Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Баня с гипсокартоннови  
Автор npubem (:-)
Публикувано07.05.10 11:59



В ново строителство получавам баня, на която стените са с завършени с влагоустойчив гипсокартон. Та имам два въпроса:

Има ли нужда да се обработи повърхността на гипсокартона за да подобри връзката с плочките, или лепилата са достатъчно надеждни, и ако има с какво?

Има ли начин да се монтира конзолна мивка, или задължително трябва да е стояща (шкафче, ботушче)? (Предпочитам конзолна мивка и конзолна тоалетна, шкафче на стената... изобщо нищо на пода на банята, около което да се събират боклуци.)

Благодаря предварително за мненията.



Тема Re: Баня с гипсокартоннови [re: npubem]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано07.05.10 16:34



Зависи от какво са стените.Иначе гипсокартона нищо не носи,освен картини.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Баня с гипсокартоннови [re: Xoлдън]  
Автор npubem (:-)
Публикувано07.05.10 16:57



Холдън: "Иначе гипсокартона нищо не носи,освен картини."
И фаянс ли не държи?
...А иначе стените са тухлени, гипсокартона е налепен без конструкция, върху гъсто разположени топки теракол (или нещо подобно)...



Тема Re: Баня с гипсокартон [re: npubem]  
Автор V.Grig ()
Публикувано07.05.10 17:38



За плочките - няма проблем лепенето, макар че един грунд никога не пречи, нито пък е кой знае каква работа.

За мивката нещата са по-сложни. За конзолна мивка хваната само и единствено на картона, няма как да издържи пък дори и катона да е двупластов. Гипс е. Както каза колегата - най добре с шпилки в стената, ако е здрава. Друга възможност - прерязваш картона там където трябва да са крепежите, така че да стигнеш до конструкцията и добавяш профили, на които евентуално да се закрепи мивката.

Ботуша мисля че не е носещ а само крие канала.



Тема Re: Баня с гипсокартоннови [re: npubem]  
Автор orcad (регистриран)
Публикувано07.05.10 19:57



хм
понеже съм в сходна ситуация,
ама съм малко старомоден

тъъ
пробах прехваления гипс-картон за баня, с вече налепени плочки
обикновен шут не можа да удържи

сега големите майстори карат по старовремски
мазилка, шпакловка, там каквито трябва грунтове
чаак после плочките
............
не вярвай на майсторски глупости с евтинията и гипскартона
после ще ти излезе бая по-скъпо
.................
пп
гипс-картона не държи дори картина,
колкото и да е елегантна в теглото картината

това е бърза и мързелива работа за бърза работа и без качество и трайност

всички глупости как може да се хване картона през стомана отзад
са глупости
................
в ремонт съм, вярвай ми
преди мен гУлеми майстори са работили
и бая пара са смъкнали от наивна бабичка, която гледа външен вид и прочие
кофтито е, че аз ще живея в това къще и преправям всичко за моя сметка
...............
заеби гипс-картон, дори на безобидни места,
ти баня си подкарал
не те знам?



Тема Re: Баня с гипсокартоннови [re: orcad]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано07.05.10 20:53



Имаш нова къща или...?



Тема Re: Баня с гипсокартоннови [re: orcad]  
Автор npubem (:-)
Публикувано07.05.10 21:17



Така като ви слушам да събарям тоя гипсокартон.. че то и бойлер трябва да се закача, а той малко по-тежък от картина...?



Тема Re: Баня с гипсокартоннови [re: npubem]  
Автор Pioneer® ()
Публикувано07.05.10 21:33



Пишеш, че банята е с влагоустойчив гипсокартон - тоест зелен. А фугата между листовете ГК и тя ли е зелена ? Защото влагоустойчивата фугираща смес е зелена на цвят. И е задължително да се използва в бани. Иначе ще береш ядове, нали картона е лепен.

Много по-евтино и здраво ще стане банята ако свалиш лепения картон. Тъкмо ще се увериш колко здраво е залепен. Защото вече сложено, незнайно как, всичко може в един момент да падне, барабар с плочките. И тогава става...

Ако пък се убедиш, че ГК е здраво закрепен и решиш да лепиш плочките върху него, си избираш система от материали на един производител, която включва:
- грунд, с който грундираш стените и пода.
- хидроизолация, за предпочитане еднокомпонентна + хидлоизолационна лента за ъглите стена-стена и стена-под. Хидроизолираш на две ръце с баданарка или мече и поставяш лентата.
- лепило за плочки - в твоя случай е подходящо флексово/гъвкаво лепило.

Конзолно можеш да монтираш и мивката и тоалетната, но само ако захванеш здраво шпилките в стената - дюбели всякакви има на пазара, вкл. химически анкери, но са доста скъпи.

В крайна сметка цената само за материалите ще скочи в пъти, а здравината винаги ще е под въпрос.

Аз лично бих махнал картона.
Варо-циментов хастар или евтино лепило за плочки за изравняване на тухлените стени. Съхнене. И после лепиш спокойно и закрепваш санитарията.





Тема Re: Баня с гипсокартоннови [re: Pioneer®]  
Автор npubem (:-)
Публикувано08.05.10 12:56



Благодаря за всички мнения, ще ги имам предвид!
.. и черпенето от мен!



Тема Re: Баня с гипсокартоннови [re: npubem]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано08.05.10 14:00



Махай картона докато е време . Хич да не те интересува с какъв материал като цвят е лепен . Аз когато купих апартамента така беше лепено , че и плочки от горе . Докато в един момент когато моята дъщеря не се къпеше и стената срещу душа / тя е по-дългата / не се срути в краката и . Този ужас на никого не го пожелавам . Сега плочките са си ми налепени по старомодния начин и не са ми мръднали и хич не ми пука .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.