Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:02 02.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Преустройство на обор в къщанови [re: npubem]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано03.01.11 18:47



Факт!




Тема Re: Преустройство на обор в къщанови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор npubem (:-)
Публикувано03.01.11 19:04



За да узаконите сградата е необходимо: скица с виза за преустройство от Общината; предварителни договори за присъединяване с ВиК и Ел. ен-я; проекти по всички части - арх., констр. ВиК, Ел., геод. и др. ако се налагат; фирма за строителен надзор и ... Разрешение за ползване от Общината. Всичко това трае най-малко 3-4 месеца..
Хубаво казано, с малки корекции:
- не е "узаконяване", а изпълнение на преустройство;
- не е нужна фирма за надзор, а техническо ръководство (строежът е 5-а категория, освен ако оборът не е архитектурен паметник)
- Разрешението за ползване се получава след изпълнение на стрителството,
а то може и да не влезе в 3-4 месеца, заедно с процедурата..

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Преустройство на обор в къщанови [re: npubem]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано03.01.11 19:53



... дори пропуснах, че по част:Електро ще му искат от лабораториите протоколи за замерване на контур фаза-нула, на дефектно-токовата защита, на мълниезащитата.
Има много съществена разлика между обор и сграда, в която ще живеят хора, ... така, че да питат за информация поне в Общината дали по твоя съвет ще им издадат разрешение за ползване, .... за да не им излезе евтиното много по-скъпо!
В една къща задължително ще има кухня с контакти за печка, хладилник, пералня; хол с още 3-4 контакта, баня с бойлер, ... за което ще им трябват около 6квт мощност, а Енергото ще ги присъединят след техните си процедури - 1. Предварителен договор; 2.съгласуване на проекта за присъединяване и3. Договор за присъединяване.
Сетих се, че има клуб архитектура, в който могат да си кажат мнението и архитектите там.



Тема Я раздуй за дефектнотоковата защитанови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано04.01.11 10:44



Нали знаеш ,че не разбирам от електротехника.
Какво прави тая защита?
Като е дефектен тока не го пуска,или го оправя с теслата.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Преустройство на обор в къщанови [re: bg_cvetence]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано04.01.11 13:39



Аз правя подобен незаконен ремонт.
Знам, че е незаконен и се стряскам от прелитащите наблизо хеликоптери.


Комшиите - и те като мен. Вкупом съгрешаваме...
Знаем рисковете и сме ги поели по ред причини.

Ако тръгнете да ремонтирате без разрешение, задължително наемете строителен инженер. Да каже може или не може да се направи замисленото от вас иако може - как да стане. Няма смисъл да хвърляте пари и труд за небивалици.
Задължително наемете човек, който да ви направи ел. инсталацията или поне да ви обясни как да си я направите.
Най-евтино е когато знаете какво точно трябва се получи накрая, с какви материали, цени и качества на на материалите, цена на труда и т.н. Т.е. трябва да имате колкото може информация...

Успех!



Тема два пътя имате -нови [re: bg_cvetence]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано05.01.11 07:08



1. отивате в общината и питате главния архитект какви документи, проекти са необходими за преустройството и действате по тяхното осигуряване, най-вероятно правите и проект със всички части - архитектура, конструкции, ВК, Ел, ОВ... за жилище си има строги изисквания, за да бъде узаконено...

2. правите квото си знаете и искате, но при условие, че няма някой комшия да ви наклепа - или пък впоследствие да продавате къщата не като обор, а като жилище... впрочем - повечето селски къщи и техните преустройства са така - съществуват си без проекти...
но и тогава във ваша полза е да повикате архитект и най-вече инженер-конструктор - който да огледа къщата като конструкция - да не земе да падне на главите ви, още повече, че ще дупчите прозорци...


но и в двата случая
козата си сака пръч!


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: Я раздуй за дефектнотоковата защитанови [re: Xoлдън]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано05.01.11 10:51



Бате Холди, ... знам, че изключително много разбираш от електротехника и не ми се иска да си меря знанията с теб, ... мога само да те насоча към каталозите на Шнайдер, където е и този за дефектнотоковите защити - там има и схеми - къде, какви и защо задължително трябва да се слагат:



... знам, че ги знаеш много по-добре от мен!



Тема Re: Я раздуй за дефектнотоковата защитанови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано05.01.11 12:57



Благодаря за каталозите.
Имам си ги .
А с Шнайдер не съм се чувал отдавна и не знам кой остана от познатите ми.
По принцип дефектнотоковата защита сравнява токовете в двата проводника при монофазно изпълнение.Има и трифазно изпълнение.Целта е да се предпази човешкия живот при случаен допир до фазов проводник.Това са автомати с голямо бързодействие от порядъка на 10-20 милисекунди.
Има обаче едно нещо,което в БГ не става.
За монофазно изпълнение на инсталацията тя трябва да е трипроводна,а за трифазно пет проводна.
Пак за автоматите.Изпълнителния елемент е реле с постоянен магнит и много финна механика.
Независимо от това в къщи инсталацията ми е защитена с такъв автомат дори и при двупроводно изпълнение.Той защитава човека,а не техниката,което за мен е приемливо.Изпробвал съм чувствителността на автомата чрез присъединяване на фазов проводник през съпротивление към тръба за вода.Не мога да измеря времето,но действа при десетина милиампера.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Още нещо за ДТЗнови [re: Xoлдън]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано05.01.11 13:03



Първите опити са правени върху концлагеристи в Германия.
Гледал съм и филм с един мениджър на фирма за производството им.
Човека подскочи леко ,но оживя.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Я раздуй за дефектнотоковата защитанови [re: Xoлдън]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано07.01.11 15:51



Бъркат с едното пръстче в контакта, с другото в носа и, ако не светне, значи токът е дефектен, ша знайш...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.