Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема направи си сам - ЦИГАРИнови  
Автор sisishu (непознат )
Публикувано11.01.10 12:01



Здравейте. Не съм убедена, че точно в тоя клуб трябва да си задам въпроса, ама от "Тютюнопушене" ме препратиха насам...
Едва сега навлизам в това начинание да си правиш сам цигарите с машинка, тютюн и готови гилзи, та ми се ще да обменим опит с някой, който е по-напред с тоя материал...Засега не мога да разбера каква е далаверата, щото 40 гр тютюн се продават за около 7 лв,и от тях стават около 40 цигари. Та то си излиза същия разход като за две кутии...Въпросът ми е знаете ли откъде могат да се купят по-големи разфасовки, примерно половин-един кг тютюн, та да си струва труда ...



Тема Re: направи си сам - ЦИГАРИнови [re: sisishu]  
Автор Jeleznicharq (непознат )
Публикувано11.01.10 14:37



На битака 400г 12-15 лв





Тема Re: направи си сам - ЦИГАРИнови [re: sisishu]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано11.01.10 15:07



Тютюн има всякакъв, цени различни. Сам си отглеждай. А основната далавера, е, че докато се пинкаш да си свиеш цигарата, не пушиш

.


прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: направи си сам - ЦИГАРИ [re: ha!]  
Автор Milley ()
Публикувано11.01.10 15:16



Да, има различни тютюни и все още не знам откъде ще е нужно да си го набавям. По магазините, вярно, 40 гр са 7 лв. Но има и други тютюни. На мен по-скоро ми е интересно каква комбинация от тютюни е нужно да се направи, за да се получи добра цигара.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: направи си сам - ЦИГАРИнови [re: Milley]  
Автор Silverado (HI(мана))
Публикувано11.01.10 21:26



Всичко според парАта. За 3,60 тютюн Стара Загора - Слънце - прилича си на цигара. Тези от 7-8 лева(40гр) са доста по добри от продаваните БГ цигари и си струват. А от циганите по пазарите ако рискуваш да си купиш рискуваш да си изкашляш дробовете.



Тема Re: направи си сам - ЦИГАРИнови [re: sisishu]  
Автор talkative (непознат )
Публикувано24.01.10 14:17



И аз да се включа в темата. Купих си машинка за цигари марка SHARP за 9,60 лв., гилзи с филтър 200бр. за 2 лв. и пакет тютюн SUNNI - 100гр. за 9 лв. На пакета пише 100гр. тютюн за 140 цигари, но според мен излизат 100-120 цигари. От Турция ми донесоха друг насипен тютюн 35 лв. за 1 кг. който ще стигне за около 1200 цигари. До тук с цените всичко е добре т.е. изгодно. Но какво се получи? Машинката се счупи след 50-60 цигари. Съседът, който си купи друг модел машинка за същите пари все пак успя да направи 400-500 цигари, но и неговата се счупи. Тютюнът SUNNI не ми много хареса, защото аз съм свикнал на бяло VIKTORI. Казаха ми, че той бил като на синьо ММ. Турският тютюн се оказа много серт като най-евтините цигари. Ще го изпуша, само че без удоволствие. Това е моят опит в приготвяне на цигари в къщи. Чудя се дали да си купя нова машинка и да продължа с "Направи си сам цигари". Все пак ако кутия цигари стане 5 лв. това жестоко ще се отрази на семейния ми бюджет.

Редактирано от talkative на 24.01.10 14:43.



Тема Re: направи си сам - ЦИГАРИнови [re: talkative]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано25.01.10 10:15



SHARP- дрън, дрън, за 9,60 ама друг път. Като за толкова пари - толкоз. От 12 - 12,50 е моята и над 12000 бройки произвела и си бачка. Ако я мъчиш с боклучавите тютюни от пазарите - ще се счупи като нищо. С таферен тютюн нямаш проблем.





Тема Re: направи си сам - ЦИГАРИнови [re: sisishu]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано25.01.10 17:48



Ами имам едни 2 декара дето не ги ползвам за нищо.Да взема да си ги засея с тютюн?!Остава да си купя и някоя рециклирана машина за производсто на цигари и готово!!!





Тема Re: направи си сам - ЦИГАРИнови [re: hidrazin4o]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано25.01.10 18:58



БАси... що не ги засееш с онова, другото, дето се пуши?

Така ще си изкараш мангизи за готови цигари, каквото ти харесат...

Е, или ще минеш на държавна издръжка, и тогава цигарите ще са ти маловажен проблем.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: направи си сам - ЦИГАРИнови [re: walkman™]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано25.01.10 20:42



Първо за това се замислих.Навремето съм чувал че се изкарват към 20 000 марки (не пощенски

) от декар.Да ама вече много хора го различават от тютюна и царевицата!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.