Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кое е по-добро, ...нови  
Автор *mila* ()
Публикувано17.11.10 09:23



в кухнята над печката, мивката, пералнята и между горните и долни кухненски шкафове?
До сега съм имала само фаянсови плочки, но нали са модни сега тези "гръбчета", ... та се двоумя.

Моля, споделете вашите мнения.



Тема Re: Кое е по-добро, ...нови [re: *mila*]  
Автор *mila* ()
Публикувано17.11.10 12:43



Никой ли не си е сменил плочките с гръбчета?
Кое се почиства по-лесно, ... примерно с Меглйо (обезмаслител), почистването на пръските от мазнини, поврежда ли повърхността на гръбчетата???



Тема Re: Кое е по-добро, ...нови [re: *mila*]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.11.10 13:11



Не знам какви са тия "гръбчета" , но не виждам нещо по-добро (не по-ефтино) от фаянсовите плочки.
Обиколил съм много западни страни и навсякъде баните са с фаянсови плочки.
В кухнята плочките са по-натоварени отколкото в банята и би трябвало да са фаянс.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Кое е по-добро, ...нови [re: Xoлдън]  
Автор *mila* ()
Публикувано17.11.10 14:31





това са гръбчетата - между горните и долни шкафове. Те са от същия материал, както къхненските плотове, но са по-тънки. Има ги в Практикер, ... мисля, че са с размери 3,5/0,6м.
Плота се почиства лесно, фаянсовите плочки - също, но не зная кое е по-практично, а трябва да си сменя старите плочки и се двоумя. С гръбчетата ще ми излезе два пъти по-скъпо, ... но пуста мода.



Тема Re: Кое е по-добро, ...нови [re: *mila*]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.11.10 16:13



Материала е ПДЧ (Пресовани Дървени Частици с някакво покритие) т.е. най обикновен талашит.Реалната му цена е в пъти по-ниска от тая на фаянсовите плочки с поставянето.
В началото е красиво.След време между плоскоста и стената започват да се образуват плесени и да се въдят гадинки.При всички случаи е няколкократно с по-малка трайност от фаянсовите плочки.
В крайна сметка избора е твой и последствията за твоя сметка.Това е решение за хотели,където могат да си позволят лукса на няколко години да правят ремонт.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Кое е по-добро, ...нови [re: Xoлдън]  
Автор *mila* ()
Публикувано17.11.10 18:34



За монтажа на гръбчетата (5м/0,6м) фирмата каза 200лв, ... но искат да извикам ел. техник, който да ми смъкнел контактите зад долните шкафове и да съм отваряла вратите им за да включа някой ел. уред, защото не било естетично да има виждащи се контакти, ... още тук ми се появиха съмненията в избора на гръбчетата. По-скоро ги мързи да изрежат отвори за 5-те контакта на стената, струва ми се - всеки гледа да вземе повече пари, за по-малко свършена работа, ... да не говорим за качество или срокове.

Та, ... няма да се съобразявам с модата, за да ми е по-лесен живота в кухнята, ... последно - плочки.

Благодаря, Холдън!



Тема Re: Кое е по-добро, ...нови [re: *mila*]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.11.10 21:03



В италианския г-то не се чете, а служи за смекчаване, така че - МЕЛЬО...
"Гръбчетата" се почистват точно както плочки, със същите препарати.




Тема Re: Кое е по-добро, ...нови [re: Xoлдън]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.11.10 21:05



"Гръбчетата" не са ПДЧ, а чист дебел фазер, но ламиниран с гетинаксово декоративно покритие, което се почиства точно както плочките.


Редактирано от Sapiens на 17.11.10 21:36.



Тема Re: Кое е по-добро, ...нови [re: *mila*]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано17.11.10 21:31



У нас разкарах фаянса в кухнята и сложих "гръбчета" от ПДЧ 18 мм, същото, от което направих и корпусите на шкафовете. Жената чисти с Мельо и няма ядове - красиво, здраво, евтино... Направо - единство, творчество, красота.


За това, че зад плоскостите се въдели гадини... Ми, като свалях старите плочки, отзад между материала имаше цели писти магистрален хлебаркопоток. Викаш фирма редовно, пръскат и готово.
Пък и плоскостите винаги може да ги смениш с нови - евтино, чисто и бързо.
За електрото - в "гръбчетата" ковнах контакти точно там, дето искаше жената, става за 1 минута правенето на дупките. Изключая тоя на миялната и печката, които са си зад тях, останалото е над плота. На слаби "майстори" си попаднала явно.



Тема Re: Кое е по-добро, ...нови [re: Ha живo]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.11.10 21:38



Присъединявам се към тебе.
Още повече - 200 (!)лв. за монтирането една плоскост и то без отвори за контакти...
И според мене са си чисти мошеници...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.