Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Брояч на помпа ???нови  
Автор rapraмeл ()
Публикувано23.02.10 20:19



Преди време тук пуснах тема как да сложа идикатор за работа на потопяема пома.Благодарение на отговорите ви си свърших чудесна работа, благодаря!специална благодарност на Диан.Сега обаче имам още една идея.Помпата е потопяема с поплавък който я управлява сложих на едно от жилата на кабела малко трафче и един светодиод и сега когато помпата се включи светодиода показва че тя работи (това е защото понякога клапана блокира и помпата работи денонощно).Сега ми се ще да сложа някакъв брояч за да знам колко пъти помпата се е включвала.Брояча трябва да работи на 4-6 волта, дайте идея как да се отчитат броя включваня на помпата?



Тема Re: Брояч на помпа ???нови [re: rapraмeл]  
Автор wiz (змей)
Публикувано23.02.10 20:50



ами за да покриеш всички възможни варианти които може да се сетиш сложи процесор с няколко сензора и изходни устроиства - диоди, екран, говорител и т.н.

може да брои, да мери температура, да пее и свири и други подобни

има процесорчета за лев два, само трябва да се научиш да пишеш код за тях



no pain, no gain

Тема Re: Брояч на помпа ???нови [re: wiz]  
Автор rapraмeл ()
Публикувано24.02.10 08:12



А ти можеш ли?Хиде да го направиш, плащам!Пиши на лични.Въпреки че е прекалено, то ще трябва и дисплей и захранване.Мисля за някакъв електромеханичен брояч ама не разбирам много.



Тема Re: Брояч на помпа ??? [re: rapraмeл]  
Автор wiz (змей)
Публикувано24.02.10 11:14



на дребно за 1-2 броики няма сметка да друго освен за хоби, така че виж какво може да направиш сам

ако решиш да продаваш повече се обади да видим какво може да измислим



no pain, no gain

Тема Re: Брояч на помпа ???нови [re: rapraмeл]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано24.02.10 13:16



Зависи какво точно гониш. Има Cmoss елементи които в комбинацията със 7-сегментни индикатори ще ти свършат работа. Иначе най-лесния вариат... отиваш до "магазин за 1 лев" или Конрад и търсиш "крачкомер" от най-простите нещо от сорта:



хем че този има доста "екстри" трябва ти само за крачки и бутон "ресет" сваляш му задния капак, има си батерия и едно махало с тежест което при вибрация чуква и отброява крачката. Та вече въпрос на схемно решение е как ще закачиш някое малко реле или оптрон (имай в прдвид че оптрона мига с честотата на тока с който го захранваш) което да окъсява веригата и вместо крачка отброява цикъла. Проблема е че когато не се ползват крачкомерите изпадат в "икономичен" режим и им гасне дисплея и за да го събудиш трябва да симулираш 1 крачка.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Брояч на помпа ???нови [re: rapraмeл]  
Автор 3XXL ()
Публикувано26.02.10 10:32



неща, мисля,че има подходящи за теб.

Редактирано от 3XXL на 26.02.10 10:33.



Тема Re: Брояч на помпа ???нови [re: rapraмeл]  
Автор ммaйk (новак)
Публикувано11.03.10 09:42



Имам чисто нов електромеханичен брояч, ако още ти трябва.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.