Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Звукоизолация на стаянови  
Автор lev4orakov (непознат )
Публикувано11.04.10 19:29



Здравейте. Прегледах няколко страници назад, но не открих нищо по въпроса който ме вълнува, затова отварям тази тема. Имам излишна стая която искам да превърна в нещо като ателие/работилница. Досега за целта ползвах целия апартамент, но по хигиенни причини ми се ще да си локализирам работата само в тази стая. Желанието ми е да я звукоизолирам за да мога да работя и по до късно без да притеснявам съседите. Аз и сега имам идея как да го направя, но ще отнеме труд, пари и време, а не ми се ще като свърша да се окаже , че съм намалил нивото на шум с 12 - 15%, или с други думи почти никак. Желанието ми е да постигна намаление на шума 80-90% и да мога да работя с флекс, абрихт и др. в полунощ а в съседната стая да не се чува нищо. Има ли някой който вече да е правил такова нещо и да сподели опит?



Тема Re: Звукоизолация на стаянови [re: lev4orakov]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано11.04.10 21:16



Ако си в панелен или "пълзящ кофраж" блок е почти напълно невъзможно.
В друг вид сграда едва ли ще можеш да осъществиш това.
Просто няма как да гасиш нискочестотните вибрации от инструментите или от чукане изобщо.
За да обезшумиш добре една стая, необходимо е да обезшумиш идеално преди всичко пода, защото чрез него се предават всичките и всякакви вибрации -най-вече нискочестотните.
Откажи се, защото единствено ще хвърлиш доста много пари и няма да получиш търсения ефект.
Според мене, разбира се...

"Колкото по-умен е човек, толкова по-лесно се признава за глупак...

"

Тема Re: Звукоизолация на стаянови [re: Sapiens]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано11.04.10 22:55



А ако пробва с кори от яйца , върху тях стереупор и една добра шпакловка ?



Тема Re: Звукоизолация на стаянови [re: бaбa 3aйka]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано11.04.10 23:59



Бабе, айде спести неща от вида "да пробва". Пробвай ти, на твой обект, за твоя сметка, па после сподели.
На питащия ще река, че даже и нахалните търговци не си позволяват да рекламират нещо като 80%. Та да спре да се занася и да прочете за звукоизолацията. Тук горе има търсачка, и гугъл няма да е зле да ползва. Но в резюме, да забрави да работи нощно време с флекс и подобни.


прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Звукоизолация на стаянови [re: ha!]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано12.04.10 00:17



"Баба "-ти-"Зайка" е права за корите от яйца...ама...тоя пусти..стере"У"пор ...за какво е...за упорство ли...



Тема Re: Звукоизолация на стая *DELETED* *DELETED* *DELETED* *DELETED*нови [re: ha!]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано12.04.10 00:17



Редактирано от mitaka.19 на 12.04.10 00:46.



Тема Re: Звукоизолация на стаянови [re: mitaka.19]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано12.04.10 00:21



Нищо не може да изолира шум в железобетонно помещение,..говоря за нискочестотният шум...



Тема Re: Звукоизолация на стаянови [re: mitaka.19]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано12.04.10 01:15



Шега..никой не искам да обиждам...но ..е стиропор..от както съществува ..

Редактирано от mitaka.19 на 12.04.10 01:16.



Тема Re: Звукоизолация на стаянови [re: mitaka.19]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано12.04.10 09:29



Сори за правописната грешка на стирупора . Него го вметнах за изравняване след корите , че така много има за запълване и шпакловка , а и въздуха който се запазва също звукоизолира . За да го пиша , значи съм го чела някъде , но убий ме не си спомням къде . А с кори от яйца се изолират много звукозаписни студия , така , че мисля да има ефект .



Тема Re: Звукоизолация на стаянови [re: бaбa 3aйka]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано12.04.10 09:42



Има ефект. Някакъв. Малък. И друг.
Основно и конкретно ти казвам, че "чух" и "мисля" не са съвет, а опит за разсъждения на глас и в случая, на чужд гръб. Звукът и изолацията му са си наука. ИМА МНОГО ИНФОРМАЦИЯ, при това професионална и достоверна.


прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.