Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:25 22.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема П и т а н енови  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано22.11.10 10:39



Колко би излязло като крайна сума ремонт на първия етаж на панелен вход / 8 етажен / от блок който включва : латекс на тавана и горната половина на стените , долната половина е блажна боя , пребоядисани са и вратата на мазето , асансиора , и елтаблото , прелакирани са пошенските кутии и перилата , страницата на стълбите също се боядисва , тавана на входа се прешпаклова щото се е поронил и защото е сменяна входната врата се изрязва пяната и се измазва . Входа има 2 апартамента на етажа и заден вход който е затворен със щперплат . Интересува ме колко би струвало на един бояджия да си купи той боята и латекса и да мине две ръце - говорим за площадката пред входната вратаи и мазето , стълбите за първи етажи площадката на етажа и следващите стълби и площадка които водят към прозореца който е над входната врата . / 3 площадки , 2 броя стълби/ . Дано ме разбрахте . Искам примерна оферта .



Тема Re: П и т а н енови [re: бaбa 3aйka]  
Автор roum ()
Публикувано22.11.10 18:47



8000лв



Тема Re: П и т а н енови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.11.10 21:43



Грешно сте почнали отдолу нагоре, ама не е фатално.
Цената САМО на боядисването плюс боята може да варира, зависи от "майсторите" - от 3 до 300 лв/кв.м.


Не забравяй и свалянето "до здраво" на винервайса или там каквото имате по горната част на стените и тавана. Позаглаждането и грундирането също не е задължително, ама е добре да го има, та и то вдига цената.
Без да се види и "пипне", няма как да има примерна оферта.



Тема Re: П и т а н енови [re: Ha живo]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано23.11.10 11:26



Благодаря за отговора . Аз исках примерна цена , щото ние платихме 250 труд и материали за тази работа , но една съседка каза , че било прекалено много пари . За това исках някой да ме светне по въпроса .



Тема Re: П и т а н енови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.11.10 13:53



В тези времена и при тези цени на материали и труд, човекът направо ви е подарил този ремонт.
Ако питаш дали не сте се минали - не сте, направо сте ударили джакпота с този майстор.






Тема Re: П и т а н енови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано23.11.10 22:50



Винаги ще се намери поне една съседка недоволна.


В моя вход дори и когато с мои материали и труд им поосвежа някоя част, пак се намира някой да каже "Ъъъъ, тукъ едно петънце си оставил, ъъъ..."
Съгласен съм със Сапиенс, че сте ударили бинго с тая цена.



Тема Re: П и т а н е [re: Ha живo]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано25.11.10 09:20



Ооо, да... преди живеех под наем в панелен блок - стандартен с 24 апартамента. Входа беше кочина, после се събраха пари и се ремонтира всичко от-до. Светна направо. Естествено, имаше и коментари от сорта "аз пък няма да дам пари, щото синьото не ми харесва"... Кво да праиш... винаги има олигофрени!



Тема Re: П и т а н енови [re: Blake]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.11.10 21:01



Мила родна картинка



А като се събират пари за ремонт, чувал ли си култовото "Не съм съгласен, ама ако всички останали платят, ела накрая и ще видим". От голям човек го чух, пилот, не някое сърдито старче.

Редактирано от Ha живo на 25.11.10 21:06.



Тема Re: П и т а н енови [re: Ha живo]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано26.11.10 09:18



Естествено, че съм чувал такова... Преди панелката с 24 апартамента, живях една година в такава с 64 (да, шестдесет и четири) апартамента в един вход. Половин година нямахме асансьор - трябваше да се смени нещо за 1000 лева - т.е. по 15-тина лева на апартамент. ТРАГЕДИЯ!!! Понеже касиерката беше едно девойче 40 кг с мокри дрехи, с комшията (също с моите внушителни размери) тръгнахме да помагаме... Еййй, няма такъв филм... "Аз пари няма да дам, щото Петрови не са си узаконили водомерите"... Петрови: "Няма да си узаконим водомерите докато Иванова не почне да си плаща за вход"... Иванова: Аз пари за вход няма да дам, щото не цапам"... и още 5-6 такива навързани случаи, + 3-4 от сорта "С 90 лева пенсийка съм, баби, нямам пари"... Та след 6 месеца трагедии, комшията извади от джоба си половината пари, щото жена му беше в напреднала бременност, а живеехме на 8-мия етаж. После се изнесох, и идея си нямам дали си е събрал парите...

Затова трябва да има зверски закони за етажната собственост, които не позволяват подобна мърлящина и своеволия от страна на живущите!



Тема Re: П и т а н енови [re: Blake]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.11.10 09:24



Като си купувах последния апартамент нарочно си купих на първи етаж.
Не зависиш от асансьор,водата спира последна при теб.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.