Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дефект на фасонка  
Автор Noc (добряк)
Публикувано01.09.10 15:55



Здравейте,
доста време не бях на вилата си в Симеоново и сега като дойдох да оправям видях, че някои лампи не светят. Смених ги, но се оказва, че проблема е във фасонката - мерих с мултицет и по кабелите има ток.
Лампите са едни много хубави старинни лампи и ми е жал да ги сменям. Някой може ли да ми каже откъде мога да купя фасонки и как да ги монтирам безпроблемно ? Също какви ръкавици са подходящи за такива ремеонти, има ли специални ръкавици или всички стават.
Нивото ми е : любител домашен майстор, който иска да се справя сам.
Благодаря предварително.

ПП. Темата е дублиране на други места.



Тема Re: Дефект на фасонканови [re: Noc]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.09.10 17:13



"...какви ръкавици са подходящи за такива ремеонти, има ли специални ръкавици или всички стават. "

"Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже..." изплакал Моканина...

"Безкрайни са само Вселената и човешката глупост.“ Айнщайн


Тема Re: Дефект на фасонканови [re: Noc]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано01.09.10 17:34



Най-добрите ръкавици са като отвъртиш бушона и работиш с голи ръце. Желателно е даже да свалиш лампата от тавана, за да ти е по-удобно.



Тема Re: Дефект на фасонканови [re: Blake]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано01.09.10 18:24



Фасонгите не беха ли стандартни , или бъркам ?



Тема Re: Дефект на фасонканови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.09.10 19:28



Не са, бабе, поне десетина сандарта са...
Пък като фасонките са от много стара лампа, не е мчного ясно за какви ли чудесии става въпрос...
Ако са стари, "от преди Девети", и са били за 220 волта, че и за стандартна крушка, те в общи линии са лесно заменяеми с нови модели фасонки.
Аз, обаче, най-напред бих се пробвал да ремонтирам старата фасонка.
Старите фасонки не са никак сложни и в общи линии имат само две пластинки, които биха могли да нагорят и е възможно да се подменят без особени проблеми.

"Безкрайни са само Вселената и човешката глупост.“ Айнщайн

Тема Re: Дефект на фасонканови [re: Noc]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано01.09.10 21:02



С вълнени през зимата,но сега може и с памучни ръкавици!





Тема Re: Дефект на фасонканови [re: mitaka.19]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.09.10 22:09



Кухненските са памучни, ама малко грубички ми се видят...

"Безкрайни са само Вселената и човешката глупост.“ Айнщайн

Тема Re: Дефект на фасонканови [re: Sapiens]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано01.09.10 23:52







Тема Re: Дефект на фасонканови [re: mitaka.19]  
Автор Noc (добряк)
Публикувано02.09.10 10:50



Явно съм сбъркал форума. Извинявам се.



Тема Re: Дефект на фасонканови [re: Noc]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано02.09.10 11:02



Що ? На правилното място си , само , че знаещите са още отпуска предполагам .



Тема Re: Дефект на фасонканови [re: mitaka.19]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано02.09.10 11:58



Не си сбъркал форума,но извинявай....това с ръкавиците е абсурдно,да не кажа нелепо(с тока шега не бива).И дай някакво описание на тези фасунги(даже по-добре снимки някакви).



Тема Re: Дефект на фасонканови [re: mitaka.19]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано02.09.10 15:23



Е, нали, за да ти даде някаква снимка, ще му се наложи да разглоби лампата до фасонка, че тогава да я снима...
Няма да стане.

"Безкрайни са само Вселената и човешката глупост.“ Айнщайн

Тема Re: Дефект на фасонканови [re: Noc]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано02.09.10 15:39



Не си сбъркал форума, просто си сбъркал титлата, с която сам се титуловаш "Любител домашен МАЙСТОР, които иска да се справя сам"
Когато човек е любител, или чете някаква литература, или използва мозъка си по прякото му предназначение, като наблюдава, мисли, преценява и се справя обикновено сам с почти всякакъв проблем.
Твоят проблем е уникално прост за всеки "любител домашен майстор" или просто за човек, който някога през живота си е пипал някакъв ток, жици, предпазители, контакти, ключове и фасонки...
Просто всеки среднонормално мислещ и средноинтелигентен човек, без изобщо да претендира за "Любител домашен МАЙСТОР", буквално след първия оглед, при наличието на две отвертки - по-малка и по-голяма и чифт клещи, ще отстрани подобен проблем. Разбира се, първото, което ще му дойде (а би трябва му да му дойде...) на акъла е не какви ръкавици да използва, за да пипа при включен ток, а откъде може да изключи предпазителите, нищо, че става дума за вила в Симеоново...
Е, извинявай, но въпросите ти са толкова уникално...(да не определям какви, че ще бъде силно обидно...), че просто няма начин някой да не ти отговори с присмех.
Най-малкото, ненормално е, независимо на каква възраст си, някой, който и да е, в случая като Митака19 да се налага да те предупреждава, че "с тока шега не бива", нали..

"Безкрайни са само Вселената и човешката глупост.“ Айнщайн


Тема Re: Дефект на фасонканови [re: Noc]  
Автор npubem (:-)
Публикувано02.09.10 16:40



Някой може ли да ми каже откъде мога да купя фасонки
---
Опитай в магазин за осветителни тела, строителен хипермаркет, железария.. в краен случай аптека.

Също какви ръкавици са подходящи за такива ремеонти, има ли специални ръкавици или всички стават.
---
Ползвай ръкавици според сезона и да са в тон. Преди да ремонтираш фасонката спри тока от бушоно (премери пак с мултицета!), и свали ръкавиците да не ти пречат.

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Noc]  
Автор *mila* (член)
Публикувано02.09.10 20:33







Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: *mila*]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано02.09.10 21:31



Е, да, ама човекът е "Любител домашен майстор, който иска сам са се справи"...
А когато човек иска сам да се справи има само две положения: 1.Или може и знае какво прави и 2. Или си чука главата, троши наред и рискува да го хване тока.

"Безкрайни са само Вселената и човешката глупост.“ Айнщайн

Тема Хахаханови [re: mitaka.19]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано03.09.10 03:45



А пък ако се справи с ръкавици с един пръст или пък с боксови, не е просто домашен майстор любител, а е направо факир!





Тема Re: Дефект на фасонканови [re: Noc]  
Автор 4onkin (член)
Публикувано03.09.10 10:16



Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; Руски форум: питаш нещо и теб те питат; Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп !

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат


Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Sapiens]  
Автор *mila* (член)
Публикувано03.09.10 14:48



" ... и рискува да го хване тока.",

... а ако тока не го пусне - може да получи цветя за последно.



Тема Re: Дефект на фасонканови [re: 4onkin]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано03.09.10 20:30



То си е ясно, Чонкин, и няма нужда от коментари...
Но явно ти имаш нужда от такъв, затова - получавай...
Американците са изконно и последователно тъпи и затова уважават всяка тъпотия и се отнасят към нея супертолерантно, руснаците са изконно и последователно неграмотни, затова обичат да се учат от всички, дори и от тези, които нищо не знаят, а българите са изконно и последователно интелигентни, оправят се с всичко без да мрънкат и опяват и когато някой зададе уникално тъп въпрос съвсем толерантно му обясняват колко е тъп...

"Безкрайни са само Вселената и човешката глупост.“ Айнщайн

Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: *mila*]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано12.09.10 13:07



Той тока не пуска лесно.При поражение от електрически ток мускулите на ръката се свиват и хващат по здраво проводника.Затова при съмнение дори и след проверка с прибори се пробва първо с обратната страна на ръката.Така няма опасност да хванеш проводника и да не можеш да го пуснеш.Това са стари майсторски правила.
Аз който съм електроинженер с голям практически опит се пазя много и не вярвам сляпо на прибори и датчици.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Xoлдън]  
Автор *mila* (член)
Публикувано12.09.10 15:02



"Аз който съм електроинженер с голям практически опит се пазя много и не вярвам сляпо на прибори и датчици.", ...

така е, защото и измервателните уреди се повреждат понякога, ... ами нали за това са специалистите, които могат и разбират?



Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Xoлдън]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано12.09.10 18:30



Извинявай за въпроса (защото си "електроинженер с голям практически опит"...), а случайно да си чувал, че единствено постоянното напрежение физиологически свива мускулатурата и по принуда започваш да държиш непрекъснато и здраво кабела, с променливото напрежение посоката се сменя 60 пъти в секунда и, ако е рекъл Господ, все можеш да се откъснеш...
Добре е човек, дори и да има "голям практически опит", да се сеща понякога и за студентските си години, когато е имал единствено ТЕОРЕТИЧЕСКИ, макар и неголям, опит...

Редактирано от Sapiens на 12.09.10 18:31.



Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Sapiens]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано12.09.10 19:36



В БГ честотата е 50 херца.В други страни е 60.Но това няма значение.Шанса за милисекунди да успееш да се откъснеш е никаква.Има оцеляли при високите напрежения,защото там възниква дъга преди да си допрял проводника .Минаваш само с обгаряне.Грънци (Пламен Грънчаров) от Столично е оцелял точно така на 110 киловолта.Ако искаш да го питаш ще ти дам мобилния му,ако е съгласен разбира се.Но не мисля,че ще се зарадва на любопитството ти.
Има и други оцеляли.Някои с дълбоки изгаряния.
А на Боби Митов учебника го имам.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Xoлдън]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано12.09.10 21:22



По-важното е, че се разбрахме "за що иде реч"...
Мене, в младежките ми години, като радиолюбител, ме е хващал ток от пловдивската клубна радиостанция LZ1KSP, при това от високото напрежение, не зная колко точно беше, но беше страшно много.
Просто имах късмет, че още от малък съм си интелигентен и знаех, че ток не се пипа с предната част на ръката...
Лъжа, просто си имах късмет съвсем неволно да докосна високото напрежение с обратната страна на ръката...



Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Sapiens]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.09.10 13:38



И аз бях радиолюбител.От Русенския радиоклуб LZ 2 KRS и от техникума LZ2KRE.Мисля,че бяха така позивните.
Парадокса за много хора е,че много хора оцеляват при високи напрежения и малко при ниски.А парадокс няма.При високите напрежения първо възниква дъга и тока не е толкова голям ,за да предизвика спиране на сърдечната дейност.
А напрежението на антената зависи мисля от мощността на радиостанцията.Иначе полицаите щяха да подскачат по улиците.
Като студент съм правил съм малки предаватели за подсказване на изпити.Събираха се д джоба на изпитвания в кутия от цигари.Слушаше на мини слушалка от слухов апарат маскирана с бинтоване или памук на ухото.Те не можеха да се хванат от службата за контрол на ефира.Имаха обхват стотина метра на открито.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.