04.11 10:58



1. Има едни ултразвукови излъчватели, които плашат и прогонват животни. Виждал съм както статичен за вкъщи, така и джобен, носещ името "Кучегон". Мисля, че това е най-доброто, което можеш да направиш. Отрова? После ако не намериш трупа, ще ти смърди вилата цял живот.

4. Закопаваш около къщата тръби с дупки с подходящ наклон и дълбочина и като дойде водата, вместо в мазето се оттича в тръбите. Един колега по-нагоре ти е говорил за дренаж, ами това е.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.