Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лека преградна стена и звукоизолациянови  
Автор expert /ne vinagi / (новак)
Публикувано17.02.11 09:41



Ще разделям битово помещение на две части. Гипсокартонът отпада като вариант поради самата технология - все пак прашна. Не трябва да има голямо цапане, защото помещението не може да се опразни напълно и почти през цялото време е обитаемо. Наясно съм с основните решения - плоскост/минерална вата/ плоскост и това цялото минимум 10 см. Въпросът ми е някой има ли някой практически наблюдения на свойствата на такава стена изградена с ОСБ или ЛПДЧ плоскости. Цената в случая не е водеща.



Тема Re: Лека преградна стена и звукоизолациянови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.02.11 15:10



Аз имам впечатление от два вида преградни стени - гипсокартон и итонг.
При твоите нужди стават и двете. С абсолютно еднакъв успех.
Не се притеснявай от цапането, и при двата случая е приблизително еднакво и може, при по-внимателна работа, да се сведе до минимум.
А запрашаването от рязането на гипсокартона, като имаш предвид, че той рядко се реже с трион, примерно за някакъв отвор, а по-често се прорязва с макетен нож и се чупи, може умело да се избегне, като по време на рязането се поема праха с прахосмукачка.




Тема Re: Лека преградна стена и звукоизолациянови [re: Sapiens]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано17.02.11 15:13



Основното цапане и при гипс картона и при итонга е шкуренето на шпакловката.



Тема Re: Лека преградна стена и звукоизолациянови [re: _Mepakлия_]  
Автор geleznia1 (geleznia1)
Публикувано17.02.11 15:17



Бингооооо





Тема Re: Лека преградна стена и звукоизолациянови [re: _Mepakлия_]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.02.11 22:45



Факт!
Но прахосмукачката с тесен накрайник страшно помага, ако някой държи накрайника близо до шкурената площ, почти нищо не пада настрани.
Апропо, същото практикувам и когато пробивам бетон, тухлена, гипсова стена или какво и да е, което прави прах или стружки.




Тема Re: Лека преградна стена и звукоизолациянови [re: Sapiens]  
Автор expert /ne vinagi / (новак)
Публикувано17.02.11 23:30



Наясно съм с технологията и на гипсокартона, и на итонга. Затова съм ги изключил. Питането ми не е случайно.
По-високите честоти на звука се гасят с маса /плътни материали/. Като поразгледах данните за материалите се оказа, че при едни и съща дебелина, гипсокартонът е само 10% приблизително по-плътен от ОСВ-то. За работа е приказка. Или идеята - 10 см СW-профил, от двете страни ОСБ или ПДЧ, вътре минерална вата. Има и специални MW -профили за гасене на вибрации, ама само явно по каталозите. Питах на 1-2 места и ме гледаха като извънземен.
В дървените къщи вътре също използват гипсокартон, но това е обяснимо -гони се по-ниска цена.



Тема Re: Лека преградна стена и звукоизолациянови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор shotik (локодог)
Публикувано18.02.11 12:11



Най - бързо и чисто в твоя случай е с ОСБ плоскости,5-10 см дебела мергелна вата и дървен материал за скара,върху която ще се прикачат плоскостите и ще се запълни с ватата.След това плоскостите може да се лакират .
Лятото правих ремонт на метален павилион,който има 4 см стиропор за изолация и шперплат за лице,върху който закрепих 5 см дебела вата и покрих с ОСБ плоскости,които лакирах.Ъглите ги закрих с дървен профил .
Разликата в топлоизолация и звукоизолация е голяма.



Тема Re: Лека преградна стена и звукоизолациянови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано18.02.11 16:08



Основно правило ако искаш да е шумоизолирано е двете стени да не са свързани. Иначе ако имат някаква физическа връзка, то по нея се предават вибрациите от едната стена към другата, пък ти слагай ако искаш и 10 см изолация. Така, че ако ще слагаш гипсокартон или дървена плоскост ще трябва да изграидиш 2 отделни носещи конструкции без физическа връзка между тях а не като великите майстори 1 цяла от профили и на нея от 2-те страни да закачиш плоскостите.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Лека преградна стена и звукоизолациянови [re: _Mepakлия_]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано19.02.11 19:48



Гледай!





Тема Re: Лека преградна стена и звукоизолациянови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано21.02.11 01:09



Каквото и да правиш,колкото и да се пази прах и мрасотия ще има чак в другия край на жилището ти.Според мен е неизбежно това с мизерията.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.