Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:22 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хладилник Whirlpool ARC 552 - не охлажда...  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано31.05.10 10:11



Здравейте,

Хладилника спря да охлажда преди няколко дни. Ток има, защото като отворя вратата - свети. След два дни като го преместих, дали от друсането...незнам, но проработи. Работи си нормално 1 ден и спря пак. Бихте ли ми казали какво евентуално е повредено? Благодаря предварително



Тема Re: Хладилник Whirlpool ARC 552 - не охлажда...нови [re: nikibars]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано31.05.10 11:58



Хладилника е капсулована херметична система и се оправя само от специалисти.
Най много може да смениш в домашни условия терморегулатора.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Хладилник Whirlpool ARC 552 - не охлажда...нови [re: Xoлдън]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано31.05.10 12:15



Аз майстор ще викна - въпросът ми е каква би могла да е повредата?

Като е включен в захранването - компресора си остава студен...

Редактирано от nikibars на 31.05.10 12:19.



Тема Re: Хладилник Whirlpool ARC 552 - не охлажда...нови [re: nikibars]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано31.05.10 12:46



То хубаво компресора си седи студен ама... поне бръмчи ли ?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Хладилник Whirlpool ARC 552 - не охлажда...нови [re: Диaн]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано31.05.10 13:06



Не - ни звук, ни стон:)



Тема Re: Хладилник Whirlpool ARC 552 - не охлажда...нови [re: nikibars]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано31.05.10 17:01



Проверете пусковото реле на компресора - да не е блокирало.

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Re: Хладилник Whirlpool ARC 552 - не охлажда...нови [re: Дeлиятa]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано31.05.10 17:51



А как да го проверя?



Тема Re: Хладилник Whirlpool ARC 552 - не охлажда...нови [re: nikibars]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано31.05.10 21:36



А след като хал-хабер си нямаш от нещо, защо изобщо се опитваш да пипаш???
Така или иначе, хладилните техници ще те обръснат на сухо, колкото и да се опитваш да спестиш някоя стотинка...
Всеки си мисли, че като ритне или раздруса някаква техника и тя ще се оправи от само себе си, ама това е само в мечтите на бедния българин.
В нормалните страни не ровят там, където не им е работата и нямат понятие от това, което правят, а хвърлят техниката на хора, на които това им е работата и си плащат за труда на въпросните хора.
Защото и те хляб искат да ядат...

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: Хладилник Whirlpool ARC 552 - не охлажда...нови [re: Sapiens]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано01.06.10 08:03



Пипам, защото хладилнка си е мой и ще правя каквото си искам:) Пипам, защото поне от електричество разбирам. Не съм го ритал и друсал за да го накарам да работи - просто като го местих за да е удобно на майстора и той си се включи. В нормалните страни не пипат, но ако не си забелязал, аз не живея в нормална страна... За момент се опитах да си представя, че живея в леко нормална страна и се обадих в сервиза на Уърпул...получих следната информация: за да дойде техник - 30 лв. , работа - между 40 и 100 лв., отделно се заплаща частта, която ще ти сменят. В една нормална страна, едва ли 20% от заплатата ти отива за елементарен ремонт. В един друг форум ме посъветваха да погледна за разхлабени връзки - ами именно това се оказа. затегнах ги и се оправи. Точно 1 минута работа - и за теб е нормално може би за една минута работа да дам 70 лв??? Да не говорим, че ако беше дошъл техник 100% щеше да смени и някоя част:)



Тема пич...нови [re: nikibars]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.06.10 09:46



Не е въпроса в минутата работа а във времето необходимо да се научиш да я вършиш.

Ако разбираше от електричество щеше да знаеш че тези проблеми обикновенно се получават от разхлабени връзки, да провериш дали ги има и с мултицет да провериш дали компресора и терморегулатора са здрави. И вече чак тогава да питаш "къде може да е проблема".

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: пич...нови [re: Диaн]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано01.06.10 10:25



Пич:) Аз съм учил 8 години след средното си образование, но не очаквам някой да ми плаща за това, а за конкретно свършена работа. Ако на теб ти се плащат 70 лв на някой за да ти затегне един кабел - плащай си - кой те спира:) На мен лично не ми се плащат и си го затегнах сам. Въпреки, че разбирам от много неща, не се изживявам като многознайко и предпочитам да питам, колкото и елементарни да се струват на някой въпросите ми. Не съм хладилен техник, питах...хората ме посъветваха и резултата е налице:)



Тема Re: пич...нови [re: nikibars]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано01.06.10 11:17



Като си толкова учен защо питаш тук?


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Хладилник Whirlpool ARC 552 - не охлажда...нови [re: Xoлдън]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано01.06.10 11:28



Щото не разбирам от хладилници:)



Тема Re: пич...нови [re: nikibars]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.06.10 12:11



Хм... тук се различаваме по мислене с теб.

Аз вземам пари защото знам, по твоята логика онзи с лопатата ще трябва да взема повече от теб така ли?? Просто си има пазар на труда, има си търсене и предлагане когато предлагането е повече от търсенето цената пада.

Пресен пример от вчера - звънят ми по телефона "проблем търси се решение" след 10 минути аз се обаждам и казвам "решението" - един "велик майстор" цял ден си троши ръцете да подмени каквото трябваше и взе 30 лева а аз вечерта проверих какво е свършил и получих 100. Ако "великия майстор" знаеше какво и от къде да купи и да го монтира... щеше да вземе 150.

Трябва да си на ясно че знанието и то струва пари - не казвам колко съм учил защото все още се уча.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: пич...нови [re: Диaн]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано01.06.10 12:40



Виж - ако говорим принципно, си прав:) Един продукт струва толкова, колкото успееш да вземеш за него. Една картина като себестойност е 20-тина лева сигурно, но това не пречи да се продава за хиляди. Когато става въпрос до майстори в България обаче....нали знаеш популярната клетва "да ти влезе майстор в къщата" - дали е случайна? М? - Ми не е:) Кой не си е патил от некоректни майстори? Колко е шанса според теб да дойде майстора и само да ми затегне кабела, а не да ми смени някоя работеща част? Не, че няма честни хора и сред тях, но едва ли са голям процент. Затова питам във форумите. Хората дават съвети - преценявам, пробвам, опитвам докъдето смятам, че няма да направя беля и чак тогава звъня на майстор. Ако вземаха примерно 30 лв. за елементарна смяна на реле примерно+посещението/говорим само за работата, отделно ще си платя релето ест. / - нямаше да се занимавам. Но 70 лв за посещение и смяна само - ми много ми се струват.



Тема Re: пич...нови [re: nikibars]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано02.06.10 17:09



Виж сега, най-вероятно във всеки един постинг, във всяко едно мнение има голяма доза истина и отразява манталитета на всеки един човек.
Разбирам те напълно, защото аз всичко си правя сам в къщи.
Поне се опитвам.
Но преди да се опитвам, преценявам знанията и силите си, попрочитам това-онова по темата, пък след това се опитвам, като преценявам идеално докъде мога и докъде - не бива да пипам.
Казвам ти всичко това, защото имам голям опит като професионалист, при това в една твърде прецизна сфера - часовникарство, при това на свръхскъпи часовници, където и най-микроскопичната грешка от незнание или невнимание може да ти струва понякога една годишна заплата на добре заплатен специалист...
Въпреки всичко, факт е, че човек трудно може да знае и да разбира от всичко, затова най-важното е да потиснеш Егото си и да спреш навреме, преди да си скапал невъзвратимо всичко.
И още една статистика - от всичките часовници, които са минали през ръцете ми, поне 85% са стигнали до мене не поради износване, падане или естествени повреди в механизма, а от абсолютно некомпетентно бъркане вътре, което аз наричам "шофьорско" (да ме прощават шофьорите), защото поне у нас, всеки който може да държи нож, отверка или чук, вече счита, че може да ремонтира И часовници, разбира се, със тъпата "застраховка и оправдание за неразумно действие", която използваш по същия тъп начин и ти "Уредът си е мой и ще си го правя каквото си искам".
Така е, затова и никой на света не може да те упрекне, твой си е и ще си го правиш каквото си искаш...
Всъщност, важното е, че в крайна сметка хладилникът ти е жив и здрав, повредата е отстранена и ти си доволен от себе си...

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: пич...нови [re: Sapiens]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано04.06.10 16:14



По-добре не бих го написал:) Прав си - така е:)
Като каза, че се занимаваш с часовникарство - да те питам нещо:
Аз се занимавам с изработване на корабчета в бутилка. Та - какво би струвало изработването от месинг на оръдеен ствол с дължина да речем 6 мм и диаметър 2 мм?
Ето ти линк да видиш формата на ствола:

http://landandseacollection.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/.pond/cannon12p1797gly005.jpg.w300h225.jpg

Поздрави,



Тема Re: пич...нови [re: nikibars]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано05.06.10 00:57



Аз вече 7 години не практикувам, този безкрайно фин занаят напълно се затри и обезсмисли от вноса на безумно евтини и също толкова некачествени китайски часовници.
Слава богу, имам няколко образования и часовникарството съвсем не е "занаятът на живота ми".


Сега на въпроса - вероятно ще ти трябват доста бройки от това оръдие, мисля, че няма кораб само с едно оръдие.
Принципно, изработването на такова детайлче не трябва да струва скъпо, защото е доста елементарно за работа.
Но, като се имат предвид повечето бройки, моят съвет е да потърсиш добър приятел, който по приятелски да ти изработи всичките.
Детайлът не е чак толкова малък, че задължително да се ползва часовникарски струг, на всеки добре балансиран струг може да се изработят спокойно.
Освен това, детайлът е такъв, че спокойно може да се използва готова пръчка от съответния метал и с много малко труд да се направят съответните бройки.
Това не е никакво затруднение за всеки добър стругар.
Успех!

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: пич...нови [re: nikibars]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано05.06.10 07:58



Имах лек досег с моделиране и макетиране. Такива неща се леят. В световен мащаб си има производители на всичко. Виж в ибей и си напазарувай. А като ти гледам картинката, сигурен ли си за пропорцията 1:3?



Тема Re: пич...нови [re: ha!]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано05.06.10 09:01



Не - пропорцията е съвсем приблизителна:) По-скоро е 5:1, ако трябва да съм точен:)



Тема Re: пич...нови [re: ha!]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано05.06.10 15:30



Мъдро...
И според тебе, правене на матрицата и отливането дали ще му струва евтино?

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: пич...нови [re: Sapiens]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано05.06.10 15:59



Пращам го да си купи дребните джаджета. А като спомена, може и сам да си отлее. От олово или калай :-)) Инак, радвам се, че си и тук.



Тема Re: пич...нови [re: ha!]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано05.06.10 16:48



Или от карбуратор - имахме преди време спор и доказах че е най добър за отливки и обработка в дом. условия.





Тема Re: пич...нови [re: ha!]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано05.06.10 20:50



"Ние сме на всеки километър..."

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: пич...нови [re: Sapiens]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано06.06.10 09:02










Редактирано от Silverado на 06.06.10 09:05.



Тема Re: пич...нови [re: Silverado]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано06.06.10 11:04



Върхът...

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: пич...нови [re: Sapiens]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано06.06.10 11:16



ЦАМ - мисля се казва мат'ряла.



От калай бургия не става - казваше един мой познат.

Редактирано от Silverado на 06.06.10 11:17.



Тема Re: пич...нови [re: Silverado]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано06.06.10 17:30



Да, това, което видях със сигурност е ЦАМ - цинк, алуминий, мед.

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: пич...нови [re: Sapiens]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано06.06.10 21:01



Медтта е в много малък процент, колкото да се не рони при обработка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.