Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: *mila*]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано12.09.10 13:07



Той тока не пуска лесно.При поражение от електрически ток мускулите на ръката се свиват и хващат по здраво проводника.Затова при съмнение дори и след проверка с прибори се пробва първо с обратната страна на ръката.Така няма опасност да хванеш проводника и да не можеш да го пуснеш.Това са стари майсторски правила.
Аз който съм електроинженер с голям практически опит се пазя много и не вярвам сляпо на прибори и датчици.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Xoлдън]  
Автор *mila* (член)
Публикувано12.09.10 15:02



"Аз който съм електроинженер с голям практически опит се пазя много и не вярвам сляпо на прибори и датчици.", ...

така е, защото и измервателните уреди се повреждат понякога, ... ами нали за това са специалистите, които могат и разбират?



Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Xoлдън]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано12.09.10 18:30



Извинявай за въпроса (защото си "електроинженер с голям практически опит"...), а случайно да си чувал, че единствено постоянното напрежение физиологически свива мускулатурата и по принуда започваш да държиш непрекъснато и здраво кабела, с променливото напрежение посоката се сменя 60 пъти в секунда и, ако е рекъл Господ, все можеш да се откъснеш...
Добре е човек, дори и да има "голям практически опит", да се сеща понякога и за студентските си години, когато е имал единствено ТЕОРЕТИЧЕСКИ, макар и неголям, опит...

Редактирано от Sapiens на 12.09.10 18:31.



Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Sapiens]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано12.09.10 19:36



В БГ честотата е 50 херца.В други страни е 60.Но това няма значение.Шанса за милисекунди да успееш да се откъснеш е никаква.Има оцеляли при високите напрежения,защото там възниква дъга преди да си допрял проводника .Минаваш само с обгаряне.Грънци (Пламен Грънчаров) от Столично е оцелял точно така на 110 киловолта.Ако искаш да го питаш ще ти дам мобилния му,ако е съгласен разбира се.Но не мисля,че ще се зарадва на любопитството ти.
Има и други оцеляли.Някои с дълбоки изгаряния.
А на Боби Митов учебника го имам.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Xoлдън]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано12.09.10 21:22



По-важното е, че се разбрахме "за що иде реч"...
Мене, в младежките ми години, като радиолюбител, ме е хващал ток от пловдивската клубна радиостанция LZ1KSP, при това от високото напрежение, не зная колко точно беше, но беше страшно много.
Просто имах късмет, че още от малък съм си интелигентен и знаех, че ток не се пипа с предната част на ръката...
Лъжа, просто си имах късмет съвсем неволно да докосна високото напрежение с обратната страна на ръката...



Тема Re: АЗ БИХ ИЗВИКАЛА ...нови [re: Sapiens]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.09.10 13:38



И аз бях радиолюбител.От Русенския радиоклуб LZ 2 KRS и от техникума LZ2KRE.Мисля,че бяха така позивните.
Парадокса за много хора е,че много хора оцеляват при високи напрежения и малко при ниски.А парадокс няма.При високите напрежения първо възниква дъга и тока не е толкова голям ,за да предизвика спиране на сърдечната дейност.
А напрежението на антената зависи мисля от мощността на радиостанцията.Иначе полицаите щяха да подскачат по улиците.
Като студент съм правил съм малки предаватели за подсказване на изпити.Събираха се д джоба на изпитвания в кутия от цигари.Слушаше на мини слушалка от слухов апарат маскирана с бинтоване или памук на ухото.Те не можеха да се хванат от службата за контрол на ефира.Имаха обхват стотина метра на открито.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.