Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 21.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Лебедканови  
Автор tonyt (новак)
Публикувано29.03.10 16:29



Искам да си направя падащо легло нещо като това, но проблема е вдигането и си мислех да се вдига с някаква лебедчица да се навива стоманена проволка закачена на леглото дойде ми на идея някаква евтина бормашинка хем ще е и реверсивно, но са и високи оборотите даите други идеи??

Редактирано от tonyt на 29.03.10 16:32.



Тема Re: Лебедка [re: tonyt]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано29.03.10 19:27



И като ти спре тока ще чакаш цяла нощ за легло.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Лебедканови [re: tonyt]  
Автор rapraмeл ()
Публикувано29.03.10 19:32



И аз исках да си правя такова нещо но отпадна.Плана ми беше да го направя с амортесьорчета от коли (тия дето ги слагат да улесняват дигането на капаци и задни врати)има доста мощни а могат да се сложат по две демек общо 4, цената им е по 20тина лв за брой.Това стоманено въженце как ще го криеш за да не се обеси спящия на него, а иначе евтина китайска бормашина с вградени скорости, реверс и минимален диаметър на макарата около която ще се навива въжето мисля че ще свърши работа.Ето една

ако наминеш по пазарите може и да намериш подобна за без пари.



Тема Re: Лебедканови [re: rapraмeл]  
Автор V.Grig ()
Публикувано29.03.10 22:59



Вярваш ли си, че бормашинка ще успее да вдигне тежестта на всичкото плоскости и матраци?



Оригиналните легла-скрин имат много добри механизми (пружини и май амортисьори) и са балансирани до степен да можеш да вдигнеш леглото с 2 пръста. За съжаление са и скъпи - в Бургас гледах подобно легло / механизъм в един магазин за обков и му искаха около 600 лв за еденично легло. За двойно не бяха и чували.



Тема Re: Лебедканови [re: tonyt]  
Автор Дoдoв (спокоен)
Публикувано29.03.10 23:58



Разгледай тази тема:





Тема Re: Лебедканови [re: Дoдoв]  
Автор tonyt (новак)
Публикувано30.03.10 14:10



Ако спре тока не е проблем 2-пъти в годината да го вдигна на ръка, проблема е всеки ден!

Въженцето ще е откачено/закачено с кука за леглото и навито на ролката когато е свалено леглото. Не се бях сетил, че има и бормашинки със скорости

засхтото проблема е високоте обототи.

Без проблем и 500в ще го вдигнат просто по-бавно ще се вдига стига да има правилното предавателно отношение. 600лв ми се свидятттт

Темата е много интересна :) дано измъдря нещо

Ако някои се сети още нещо да казва

Редактирано от tonyt на 30.03.10 14:11.



Тема Направи го с пневматика!нови [re: tonyt]  
Автор Цap Изpoд (непознат)
Публикувано06.04.10 02:51



Жената ти духа - леглото се люлее.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.