Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 05.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема изолаторнови  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано03.02.10 13:31



Здравейте майстори!
Имам много голям проблем - трябват ми 24 бр. изолатори за насекоми.
Бедна ми е фантазията за това, моля, помагайте.
Изолатора трябва да "похлюпва" парцелка 1,25х2,0м и височината на растенията под него е около 0,8 м, което предполага изолатора да е висок около 1м. Конструкцията трябва да е стабилна, защото ще стои на полето около 3-4 месеца, но едновременно с това трябва да е достатъчно лека, за да може да се повдига или отстранява 4-5 пъти, за да се обработи културата отдолу. Естествено, шефа иска възможно най-евтиното решение при тези параметри.
Колебая се между дървена и метална конструкция, но нямаме дърводелец и за това везната клони към метална. Колко според Вас е най-малкото сечение на тел/арматурно желязо, което би ми свършило работа и би могло да се заварява, за да се сглоби конструкцията?
Мрежата /наелоновото перде/ мисля, че с рибарска корда ще може да се прикрепи към конструкцията...
Ако Ви мине нещо друго през ума, споделете.
Ще чакам отговорите Ви с нетърпение.





Тема Re: изолаторнови [re: coccinella]  
Автор wiz (змей)
Публикувано03.02.10 15:39



не може да се каже така най-малкото сечение на тел/арматурно желязо щото ако е по тънко може да се сложи повече

например взимаш поцинкован тел 4мм от строителен склад и с точкови заварки сглобяват кутий за които зашиваш мрежа...също може да пробваш и с 6мм ...

no pain, no gain


Тема Re: изолаторнови [re: coccinella]  
Автор _dmp_ ()
Публикувано03.02.10 21:14



Ако конструкцията е от арматура ф 6-8, армировката е от тел, усукана около арматурата (като на асмалък) и отгоре някакъв "комарник", ще бъде ли удачен?



Тема Re: изолатор [re: _dmp_]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано04.02.10 22:55



Да, предполагам.
За сега се спрях на ф6,5 мм арматурно желязо. Ходих да го видя, изглежда стабилно, в смисъл не се гъне и усуква. Мисля да прихвана мрежата с рибарска корда.



Тема Re: изолаторнови [re: coccinella]  
Автор Vanka.ta (минаващ)
Публикувано06.02.10 09:23



Най-добре е от ф6мм. арматурно желязо.Грубо сметнато ще ти трябва около 20м арматура за една клетка.Приблизително ще тежи около 10кг./мога да го изчисля и с точност/. Не знам какво имаш в предвид под найлоново перде но ако е това което аз си мисля растенията ще почнат да се задушават при силно слънце /нищо че има дупки/ За металната конструкция мога да окажа съдействие стига да не си много далече. Аз ползвам подобни клетки 1.2м х 0.6м за производство на разсад за лични нужди.Мисля че по-лесно ще ти бъде захващането на пердето към конструкцията с тънка жица медна тел или нещо подобно.

спорът ражда истината а нуждата - изобретението



Тема Re: изолаторнови [re: Vanka.ta]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано07.02.10 08:18



Благодаря за включването.
Ф ще е 6,5, защото това е най-малкото Ф, което можах да намеря към момента. Изчислих си точно метража и килограмите за един изолатор. Препоръчаха ми силиконова мрежа, защото била възможно най- трайната, използвали я фирмите за дограми, за да правят комарници. Прихващането към конструкцията мисля да е с рибарска корда.
Тези изолатори ми трябват служебно и работниците ни ще ми ги заварят, но много ти благодаря за предложението.
Ти какво използваш за твоите изолатори за мрежа? При мен ще се налага периодично да се повдигат тези изолатори, за да се обработят парцелките под тях - плевене, косене и др.



Тема Re: изолаторнови [re: coccinella]  
Автор Vanka.ta (минаващ)
Публикувано07.02.10 19:58



Върху рамката съм сложил рабицова мрежа защото предимно се пазя от зайци, комшийски кокошки и врабчета. Когато е необходимо ги завивам с найлон /заради слана/ и веднъж само съм ги завивал с мрежа за прозорци.

спорът ражда истината а нуждата - изобретението




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.