Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Някой лепил ли енови  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано27.06.10 12:29



тапети в банята? И по-точно тапет върху плочки в банята. Ако някой знае как точно се лепи, моля ми даде съвети.
Искам да направя и пръскана мазилка в банята, но нямам човек, който е правил пръскана мазилка. Някой да има координати на майстор, от когото е доволен?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Някой лепил ли енови [re: Kaлинckи]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано27.06.10 15:35



На какво ниво си, в смисъл КАК точно да ти се обяснява?



Тема Re: Някой лепил ли енови [re: ha!]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано27.06.10 15:52



Обясни колкото можеш по-елементарно.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Някой лепил ли енови [re: Kaлинckи]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.06.10 00:28



Би ли обяснил за какъв дявол ти е да лепиш тапети върху плочки?
По-идиотска идея едва ли може да му хрумне на някого...
За пръсканата мазилка пък да не говорим...
А в спалнята, може би, ще засадиш дървесни гъби "Шиитаке" по стените за по-интересно...


Жалко, че няма емотикон, за за въртене на ръката наляво и надясно като за завъртане и отвъртане на ел.крушка...
Надявам се, че интелигентността ти стига, за да разбереш какво искам да ти кажа.

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: Някой лепил ли енови [re: Kaлинckи]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.06.10 09:10



Питам, понеже не схванах ти ли ще ги лепиш или майстор.
1. Грунд подходящ върху плочите
2. Шпакловка върху плочките (върху грунда). Може да се прескочи грунда и да се шпаклова с подходящо флексово лепило, което да хване върху плочките.
3. Лепене на тепета по описания на опаковката начин, с препоръчаното лепило.

Важните моменти: Основата да е Гладка, Здрава и Суха. Посоката на лепене да е съобразена с посоката на "биене" и стичане на водата.
Слаби места: снадките.



Тема Re: Някой лепил ли енови [re: Kaлинckи]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.06.10 09:11



За пръсканата мазилка. Може да се коментира защо пръскана и дали пръскана. Даже е препоръчителен коментара. Инак - всеки който прави мазилки (и шпакловки) може да ти я направи.



Тема Ако е лесно,нови [re: ha!]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано28.06.10 09:43



ще ги лепя аз, защото става дума само за 1 ред, на който плочките са различни. А майсторът не се ангажира да кърти отделни плочки, защото искам да махна отделни плочки в един ред. Майсторът първо предполага, че са лепени яко по времето на комунизма, второ може да се случи да се разкърти и плочката от долния ред или до нея, а плочките за махане са редени през една в този ред и трето новите плочки може да не са същите като старите и така да стигнем до подмяна на цялата баня. Затова предложи тапет за баня с ефекта на фриз, като решение в този момент, след като не искам да правя основен ремонт.
Иначе, рових доста в интернет и повечето мнения по форумите бяха направо Ц200 без грунд, както и ти си написал в точка 2., въпреки че флексово лепило аз не знам какво означава. А на снадките прочетох, че се слага силикон, въпреки че аз когато съм слагала силикон в баня, ми е мухлясвал до черно, не знам защо.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема А за мазилкатанови [re: ha!]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано28.06.10 09:46



майсторът каза, че ще направи шпакловка, защото не е правил пръскана мазилка. Но иначе в баня се слагало пръскана мазилка. Така се правело и това е. Но аз затова пуснах тема, за да прочета мнения от хора, които са правили нещо от тези неща.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: А за мазилкатанови [re: Kaлинckи]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано28.06.10 09:59



Пръсканата мазилка се прави със специална машинка.Не е практична понеже след години се боядисва трудно.Моя майстор я боядиса,но той е младо момче и не го мързеше.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: А за мазилкатанови [re: Kaлинckи]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.06.10 10:27



Прощавай, но пишеш (и мислиш) идиотщини.
Тапет се лепи нацяло. Проблемни са ръбовете. А ти и "майсторът" ти искате да слагате тапетен фриз, което е само ръбове. Като казвам проблем, имам предвид, че неотменно ще се прояви.
Този дето ще му плащаш за да не ти свърши ремонта...
уф всъщност нямам нервите да се занимавам с теб. Защо Този път не прочетеш нещо у форума? Поне?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.