Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема като се чисти с парочистачка къде отива отпадъканови  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано10.09.10 18:44



подведен от многобройните реклами ми се върти покупка на парочистачка.
но по български ме гризе въпроса къде отива онова което чистим от предметите.
при прахосмукачка е ясно ама тук.
значи да обясня - не става дума за онези с микрофибър а примерно


такъв модел.

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.

Тема Re: като се чисти с парочистачка къде отива отпадъканови [re: dikobraz]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.09.10 19:38



Имаш късмет, точно снощи надълго и нашироко разчепкахме въпроса с един мой приятел, който преди години е имал глупоста да покрие целия си апартамент с мокет, при това лепен...
Изводите - такава покупка не се рентира и е пълна глупост.
Това, че от парочистачката излиза пара, съвсем не означава нищо, на практика се "чисти" с кондензна влага.
Парата, още с излизането от дюзите се охлажда незабавно, да не говорим, че когато се чисти мокет, отдолу се поставя дистанцираща пластмасова приставка, така, че разстоянието между парата и мокета става до 3 см., а това нулира всякакъв ефект от "паропочистването" и дезинфекцирането с пара.
Абсолютно същият ефект (че и далеч по-добър...) може да се постигне при душманското чистене с разтвор от препарат за почистване на мокети и безумно неколкократно ръчно търкане, обиране на пяната и т.н. Имал съм доста години мокет, та имам достатъчно опит, за да кажа на всички "Никога повече мокет в дома ми!".
На практика, с всички познати начини за почистване на мокет, ефектът е единствено повърхностно освежаващ и нищо повече.
Трагедията при мокетите се състои в това, че всъщност, натрупаната съвсем в дъното мръсотия не може да се премахне с нищо друго, освен сваляне на мокета и яко пране в специални перални, тези, дето са като голяма дупка, в която мокета се върти от водната струя и е възможно водата да не бъде пхроточна, а да се сложи перилен прапарат и да се върти с него достатъчно дълго време и след това да се промие вече с проточна вода. Но това е пълна глупост, когато става въпрос за мокет с размери, примерно 2,5 на 5-6 м.
Според мене може да се почисти единствено с огромните прахосмукачки, с които работят по автомивките, професионални са иса безумно скъпи, но мисля, че вършат работа, защото работят на по-правилен принцип - впръскват под налягане перилен разтвор и едновременно с мощно подналягане го изсмукват, което може да извади мръсотията от дъното на мокета, освен това не го оставя мокър, а само леко влажен...
Е, това е моето мнение по въпроса, дано да съм ти бил полезен.
А за твоя модел, мисля, че знаеш отговора, но не можеш сам да си повярваш, че някой за такава тъпотия може да иска торба с пари...
При този модел ефектът е приблизително като при всяка нормална прахосмукачка - дърпа яко праха, но, независимо от филтрацията, отзад излиза суперфина фракция прах, която след два часа вече се е наслоила по всичко в дома ти...

Редактирано от Sapiens на 10.09.10 19:50.



Тема Re: като се чисти с парочистачка къде отива отпадъка [re: dikobraz]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано10.09.10 19:51



Познай от един път къде отива.Естествено върху други предмети наоколо.Тоест това не е парочистачка,ая боклукоразпръсквачка.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: като се чисти с парочистачка къде отива отпадъканови [re: Sapiens]  
Автор roum ()
Публикувано10.09.10 20:03



Явно никога не си викал професионалисти да ти почистят дома.
Един диск със 150 оборота трие с вода и препарат а след това със водосмукачка се обира. При желание може процедурата да се повтори със чиста вода , но не е задължително.



Тема Re: като се чисти с парочистачка къде отива отпадъканови [re: roum]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.09.10 22:13



А ти, явно, четеш както дяволът чете евангелие...

"Според мене може да се почисти единствено с огромните прахосмукачки, с които работят по автомивките."
Просто трябвяше да прочетеш И това...



Тема Re: като се чисти с парочистачка къде отива отпадъканови [re: roum]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано11.09.10 00:22



Да , бе , да ти повярва още малко човек . Миналата година след голям ремонт викнахме фирма да почисти и да изпере два единични матрака и две табуретки - толкова вода остана след тях , че не ми се коментира . За чистене , поизчистиха , но тая вода дет трябваше да я попивам след тяхното пране , не бих я повторила отново .

Редактирано от бaбa 3aйka на 11.09.10 00:22.



Тема Re: като се чисти с парочистачка къде отива отпадъканови [re: dikobraz]  
Автор npubem (:-)
Публикувано11.09.10 15:23



Струва ми се, че от тук изказалите се никой не е ползвал такъв уред. Ако се лъжа - поправете ме! Аз съм ползвал и имам добри впечатления от някои постижения. Всъщност, магията е, че в силното на горещата пара - да разтапя и разтваря мръсотията..
На въпроса - разтворената и измъкната от труднодостъпни места мръсотия се стича и се обира с гъба от по-леснодостъпни места. Доволен съм от използването върху готварска печка, особено разните му там снадки, панти и болтчета, набити със мазнина. Почистих и фугите на плочките и около санитарните прибори в банята - после калните ручейчета се обират с парцала... Почистих и нагоряла мазнина около дръжката на тигана!

И аз не вярвам в тия фантазии да чистя пердета, мокети или килими - правят ни на маймуни тук - трябва си търкане, препарат, изсмукване..

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: като се чисти с парочистачка къде отива отпадъканови [re: бaбa 3aйka]  
Автор roum ()
Публикувано11.09.10 18:45



EE Нали му се вика пране а не сушене





Тема Re: като се чисти с парочистачка къде отива отпадъканови [re: Sapiens]  
Автор roum ()
Публикувано11.09.10 18:49



Ако под названието прахосмукачка разбираш Водосмукачка и диска , съм съгласен с теб .





Тема Re: като се чисти с парочистачка къде отива отпадъканови [re: Sapiens]  
Автор wiz (змей)
Публикувано11.09.10 19:58



независимо от филтрацията, отзад излиза суперфина фракция прах, която след два часа вече се е наслоила по всичко в дома ти

тва сигурно се отнася за прахосмукачка с филтър, пробвал ли си циклонна?
на тях казват им е предимство че обират целия прах, като пробвах с такава където излиза въздуха накрая има бял филтър които си стои бял - няма прах които да го цапа

no pain, no gain



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.